1 Dolar Olabilecek Bol Sıfırlı Coinler (Sponsorlu)

Kriptokoin
Kriptokoin 2 ay önce
19.786 görüntülenme
1 Dolar Olabilecek Bol Sıfırlı Coinler (Sponsorlu)

Yatırım yapmak için en düşük fiyatlardan kripto parayı bulmak genellikle iyi bir finansal kazançla sonuçlanabilecek bir strateji fakat, bu varlıkları bulmak pek de kolay olmuyor.

En başarılı kripto paralar bol sıfırlı olarak başladı. Örneğin Bitcoin 2011’in başlarında yalnızca 1 dolara ulaşmış ancak 10 yıl sonra bugünkü zirvesine ulaştığında değerini yüzde 6 milyon gibi muazzam bir oranda artırmayı başardı. En değerli ikinci kripto olan Ethereum, 2015’teki 0,3 dolarlık ICO fiyatından 2021’in sonlarında belirlenen 4 bin 891 dolarlık mevcut zirvesine kadar değerini yüzde 1,6 milyondan fazla artırarak neredeyse benzer kazançlar elde etti.

Bu yüzden 1 doların altındaki kripto paralar, çok küçük bir başlangıç taahhüdüyle cazip getiriler sunma potansiyeline sahip. Bu yatırımlar “penny” terimiyle ifade ediliyor. Mevcut dijital para birimlerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken bunların çoğunun bir doların altında işlem gördüğü biliniyor.

Yılın başından bu yana piyasanın önemli ölçüde düşmesiyle birlikte, birçok yatırımcı altyapısı güçlü en ucuz coinler neler olduğunu öğrenmek istiyor. Bir doların altındaki en iyi kripto para birimlerini bulmak zor olabilir. Ancak, şu anda piyasada yeni olan uygun fiyatlı kripto paralar neler olduğunu öğrenmeniz için piyasadaki en iyi projeleri bir araya getirdik.

İşte 1 Dolar Olabilecek Bol Sıfırlı 6 Coin

1. Dash 2 Trade (RIA)- Zincir Üstü Metrikleri ve Alıcı Duyarlılığını İzleyen Genel Olarak En İyi Ucuz Kripto

Dash 2 Trade (D2T), veri analizleriyle kullanıcılara kripto işlem deneyimini iyileştirmek için tasarlanmış bir dizi faydalı kripto aracı sağlayan yeni bir kripto para platformudur. Ekosistemin native ERC-20 tokeni olan D2T, kısa süre önce ön satışına girdi ve 6 milyon fona ulaşma hedefiyle ilerliyor.

Çok sayıda uzman yatırımcı ve analist, varlığı şu anda satın alınabilecek en iyi ucuz kripto para birimi olarak tavsiye ediyor.

Dash 2 Trade ekosistemini güçlendirmek için oluşturulan D2T token, ticaret stratejilerini geriye dönük test etme gibi kaynak ağırlıklı özellikler için ödeme yapmak için kullanılıyor. Ancak tüm özellikleri bu kadarla bitmiyor.

Dash 2 Trade platformunun tokenleri platformu kullanmak üzere abonelik satın almak için para birimi olarak kullanılacak.

Aşağıda farklı üyelik seviyelerinin bir listesi yer alıyor.

  • Ücretsiz – Yatırımcının platforma erişimini sağlarken temel zincir üstü verileri sunuyor.
  • Başlangıç (aylık 400 D2T) – Dash 2 Trade işlevlerinin çoğuna erişim sağlıyor, ancak yalnızca temel düzeyde ölçümler içeriyor.
  • Premium (aylık bin D2T veya yıllık 9 bin 600 D2T) – Eksiksiz Dash 2 Trade paketi. Her özelliğe ve profesyonel düzeyde veri akışlarına erişim sağlıyor.

Ön satışta olan Dash 2 Trade (RIA) her aşamada hızlı bir şekilde tükeniyor.

Ön satışın her diliminde fiyatı artacak olan D2T’nin fiyatı dokuzuncu yani son aşamada 0,0662 dolara ulaşacağı görülüyor. Birinci ve dokuzuncu aşamalardaki fiyatlar arasında yüzde 39,08’lik bir fark olduğundan, birçok analist bu ucuz kriptoya erkenden yatırım yapmanın iyi bir fikir olduğunu savunuyor.

2. IMPT.io (IMPT) – Ön Satışa Olan Genel Olarak Satın Alınabilecek En İyi Kripto

Kripto ayı piyasasını ve daha geniş makroekonomik koşulları alt etmenin en iyi yolu bilindiği üzere sağlam projeler bulmak ve bunların ön satışlarına yatırım yapmaktan geçiyor.

