1200 Büfeden Bitcoin Ve Ethereum Alınabilecek

0 görüntülenme

Avustralyalılar 1 Marttan itibaren 1200 farklı büfeden para karşılığında Bitcoin ve Ethereum alabilecekler.

Yaklaşık 18 ay boyunca faaliyet gösteren Bitcoin.com.au, internet sitesinde kendini “Avustralya’daki ilk bağımsız Bitcoin değişim ağlarından biri” olarak tanımladı. Site daha önce sadece bitcoin işlemleri gerçekleştirirken, 1 Mart’ta ETH işlemlerine de ev sahipliği yapmaya başladı.

Bitcoin.com.au’nun CEO’su Rubert Hackett, insanların kripto paraları daha rahat kullanması için tanıdık parekende ortamlara aldığını söylüyor ve genel olarak:

“Artık meşrubat satın aldığınız yerden Bitcoin ve Ethereum’u satın alabilmeniz, kurumsallaşmış kripto para biriminin ne noktaya geldiğini açıklıyor. Aranızda karmaşık göründüğü için bu işe bulaşmayan varsa bu onlar için korku faktörünü ortadan kaldıran mükemmel bir fırsat.” dedi.

Bu işe dahil olan bir gazeteciden kripto satın almak için tüketicilerin önce bir kripto cüzdan edinmeleri ve daha sonra cüzdanın QR kodunu gazete bayisinin iPad’ine taratması gerekir. Borsa, minimum 50 AUD(yaklaşık 39 USD) değerinde BTC ve ETH alınabilmesini kararlaştırdı.

Hackett, 9Finance’ye müşterilerin şifreleme sonuçlarını ortalama 20 dakika içinde almalarını sağlayacaklarını söyledi.

Bitcoin.com.au genelde yüzde 5 işlem ücreti talep edecek, ancak bu ücret 1 Mart’ta bir günlüğüne, yani Ethereum işlemlerine başlanan tarih, müşterilerden alınmadı.

Avustralya daha önce kripto para birimlerini ve teknolojilerini geleneksel finansal ve perakende ortamlara aktarma yolunda adımlar atmıştı.

Geçen yılın Aralık ayında, Avustralya Menkul Kıymetler Borsası (ASX), hisse senedi işlemleri için Blockchain teknolojilerini kullanmaya başlayacaklarını açıkladı. Brisbane Ulusal Havaalanı, bu Ocak ayının sonunda, uçağın içindeki tüm alakalı işlemleri Bitcoin, Ethereum ve Dash’i kullanmaya elverişli hale getirilmeye başlayacaklarını açıkladı.

Molly Jane Zuckerman

cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Uzmanlarından 2018 İçin Ripple Fiyat Tahminleri Kripto üzerine cesur tahminler piyasada oldukça çok. Ancak Bitcoin’in ya da Ripple’ın fiyatını tahmin etmek o kadar kolay olsaydı, şimdi herkes zengindi. Ancak bir analist, Ripple’ın XRP fiyatının yıl sonuna kadar 16$’ı bulacağından emin. Raporlara göre, İrlanda...
Türkü Karacan 2 Mart 2018