En Büyük 100 Balina, AAVE ve Bu 8 Altcoini Avlıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.200 görüntülenme
100 Balina, AAVE ve Bu 8 Altcoini Avlıyor

Tanınmış balina izleme platformu WhaleStats, bu sabah erken saatlerde Twitter’da en büyük 100 Ethereum (ETH) balinasının alışkanlıkları hakkında yeni bilgiler paylaştı. Balinalar AAVE ve bu 8 altcoin’i satın alıyor.

WhaleStats, balinaların AAVE ve SHIB’i tercih ettiğini açıkladı

Verilere göre, Aave (AAVE) son 24 saatte en büyük 100 ETH balinası tarafından en çok satına alınan ilk 10 kripto para biriminden biri. Şu anda listede 9. sırada yer alıyor. Bu 100 ETH balinası arasında tercih edilen diğer kriptolardan bazıları arasında Polygon (MATIC), Wrapped Bitcoin (WBTC), Maker (MKR) ve Chiliz (CHZ) yer alıyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, AAVE bugün kırmızıda işlem gören birçok kriptodan biriydi. Son 24 saatte göre %1,5 düşüşle 70 dolarda bölgesinde zaman geçiriyor. Gün boyunca Bitcoin’e (BTC) karşı yaklaşık %0,48 güçlenmesine rağmen, ETH’ye karşı yaklaşık %0,14 oranında zayıfladı. Dünden beri fiyat düşüşü yaşayan AAVE’ye ek olarak, kripto da geçen haftaya göre hala %9’dan fazla düşüşte.

Aave’nin Ethereum tabanlı V3 versiyonu, güçlü bir büyüme gösteriyor

Aave, V3 yinelemesini 27 Ocak’ta Ethereum ağında konuşlandırarak 257.08 milyon dolar mevduat ve 139.14 milyon dolar kredi çekti. Ethereum’da piyasaya sürüldüğünde, V3 dağıtımı yalnızca yedi kripto para biriminden oluşuyordu: DAI, USDC, LINK, ETH, WBTC ve wsETH. 38 gün sonra, LUSD, cbETH ve rETH gibi daha fazla kriptonun eklenmesiyle sayı 11’e yükseldi.

6 Mart itibariyle, Ethereum’daki V3’ün toplam kilitli değeri (TVL) 257 milyon dolardı. Bu veri, Ethereum’un AAVE V3 için en yüksek TVL’ye sahip ikinci Blockchain olduğunu gösteriyor. DefiLlama’nın verileri, Ethereum’un V3 yinelemesine sahip en son chain olmasına rağmen, TVL’sinin Polygon, Optimism, Arbitrum, Fantom ve Harmony’ninkini aştığını gösterdi.

DefiLlama’nın ortaya koyduğu diğer verilere göre, Ethereum’daki V3 dağıtımı, Aave’nin geçen ay protokol TVL’sini büyütmesine yardımcı oldu. Son günlerde 4.76 milyar dolar olan Aave’nin TVL’si 27 Ocak’tan bu yana %3 arttı.

AAVE, V3 öncesinde kadar düşüyordu

Geçen ay genel piyasanın yatay hareketinden etkilenen AAVE’nin fiyatı son 30 günde %15 düştü. On-chain analizler, o dönemde ağ etkinliğinde bir düşüş olduğunu ortaya çıkardı. Santiment’in verilerine göre, AAVE işlemlerinde günlük aktif ve yeni adreslerin sayısı geçen ay düşüş trendinde.

Altcoin fiyatı düşerken, yatırımcıların güveni hızla negatife döndü. AAVE’nin ağırlıklı hissiyatı mevcut durumda -0,237’i gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin İçin Kritik Gün Hazır Olun
Yarın Bitcoin İçin Kritik Gün: Bu Seviyelere Hazır Olun! Bitcoin (BTC) fiyatı, Fed Başkanı Jerome Powell’ın şahin açıklamaların ardından 22.400 doların altında düştü. Powell, faiz oranları artışları için baskı yaparak enflasyonu dizginlemeye hazır olduğu konusunda uyardı. Gündemin yoğun olduğu kripto para piyasasında gelecek tahminler şu şekilde....
Buğra Çağlar 3 hafta önce