Projeleri erkenden bulmak yatırımcılar için çoğunlukla mükemmel getiriler sağlar. Yeni çevreci altcoin IMPT de ön satışının ilk aşamasını dört haftada 11 milyon dolardan fazla fon toplayıp tamamlayarak yatırımcıları son derece heyecanlandırdı.

Ön satış diliminin ikinci aşamasında olan IMPT, önümüzdeki haftalarda ve aylarda büyüme göstereceği düşünülen benzersiz, çevre dostu proje olarak öne çıkıyor.

Sıfır karbon projesi, iklim kriziyle mücadelede daha fazla rol almak için aralarında Amazon ve Microsoft gibi dünya çapında tanınan markaların da bulunduğu 10 binden fazla şirket ve perakendeciyle ortaklık konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

Pek çok yeni kripto projesinde dünya için herhangi bir katkısı olmadığı görülürken IMPT, 21. yüzyılın en acil sorunlarından biri olan iklim değişikliğiyle mücadele etmek için bir proje inşa ediyor.

Bireyler ve işletmeler bu proje sayesinde, satın alınabilen, kazanılabilen ve daha sonra tamamen denetlenmiş çevre dostu kuruluşlara fon sağlamak için kullanılabilen karbon kredileri kazanarak karbon ayak izlerini dengeleyebiliyorlar.

Kullanıcılar alışveriş yaparken kredi kazanabiliyorlar. Bu krediler satılabildikleri veya takas edilebildikleri gibi dolaşımdan da çıkarılabiliyor. Dolaşımdan çıkarılan krediler ise eski sahiplerine NFT’ler ve karbon ayak izlerini takip etmek için küresel bir liderlik tablosunda puan olarak dönüyor.

Son olarak Merge güncellemesinden sonra en çevre dostu blok zincirlerinden biri olan Ethereum üzerine inşa edilen IMPT, şu anda ön satışının ikinci aşamasında ve yatırımcılara 0,023 dolardan sunulduğunu belirtelim.

3. Calvaria (RIA) – İki Çoklu Hizmet Tokeniyle Düşük Ücretli Oyna-Kazan (P2E) Coini

Calvaria, oyuncuların birbirlerine karşı savaşma fırsatı bulacağı yepyeni bir Oyna-Kazan (P2E) ekosistemi sunarak sektöre göz kırpıyor. Ek olarak Calvaria, ödüller ve gerçek oyun içi kaynak sahipliği için iki adet ucuz kripto para sunarak kendisini birçok kripto oyunundan ayırdı. Projenin native tokeni RIA, ön satışta olduğu için şu anda 1 doların altında fiyatlandırılıyor, ancak borsalarda listelendiğinde bu durumun değişebileceği söyleniyor.

Güncel olarak yatırımcılar RIA’yı satın almak için hızla hareket ediyor ve projede şimdiye kadar toplanan fon 2 milyon dolara ulaştı.

RIA Son Aşamada Yüzde 450 Artacak

Onuncu ve son aşamada 0,055 dolara yükselecek olan fiyatla birlikte, erken yatırımcılar 1. aşama fiyatından yüzde 450’lik bir artış görmüş olacak.

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz ikinci token ise eRIA’dır. Oyuncular, daha yüksek seviyeli kartlar satın almak için aynı güce sahip kartları birleştirmek için kullanabilecekler. Her iki token de ödül olarak kullanılıyor. 

Oyuncular günlük ödüller kazanmak için tokenlerini belirli bir süre için kilitleyebiliyor. RIA tokenlerine sahip olmak, yatırımcıların ekosistemin geleceğini belirlemek için oy kullanmalarını sağlıyor. RIA token sahipleri, ekosistemin düzgün çalışmasını sağlamak için yönetici olarak hareket edebiliyorlar.

Tokenlerin her ikisi de yüzde 0 vergiye sahip ve borsalarda takas edilebilecek. Oyuncular, turnuvaları kazandıklarında ve son derece aktif oyun oynadıklarında ödül olarak token elde edebilecekler. Calvaria bunlara artı özellikler ekledikçe tokenlerin daha değerli hale geleceği söyleniyor.

4. Tamadoge (TAMA) – Listelendiğinden Beri Kazanç Getiren En İyi Düşük Fiyatlı Coin

Tamadoge, ön satış fiyatından büyük kazançlar elde eden ve piyasaya sürüldüğünden bu yana hacme göre meme coinlerin ilk 5’inde yer alan yatırım yapmak için en iyi ve düşük fiyatlı kriptolardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor.

OKX gibi önde gelen kripto para borsalarında listelenen TAMA, önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek daha büyük borsa listelemelerinden dolayı başka bir çıkış için hazır gibi görünüyor.

Bir doların altında patlama yapacak bir kripto paranın işareti, oldukça başarılı bir beta ve ön satış aşamasına sahip olmasıyla anlaşılıyor.

