Reklamı kapat

Web3, Meme ve Metaverse Coin Analizi: Bu 14’ü Uçuyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 22 Mayıs 2022
0 görüntülenme
How to Use Green Zone Ratings 1 e1599159309758

Geçtiğimiz 24 saat boyunca kripto para piyasası hafif yükselişler yaşamaya devam etse de, piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC) 30.000 doları aşamadı. Ancak metaverse, meme ve web3 coin projelerinden yükseliş yaşayanlar oldu. Bu yazımızda, geçtiğimiz gün boyunca en çok ivme kazananları aktaracağız…

En çok bu metaverse coin projeleri değer kazandı

Metaverse coin alanına bakıldığında, en çok yükseliş yüzde 28.7 ile Yield Guild Games’te (YGG) gibi görünüyor. Ardından Avaxtars (AVXT), yüzde 22.1 ile geliyor. Üçüncü sırada OpenWorld (OPEN) yüzde 19.3 ile gündeme geliyor. Son olarak Forj (BONDLY) yüzde 13’lük yükseliş yaşadı. BONDLY, yeni bir fitness metaverse oyunu olan OliveX Fitness ile ortaklık kurduğunu duyurdu. OliveX Fitness, Axie Infinity’nin arkasındaki Animoca Brands’in bir projesidir.

Meme coin’ler de ivme kazandı

Meme coin’lerde yaklaşık 8 coin yükselişiyle dikkat çekti. HotDoge (HOTDOGE) yüzde 79.1, Kuma Inu (KUMA) yüzde 66.5 oranında değer kazandı. LiteDoge (LDOGE) yüzde 30.9, Baby Doge Coin (BABYDOGE) yüzde 21.5, Fantom ağındaki meme coin’lerden olan Shiba Fantom (SHIBA) yüzde 17.7 yükseldi. Fantom ağındaki bir diğer meme coin olan Fantom Doge (RIP) da yüzde 17.7 oranında değer kazandı. IoTeX ağındaki IoTexShiba (IOSHIB) yüzde 17.1, Vita Inu (VINU) ise yüzde 14’lük bir yükseliş yaşadı.

Yalnızca iki web3 coin arttı

Web3 alanına bakıldığında ise yüzde 18.45’lik yükselişi ile IoTeX (IOTEX) göze çarptı. IoTeX, mainnet (ana ağ) için 1.8. versiyonunun faaliyete geçeceğini duyurdu ve ivme kazandı.  Ardından Mask Network (MASK) yüzde 15.22 yükseldi. 2017’de açık kaynaklı bir proje olarak başlayan IoTeX, amacı makineler için açık ekonomiyi güçlendirmek olan merkezi olmayan bir platform inşa etti etmekle uğraşan bir projedir. Mask Network ise, kullanıcılarının Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokoldür. Esasen internet ile çalışan merkezi olmayan bir ağ arasında bir köprü görevi görür.

https://twitter.com/iotex_io/status/1528141114741506048

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

pasted image 0 1
Bugün Bitcoin Pizza Günü: 10 Bin BTC’ye Ne Oldu? Bitcoin ekosistemindeki en önemli günlerden biri, “Bitcoin Pizza Günü” olarak adlandırılan 22 Mayıs’tır. Bu gün, Bitcoin (BTC) kullanan ilk kayıtlı işlemi hatırlıyor. Şimdi, Bitcoin topluluğu, Bitcoin’in bugünkü haline gelmesi için çok önemli bir dönüm noktası olduğu için...
Aslı Dinçer 22 Mayıs 2022