Gözler Bu 11 Altcoin’de: Dev Gelişmeleri Duyurdular!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 13 Mart 2022
0 görüntülenme
four under radar altcoins

Piyasa lideri Bitcoin 39 bin doları hafif bir yükselişe tekrar ele geçirirken, altcoin piyasasının çoğu üyesi bu ivmeden geri kalmıyor. Ethereum, Cardano, Solana ve diğer ilk 10 kripto para birimleri son 24 saatlik kazanımlarını artıya çekmek üzere uyandı. Fiyatlar bir yana, bu yazıda, haftanın en önemli ortaklık, listeleme ve yatırım haberlerini listeleyelim.

İşte altcoin piyasasından son gelişmeler

 • Shiba Inu topluluğu Shiba Army, her ayın 15’inde düzenlenen “token burn” kampanyasıyla 3 bin dolardan fazla SHIB’yi dolaşımdan çıkardı. Toplam 140,7 milyon SHIB’in yanında, son 24 saatte 11 milyon SHIB daha ölü cüzdana aktarıldı.
 • Polkadot’un (DOT) ağlar arası ekosisteminde dApp’ler için ilk akıllı sözleşme platformu olan Moonbeam Network, önemli bir kilometre taşı kaydetti. İlk 60 günde, Moonbeam üzerinde, 200 bin cüzdan, 3 milyon işlem, 225 milyon dolarlık GLMR stake edildi.
 • Bireysel kullanıcılar için ödeme yöntemleri sunan bir Web3 platformu olan JINKOU, bireysel operasyonları için bir ödeme yöntemi olarak Terra USD (UST) stablecoin’i kabul edeceğini duyurdu.
 • Eylül 2021’de piyasa sürülen 250 milyon dolarlık Creators Fund aracılığıyla Ripple, çeşitli NFT projelerine yaklaşık 4000 sanatçı, şarkıcı, oyun tasarımcısı ve geliştirici eklediğini bildirdi.
 • Balina izleme platformu WhaleStats, son 24 saat içinde en çok işlem gören altcoin/token’lerin USDC, USDT, ETH, BUSD, MATIC, FTM, SHIB, YFI, AAVE ve SNX olduğunu bildirdi.
Mart'ın Parlayan Altcoin Projeleri Açıklandı
 • Stellar Development Foundation ve MoneyGram, kurucuların finansal katılımı ve eğitimi için bir startup-destek platformu olan Techstars ile ortaklık kurduklarını duyurdu. Gönderideki bilgilere göre program, hızlandırıcı program aracılığıyla desteklenmesi gereken erken aşama projelere yönelik.
 • TerraUSD (UST) stablecoin ve Terra (LUNA) Blockchain ekosistemini geliştiren Terraform Labs (TFL), Luna Foundation Guard’a (LFG) 1 milyar dolar yatırım yaptığını duyurdu.
 • Shiba Inu (SHIB), Venezuela’da “40&20Ccs” olarak adlandırılan yeni bir işletme tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edildi.
 • Yetişkinlere yönelik çevrimiçi bir abonelik platformu olan OnlyFans, Ukrayna’ya 1,3 milyon dolarlık ETH bağışladı. Platform, miktarı Ukrayna’nın DAO’suna bağışladı. Daha önce NFT satarak 6,1 milyon dolar bağışlamıştı.
 • Gizlik odaklı kripto para birimi Zcash (ZEC), geçtiğimiz hafta içinde 420 milyon dolarlık hacim kazandı. Sadece yedi gün içinde piyasa değeri 1,70 milyar dolardan 2,10 milyar dolara yükseldi.
 • WhaleStats, Ethereum balinalarının son 24 saatte 2,6 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) satın aldığını bildirdi.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Ethereum balinalarının satış yaptığı altcoin’lerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

rockdale mining cryptocurrency bitcoin news altcoinbuzz investing ethereum crypto blockchain 70
Bitcoin Madencileri BTC’lerinin Bir Kısmını Satıyor! İşte Sebebi Kripto para dünyası hızla gelişiyor. PoW konsensüs Blockchain’ler ile ilgili olarak, yatırımcılar Bitcoin madenciliği operasyonları hakkında daha fazla endişe duyuyorlar. Ayrıca, madenciler süreçte giderek daha fazla zorluklarla karşılaşıyorlar. Bu bağlamda, kripto madencileri tarafından tutulan Bitcoin miktarının son...
Buğra Çağlar 13 Mart 2022