Binance’deki Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 6 gün önce
542 görüntülenme
Binance'deki Bu 10 Altcoin İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Binance borsasında işlem gören çeşitli altcoin projeleri için yeni gelişmeler dikkat çekiyor. İşte popüler altcoin projelerine yönelik büyük haberler…

Altcoin SAND’in arkasındaki The Sandbox’a önemli bir şirket katıldı

Emlak platformu CHARLES & KEITH, metaverse The Sandbox’ta 13-27 Mart 2023 tarihleri arasında CHARLESKEITHHAUS adlı sanal dünyasının kapılarını açarak metaverse’teki varlığını genişleteceğini duyurdu. 2023 ilkbahar-yaz koleksiyonu State of Play ile modellenen CHARLESKEITHHAUS, markanın evrenini deneyimlemek için sürükleyici ve eğlenceli bir yol sunduğunu söylüyor. Metaverse’te yer alan evdeki her ayrıntı, yeni koleksiyonun ruhunu yansıtacak şekilde düzenlendi. Evde, eğlenceli ilkbahar-yaz 2023 stillerinden ilham alan renk paleti kullanıldı. Hatta evde, yakın zamanda piyasaya sürülen çizimlerin sergilendiği bir NFT galerisi bile bulunuyor.

MakerDAO’daki yeni öneri onaylandı

16 Mart’ta, kredi protokolü ve stablecoin ihraççısı MakerDAO, ABD Hazine tahvillerinden oluşan portföy varlığını yüzde 150 artırarak 500 milyon dolardan 1.25 milyar dolara çıkarmaya yönelik bir teklifi kabul etti. Teklif, Dai stablecoin’in 11 Mart’taki piyasa volatilitesi sırasında 1 dolarlık sabitini kaybetmesinin ardından protokolün “gerçek dünya” varlıklarına ve tahvillere maruziyetini artırmayı amaçlıyor. 750 milyon dolarlık borç tavanındaki artış, Maker delegatörlerinin yüzde 77’si tarafından onaylandı. MakerDAO, DAI’yi destekleyen likit varlıklarını çeşitlendirerek daha fazla ABD Hazine bonosu satın almak için 750 milyon dolarlık USDC kullanmayı planlıyor.

Bitcoin ve altcoin borsası GMO Coin, ASTR’ı listeliyor

GMO Financial Holdings’in bir yan kuruluşu olan GMO Coin tarafından işletilen kripto para borsası GMO Coin, Astar’ı (ASTR) listeleyeceğini duyurdu. Bu hamle, GMO Coin’i Astar için yerel mevduatları destekleyen ilk Japon borsası yapıyor. Borsa, 22 Mart 2023’teki düzenli bakımdan sonra token alım satımına başlayacak. Astar Network, Ocak 2022’de başlatılan ve farklı Blockchain’ler  arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için Polkadot’un ağına bağlanmayı amaçlayan bir Blockchain’dir.

Blockchain hackathon’una birçok altcoin projesi katılıyor

Diğer yandan, 17 Mart’ta Paris Blockchain Week Hackathon’u bugün resmi olarak başlayacak. Bu konferansın resmi stratejik ortağı olan Gridex, yalnızca etkinlik oluşturuculardan biri değil, aynı zamanda XRP ve Solana ile değerlendirmeye katılacak ve kazanan takımlara ödüller sağlayacak. Gridex Token GDX’in d5.xyz’de 3 gündür listelendiği ve mevcut fiyatın lansman fiyatına göre 4 kattan fazla olduğu bildirildi. GDX, toplam 200 milyon dolaşıma sahip, Ethereum tabanlı on chain emir defteri protokolü Gridex’e dayalı ilk ekosistem tokenıdır.

Cosmos, SDK v0.47’yi piyasaya sürdü

17 Mart’ta Cosmos, tüm Cosmos SDK tabanlı zincirlerin genel performansını ve işlevselliğini iyileştirmeyi amaçlayan SDK v0.47 versiyonu “Twilight”ı piyasaya sürdü. Bu sürümün, Tendermint Core’un yerine Cosmos SDK’ya CometBFT v.037’yi getirdiği ve ABCI 1.0’a yükseltmeyi desteklediği ve böylece performansı önemli ölçüde artırdığı bildiriliyor.

HNT Solana ağına taşınıyor, Binance ETH 2.0 çekme işlemlerini destekliyor

17 Mart’ta merkezi olmayan kablosuz iletişim ağı Helium, 27 Mart’tan 18 Nisan’a kadar Solana Blockchain’ine taşınacak. Diğer yandan, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, Helium’u delist edeceğini bugün duyurdu. Bu sırada Binance, yaklaşmakta olan Ethereum Shanghai ve Capella yükseltmeleri (Shapella yükseltmesi olarak anılıyor) nedeniyle ETH 2.0 para çekme işlemlerini destekleyeceğini duyurdu, Binance bu özelliği Ethereum ağında bir hafta içinde başlatacak.

Ripple, Singapur merkezli fon ile ortak oldu

Son olarak, kripto ödeme şirketi Ripple ve Blockchain Founders Fund, Web3 odaklı start-up’ları geliştirmek ve benimsemek için stratejik bir ortaklık anlaşması yaptığını duyurdu. İş birliğinin bir parçası olarak Ripple, erken aşamada olan ancak halihazırda yüksek potansiyele sahip olan Blockchain şirketlerini daha da destekleyecek olan Singapur merkezli risk sermayesi fonuna yatırım yaptı. Yatırımın tutarı açıklanmadı. Şu anda Blockchain Founders Fund portföyünde Web3 faaliyetlerine odaklanan 100’den fazla şirket var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB ve DOGE Milyonerleri, Bakın Hangi Coinleri Topluyor!
SHIB ve DOGE Milyonerleri, Bakın Hangi Coinleri Topluyor! Kripto para piyasası, özellikle “balina” adı verilen büyük yatırımcılardan etkilenebiliyor. Blockchain, kullanıcıların faaliyetlerini ve kripto bakiyelerini belgeleyen halka açık bir defter olduğu için kripto balina takibi de mümkün. Herkes herhangi bir blockchain cüzdan adresini ve ne kadar...
Aslı Dinçer 6 gün önce