Ünlü Ekonomist: Bu 10 Tarih Kripto Paraları Etkileyecek!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
208 görüntülenme
Ünlü Ekonomist: Bu 10 Tarih Kripto Paraları Etkileyecek!

Kripto para piyasasında gerçekleşen en son olayları ve trendleri takip etmek, bilinçli yatırımda bulunmak isteyen yatırımcılar için altın niteliğinde bir değer taşıyor. Ünlü ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, 2021 yılından bu yana her yatırımcının yakından incelemesi gerektiğini düşündüğü kripto olaylarını listeledi! İşte detaylar…

Ünlü Ekonomist Krüger: “Yatırımcılar bu 10 kripto para olayını yakından incelemeli!”

Ünlü ekonomist Krüger’in son günlerde paylaştığı Tweet, birçok yatırımcının dikkatini çekti. Ünlü ekonomist, paylaştığı Tweet üzerinden 2021 ve 2022’de gerçekleşen büyük kripto para olaylarını aktarıyor. Ekonomist Krüger, bu 10 olayın kripto para piyasası üzerindeki etkilerinin yatırımcılar tarafından incelenmesi gerektiğini düşünüyor.

Bugün Bu 36 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Alex Krüger’in paylaştığı Tweet ise şu şekilde:

Yatırımcıların 2021-2023 arası dikkat etmesi ve incelemesi gereken 10 olay

 • Bankacılık sektöründe “Korku, belirsizlik ve şüphe” – Mart/2023
 • FTX borsasının çöküşü – Kasım/2022
 • Merge güncellemesi – Eylül/2022
 • Three Arrows Capital’in çöküşü –  Haziran/2022
 • Terra (LUNA) çöküşü – Mayıs/2022
 • FED faiz kararı – Mayıs/2022
 • Ukrayna’nın işgali – Şubat/2022
 • 40 Binlik Netflix satışı – Ocak/2022
 • TÜFE oranları – Kasım/2021
 • Layer-1 coin’lerin rallisi – Ağustos-Kasım/2021

Uzman isim, FTX iflasına ve bankacılık FUD’una değindi

Krüger, bankacılık sektörünün yaşadığı kriz ile beraber yatırımcılarda FUD belirtilerinin ortaya çıktığını düşünüyor. Uzman isme göre, “Korku, belirsizlik ve şüphenin” hakim olduğu bir piyasada, büyük istikrar sorunları da yaşanabilir.

FUD

Krüger’in Tweet’inde aktardığı bir diğer olay ise Kasım 2022’de yaşanan büyük FTX çöküşü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere FTX çöküşüyle beraber birçok kripto para ve büyük borsalar derinden yaralandı. Olayın etkileri ise hala devam ediyor. Bir diğer yandan Ethereum’un Merge güncellemesi de ünlü ekonomist Krüger’in listesinde olan bir başka madde olarak karşımıza çıkıyor.

Ukrayna’nın işgali ve Bitcoin’de yaşanan satış 2022’de büyük bir oynaklık sağladı!

Krüger’in listesinde ayrıca, Haziran 2022’de beklenen CPI-3AC çöküşü gibi, önemli fiyat düşüşlerine ve piyasada oynaklığın artmasına neden olabilecek birkaç piyasa çöküşü de yer alıyor. Ayrıca Ocak 2022’deki 40 bin floş (Netflix), Bitcoin’de büyük bir satışla sonuçlanarak piyasa düzeltmesine yol açtığından, yatırımcıların incelemesi gereken başka bir olaydır.

rusya ukrayna savasi 1000x500 1

Bununla beraber Ukrayna’nın işgali, piyasa için önemli etkileri olabilecek jeopolitik bir olaydır. Krüger, trader’lara, piyasanın nasıl tepki vereceğine dair fikir edinmek için günlük ve gün içi grafikleri kullanarak ve gerçek zamanlı haber akışlarını takip ederek olayı yakından incelemelerini tavsiye ediyor.

Uzman isim, Elon Musk ve Çin’in kripto para politikalarını da listeye ekledi!

Listedeki diğer olaylar arasında, Kasım 2021’deki ETF-CPI zirvesi gibi kripto piyasasında kurumsal yatırımın artmasına yol açabilecek önemli gelişmeler yer alıyor. Solana ve Avalanche gibi Layer-1 çözümlerinin önemli bir büyüme gösterdiği Ağustos-Kasım 2021 arasındaki Layer-1 coin’lerin rallisi de incelemeye değer bir başka olay.

Bu Altcoin, Ünlü Şirketten Yatırım Aldı: Fiyat Fırladı!

Krüger’in listesinde ayrıca Çin’in kripto para birimlerini yasaklaması ve Elon Musk’ın, Bitcoin ve Dogecoin hakkında yaptığı açıklamalar gibi 2021’den bilinen bazı olaylar da yer alıyor. Uzman isim Krüger, yatırımcıların önemli haberlerin ve olayların piyasayı nasıl etkileyebileceğine dair fikir edinmek için bu olayları incelemesini öneriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
 • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 7 Altcoin İçin Büyük Alarm: Şirketler Binance'e Döküyor!
Bu 7 Altcoin İçin Büyük Alarm: Şirketler Binance’e Döküyor! Yakın zamanda, çeşitli kripto para birimleri harekete geçirilmiş gibi duruyor. On-chain verilere göre özellikle yedi altcoin, en büyük kripto para borsalarına aktarılıyor veya balinalar tarafından hareket ettiriliyor. İşte detaylar… BlockTower, 6.5 milyon altcoin projesini Binance’e aktardı 16...
Aslı Dinçer 1 hafta önce