TAMA, genel ayı piyasası koşullarına rağmen sekiz haftadan kısa bir sürede 19 milyon dolar topladı. Bu ucuz coin şimdiden ‘Tamadoge Ordusu’ adı verilen güçlü bir takipçi topluluğuna sahip ve yalnızca Twitter’da 70 binden fazla takipçisi var, bu da ona yatırım getirisi potansiyeli veriyor.

NFT sahipliğini ve Oyna-Kazan oyununu içeren Tamaverse’te oyuncular kendi Tamadoge evcil hayvanlarını basabilecek ve üretebilecekler.

Oyuncular, Tamadoge NFT’lerini eğitebilecek ve her ay puan tablosunun en üstüne çıkmaya çalışmak için savaştırabilecekler. Tamadoge’un yol haritasının bir parçası olarak, P2E oyunları sonunda artırılmış gerçeklik (AR) etkinliklerini de içerecek.

Ek olarak oyuncular platformda token kazanmak için çeşitli fırsatlara sahip olacak ve Tamadoge AR uygulaması 2023 yılının 4. çeyreğinde piyasaya sürülecek. Bu sadece evcil NFT’lerin Tamaverse arkadaşlarıyla etkileşime girmesine izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda TAMA tokenleri için ava çıkmalarına da olanak sağlayacak.

5. Shiba Inu (SHIB) – Popüler Meme Coin

Güncel olarak 0,000009 dolar fiyatıyla CoinMarketCap’te 13. sırada yer alan bu meme coini en ucuz kripto para birimleri listemizde 5. sırada yer almaktadır. Dogecoin katili olarak bilinen bu proje, DOGE’nin kaybettiği hype’ı üstlenecek gibi gözüküyor.

2022 yılının başından itibaren kripto para birimleri oldukça baskılanıyor ve bu durum kısa bir süre sonra sonlanacak gibi gözüküyor. Eğer beklentimiz doğru çıkarsa ve Elon Musk gibi popüler isimlerden ufak bir destek alırsa yeni bir ATH seviyesi oluşturabilir.

Ethereum zinciri üzerine inşa edilen ERC-20 tabanlı SHIB tokeni en bilinen DeFi kripto para birimi olarak da bilinir. Toplam arzı 549 trilyon arzı ile 2022 yılında piyasaya sürülen bu kripto para biriminin yarısı ETH kurucusu olan Vitalik Buterin’e hediye edilmiştir. Güncel olarak arzı düşürtülen bu proje gelecekte çok iyi yerlerde konumlanabilir.

6. eCash (XEC) – Deneyimli Kadrosu İle ATH Oluşturma Potansiyeline Sahip Proje

eCash, CoinMarketCap’te dünyanın en popüler ve hacmi yüksek kripto para listesinde 67. sırada yer alan potansiyeli yüksek kripto para birimidir. XEC, dünya genelinde yüksek hızlı işlemlerle karakterize edilen bir banka hesabı olmadan yapılan ödemeler için kullanılır. Ek olarak Bitcoin Cash projesinin devamıdır. 

Bitcoin Cash ABC ağı, 2017’de deneyimli geliştirici ekip tarafından oluşturulmuştur. eCash projesi, eski bir Facebook mühendisi ve Bitcoin öncüsü olan Amaury Sechet tarafından yönetilmektedir. Bitcoin’in gelişiminde önemli bir rolü olmuştur ve Bitcoin Cash’in yaratıcısıdır. Temmuz 2021’de ise yeni eCash projesini tanıtmıştır. eCash kısaca ağın adıdır. XEC ise platformun native kripto para birimidir ve Bitcoin ABC, eCash ağıyla etkileşime giren ve bu ağı sürdüren bir yazılım işletmesidir.

eCash, Bitcoin Cash blok zincirinin hard fork’undan sonra geliştirilmiştir. Başlangıçta BCHA sembolü ile Bitcoin cash ABC olarak anıldı ve daha sonra XEC sembolü ile eCash’e dönüştürülen bu kripto para güncel olarak 0,000028 dolar civarında işlem görüyor ve olası bir boğa piyasası başlangıcında yukarı yönlü ivme oluşturma potansiyeli oldukça yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dikkat: Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 39 Bin Dolar!
Dikkat: Bitcoin Fiyatı, Bu Borsada 39 Bin Dolar! Şu anda Bitcoin (BTC) fiyatı 23.700 dolar seviyelerinde işlem görse de, bir borsada bu seviyenin 15.000 dolar kadar üzerinde el değiştiriyor. İşte detaylar… Bitcoin fiyatı, bu borsada fırladı Nijerya’daki Bitcoin fiyatı, merkez bankasının vatandaşlarını kripto paraya yönlendirmeye...
Aslı Dinçer 2 ay önce