Haftaya Bu 14 Olaya Dikkat: BTC ve Altcoinler Etkilenecek!

1.569 görüntülenme
Haftaya Bu 14 Olaya Dikkat: BTC ve Altcoinler Etkilenecek!

Geçtiğimiz hafta, fiyatların dışında birçok BTC ve altcoin gelişmesi nedeniyle önemliydi. 3AC ve FTX sırasıyla kripto borsalarını başlatmayı ve yeniden başlatmayı planlarken, Genesis iflas başvurusundan çıkmak için “hızlı ve verimli” hareket etmeyi hedeflediğini açıkladı. Diğer yandan Bitzlato, ABD’de soruşturma altındayken; Genesis, Gemini ve Nexo, SEC’in kripto varlıklarına karşı artan davalarının hedefleri arasında yer aldı. Bunun dışında kripto para birimleri, makroekonomik gelişmelerden de etkileniyor. Peki, önümüzdeki hafta neler yaşanacak?

BTC ve altcoin’leri etkileyecek haftalık gelişmeler neler?

Son yedi gün içinde, gelecek haftaya yansımaları olabilecek birkaç hikâye gelişti. Ancak bu hafta bazı makroekonomik gelişmeler hem geleneksel piyasalar, hem de BTC ve altcoin alanını etkileyecek. Öncelikle, Pazartesi günü, Çin Yeni Yılı nedeniyle Çin ve Güney Kore’nin piyasaları faaliyet dışı olacak. Bu tatil, bir hafta daha devam edecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin, Asya’nın büyük bölümünde kutlanan yeni yıl tatilinin başlangıcında tarihsel olarak iyi performans gösteriyor. Bu nedenle bazı uzmanlar BTC’de yükseliş bekliyor olabilir.

Haftaya İzlenecek 5 Kripto Para: İşte Kritik Tahminler!

Diğer yandan yarın, Avrupa piyasaları hareketli olacak. Yarın Türkiye saati ile 17.30’da Avrupa Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta’nın konuşması gerçekleşecek, ardından, 20.45’te bankanın başkanı Christine Lagarde açıklamalar yapacak. Bunun dışında yarın, Genesis’in Bölüm 11 iflas davasındaki ilk duruşması gerçekleşecek.

ABD’de önemli veriler dikkat çekiyor

24 Ocak Salı günü, 17.45 sularında ABD üretim ve hizmet PMI rakamları açıklanacak. Lagarde, Salı günü de Türkiye saati ile 12.45’te de bir açıklama yapacak. Çarşamba günü, Avrupa Merkez Bankası, bir politika toplantısı gerçekleştirecek.  Perşembe günü Türkiye saati ile 16.30’da ABD’de işsizlik başvuruları açıklanacak. Önceki işsizlik başvuru sayısı 190 bindi ve uzmanlar bu ay verilerin 199 bini bulmasını bekliyor.

Binance'deki 2 Altcoin İçin 10x

Bunun dışında aynı gün ABD’de Gayri Safi Yurtiçi Hasılası (GSYİH) belli olacak. Bu veriye yönelik önceki sayı yüzde 3.2 idi. Uzmanların beklentisi ise yüzde 2.8’lik bir değişim olması yönünde. Perşembe günü son olarak, ABD’de işsizlik haklarından yararlanma başvurularına dair rakamlar açığa çıkacak.

Son olarak, Cuma günü TSİ 13.30’da ECB Başkanı Christine Lagarde bir konuşma daha yapacak. TSİ 16.30’da ise ABD’de aylık ve yıllık PCE fiyat endeksi açıklanacak. Kripto paralar açısından bakıldığında ise Cuma günü 42.9 milyon Ronin (RON) coininin ve 16.8 milyon Yield Guard Games (YGG) coininin kilidi açılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, MATIC ve ADA: Önümüzdeki Günlerde Bunlar Bekleniyor!
SHIB, MATIC ve ADA: Önümüzdeki Günlerde Bunlar Bekleniyor! Popüler kripto para birimlerinden olan Shiba Inu (SHIB), Polygon (MATIC) ve Cardano (ADA); birçok yatırımcıyı çekiyor. Bu yatırımcılar da elindeki kripto para birimlerinin önümüzdeki süreçte nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor. SHIB fiyatı yükseliş yaşayacak mı? En...
Aslı Dinçer 2 ay önce