151 Milyar Dolarlık Kara Para Aklama Davasının Odağındaki Bankadan Bitcoin Uyarısı

Mesut İnan
Mesut İnan 31 Mart 2019
1 görüntülenme
  1. Bitcoin fiyatı Dengede ve Yükseliş Bekleniyor
  2. Swedbank, Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanında Kripto Paraların Bir Araç Olduğunu Söylüyor
  3. Fiyatlar Toparlanmasına Rağmen İşlem Hacmi Düşük Seviyede

Kriptokoin.com – İronik olarak, Swedbank artık kripto para birimi işlemlerine bir sınırlama getirilmesi gerektiğini ifade ediyor. Zira Banka kara para aklama ile terörün finansmanını engellemek istiyor. Ancak ilginç olan şu ki, böyle bir görüşe sahip olan banka 151 Milyar Dolarlık kara para aklama skandalıyla halkın gündeminde. Sonuca gelirsek Bitcoin fiyatları yükselişe geçmiş durumda ve ana direnç eğilim çizgisinin üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin Fiyat Analizi-Temeller

Ortaya çıkan sorunlar ile başa çıkmak için ne garip bir yol değil mi? Eh, CEO’ları Birgitte Bonnesen’i kovduktan birkaç gün sonra Swedbank, eleştiri oklarını Bitcoin sahiplerine yöneltmiş gibi görünüyor.

Banka, İngilizce’ye çevrilen son Twitter gönderilerinde, “kara para aklamayı ve terörün finansmanını önlemek için kripto para birimi işlemlerinde sınırlamaya gittiklerini” belirtiyor. Burada ilginç bir ironi var. Zira düzenleyiciler legal olmayan işlemlerini tespit ettikleri için bankalar devasa miktarda cezalar ödüyorlar.

Kara para aklama konusunda bir diğer örnek Nordic Bank. Banka geçenlerde inceleme altına alındı. Bankanın operasyon gücüne dair yetkinin alınması için şimdi baskı altına alınmış durumda.

“Geçtiğimiz günlerdeki gelişmeler, banka için çok büyük bir baskı yarattı. Bu nedenle, kurul Birgitte Bonnesen’i görevinden uzaklaştırmaya karar vermiş durumda. Bununla birlikte, Birgitte Bonnesen üç yıl boyunca CEO’nun fiziksel varlığının bir göstergesi olarak lider bir dijital banka oluşturarak önemli bir katkı sağladı. ”

Bir kez daha, kanıtlar kripto para birimlerinin şeffaf yapısının ve fiat para kripto para işlemlerinin uyguladığı sıkı prosedürlerin, suçlular ile teröristlerin yasadışı faaliyetlerini finanse etmelerini neredeyse imkansız hale getirdiğini ortaya koymakta.

Mum Grafiği

Fiyat hareketine geri döndüğümüzde Bitcoin boğalarının dirençli olduğunu görüyoruz. Artışlar çift haneli değil. Ancak en son BTC / USD ticaret planımızda belirtildiği gibi merkezi bir direnç eğilimi çizgisinin üzerinde seyrediyor. Grafikte görüldüğü gibi, boğalar 29 Mart’tan itibaren sürpriz kazançlar elde ediyor, 4.200 Doların üzerinde bir işlem de söz konusu.

Teknik olarak, her düşük olan fiyat aslında başka bir satın alma fırsatı olabilir ve fiyatlar kırılma seviyemiz olan 3.800 Doların üzerinde olduğu sürece, riskli yatırımcılar girişleri daha düşük zaman dilimlerinde hassas bir şekilde ayarlamalı, uzun sürelerine eklemeli ve 4.500 Doları hedeflemeliler. Vurgularımıza göre seviye çok önemli bir direnişe işaret ediyor.

Yukarıdaki herhangi bir kırılma muazzam bir konumda ve gelecek hafta gerçekleşebilir. BTC fiyatlarının 4.500 Doları tekrar test eden projeksiyonumuzla oynayacağımız katılım da ciddi anlamda fiyatları tetikleyebilir.

Teknik Göstergeler

29 Mart tarihinde 4.200 Dolardan fazla olan fiyatlara rağmen, kırılma çubuğu 8.600 gibi hafif hacimlere sahipti. Bu hacim 16 Martta oluşan 13.400’lük yüksek hacimli bağlantı çubuğumuza göre son derece düşük. Ne olursa olsun, dalgalanma 5 Mart boğalarını doğruladı ve 24-36.000 üzerindeki daha yüksek seviyelerin görülmesi muhtemel. Yukarıda da geçtiği üzere hareket devam ettiği için yatırımcılar girişlerini daha düşük zaman dilimlerinde hassas bir şekilde ayarlamalılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Kriptokoin.com’u Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ayıdan Boğaya Dönüş: Bitcoin Eğitiminin Etkileri Kriptokoin.com – Finansal danışmanların, şüpheci konumdan inanan konuma geçmeleri için yalnızca Bitcoin (BTC) konusunda eğitilmeleri gerekiyor. Ric Edelman, on gün önce Üst Düzey Bağımsız Danışmanlar Zirvesi’nde Blok zinciri ve Etkinlik Öncesi Kripto Varlık isimli bir panele katıldı. Etkinlik,...
Mesut İnan 31 Mart 2019