Bu Altcoin Balinası Sadece 12 Saniyede Devasa Zarar Etti! İşte Detaylar

Bu Altcoin Balinası Sadece 12 Saniyede Devasa Zarar Etti! İşte Detaylar
Bu Altcoin Balinası Sadece 12 Saniyede Devasa Zarar Etti! İşte Detaylar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyasında son zaman MEV Botları dikkat çekiyor. Ancak kimi zaman ciddi riskler barındırıyor. Şimdi böyle bir risk altında balinanın devasa zararına yer vereceğiz. Ayrıntılara hep birlikte bakalım.

12 saniyede 700 bin dolarlık altcoin zararı

Sadece 12 saniye içinde ilginç bir durum oldu. Buna göre MEV Botları sayesinde bir kişi veya bir balina devasa miktarda zarara etti. Zararın boyutu öyle az da değil. Yaklaşık olarak 70.000 dolar gibi şaşırtıcı bir paraya karşılık geliyor. Bu durum kripto para dünyasında meydana gelen feci bir olay olarak zihinlerde yerini aldı.

Olay, altcoin Uniswap v3’te yeni bir WBTC-CRV havuzu yapılandırırken kritik bir hata yapan 0x568 olarak bilinen büyük bir likidite sağlayıcısı (LP) etrafında dönüyordu. Bu gözetim, istemeden adil piyasa değerinin önemli ölçüde üzerinde bir fiyata 1,5 milyon dolar değerinde likidite ekledi.

Altın fırsatı değerlendirmek

Bu altın fırsatı değerlendiren MEV (Miner Extractable Value) Botları, harekete geçti. Altcoin CRV’yi son derece değerli WBTC ile takas etmek için alım satımlar gerçekleştirerek hızla havuza akın etti. Bu operasyona katılan ilk bot, yalnızca 730.000 dolar değerinde CRV karşılığında 1,36 milyon dolar değerinde WBTC elde etmeyi başardı. Bununla birlikte, yaklaşık 260 dolarlık önemli kâra rağmen, botun yalnızca bu işlemi kolaylaştırmak için doğrulayıcıya ETH olarak 527.000 dolar ödemek zorunda kaldığını belirtmek gerekiyor.

Bu Altcoin'i Ucuzdan Alan Kripto Devleri Şimdi Zararda!

Bu olay, altcoin piyasasının hızlı ve acımasız doğasının keskin bir hatırlatıcısı olarak duruyor. Ayrıca  aşırı dikkat ve hassas uygulama için zorunlu ihtiyacın altını çiziyor. Bu özellikle fırsatların ve risklerin bir arada bulunduğu merkezi olmayan finans DEFi ortamlarında çok önemlidir.

Her zaman fırsatlar karşımıza çıkmıyor

Bitcoin ve altcoin dünyasında böylesi bir durum sık rastlanan bir durum değil. Ancak özellikle merkezi olmayan finans ortamlarının ciddi riskleri de beraberinde getirdiğinin bir işareti. İyi kullanım bilgisine sahip de olmak gerekiyor. Ancak kimi zaman platformların kullanımını bilmeden alana girmek zarar ihtimalini de beraberinde getirebiliyor.

Sıcak Gelişme: DeFi Altcoin Çalınan Fonları Geri Aldı, Fiyat Fırladı!

Altcoin piyasasının canlı dünyasında özellikle botların artık işlemleri yakından takip ettiği bir gerçek. Özellikle de merkezsiz finans platformlarında bu daha da göze çarpıyor. İşlemleri gerçekleştirirken hataya yer verilmemesi de önemli. Bu yüzden yatırımcıların bilinçli hareket etmesi işlemlerini sağlama alma açısından gerekli. Kriptokoin.com olarak baktığımızda kısa zamanda bu kadar zararın söz konusu olması endişe verici.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Altcoin Balinası Sadece 12 Saniyede Devasa Zarar Etti! İşte Detaylar