1eco World Nedir? 1PECO Ne İşe Yarar?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1eco World nedir? 1eco World, merkeziyetsiz Blockchain teknolojisini kullanarak, gerçek dünyadaki problemleri çözmeyi amaçlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede 1eco World nedir ne sunar, 1PECO nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını derledik. Gelin bu Blockchain projesini birlikte mercek altına alalım.

1eco World nedir?

1eco World, sanal dünya ve gerçekliği birbirine bağlayarak, şehirlerdeki çeşitli sorunları çözmeyi amaçlayan bir Blockchain platformudur. Ethereum ağı üzerine inşa edilen bu platform, merkeziyetsizdir ve kullanıcıların kolayca erişebilmesi için tasarlanmıştır. Platformun çözmeye çalıştığı problemler arasında karbon emisyonları, adaletsiz reklam sektörü ve tıbbi dokümanların kaydedilmesi gelir.

Buna göre 1eco World, yeşil enerji üretimini teşvik etmeyi ve zararlı emisyonları azaltmayı amaçlar. Ayrıca, akıllı e-mobilite kullanımını teşvik ederek küçük işletme sahiplerine, müşterilerini eşit ve adil şekilde yönetme imkânı tanır. Bunlara ek olarak platform, insan yaşamanı iyileştirmek amacıyla tutulan tıbbi dökümanların Blockchain’e kaydedilmesini destekler. Tüm bunlar, 1eco’nun Metaverse benzeri platformu olan Interverse aracılığıyla gerçekleşir.

1eco World ne sunar?

1eco World, merkeziyetsiz ve erişilebilirliği yüksek bir Blockchain platformudur. Bu platformun sanal dünyası Interverse, kullanıcılarına vatandaşlık ve ikamet izni vermektedir. Böylece tüm 1eco kullanıcıları, aynı zamanda Interverse’nin vatandaşı olur. 1eco, yeşil enerji, ticaret ve sağlık gibi alanlardaki sorunların çözümüne katkıda bulunur. Ayrıca, vatandaşlarını çeşitli ekonomik programlarla ödüllendirir. Bunun yanı sıra çeşitli firmalarla iş birliği yaparak ekosistemi daha da genişletir.

1eco evreni içerisindeki vatandaşlık, ticari ve özel olmak üzere ikiye ayrılır. Buna göre, Interverse ülkesinin her sakini, ekonomik faaliyetler yoluyla gelir elde edebilmektedir. Ancak özel vatandaşların daha fazla ekonomik faaliyet gerçekleştirme imkânı bulunmaktadır. Bununla birlikte gerçek dünyadaki işletmeler, 1eco’ya vergi ödeyerek kendi dükkanlarını oluşturabilmekte ve reklam yapabilmektedir. Sanal dünya içerisindeki ekonominin büyük bölümü, 1eco’nun iki tokenli sistemi aracılığıyla gerçekleşir.

1PECO nedir? Ne işe yarar?

1eco World platformunun mevcut olarak iki farklı ERC-20 tokeni ve bir ödül puanı bulunmaktadır. Bu tokenlerin her biri farklı kullanım durumları için oluşturulmuştur. 1ECO coin, 1PECO coin platformun tokenleriyken POCO puanı platformun ödül puanıdır. 1ECO, yönetişim tokenidir. Buna sahip olan kullanıcılar, platformun yönetimine katılabilmekte, ekonomik teşviklerden pay alabilmekte ve vatandaşlık satın alabilmektedir.

1PECO ise yardımcı program tokenidir. Interverse ekosistemi içerisinde iş seçme, NFT işlemleri yapma, ödül puanlarını nakte çevirme gibi kullanım durumlarına sahiptir. Temelde 1eco World ekosisteminin her türlü ödemesinde kullanılan bir tokendir. POCO puanları ise token değil, oyun puanı gibidir. Kullanıcılar, ekosistem içerisinde bu puanları kazanabilmekte ve harcayabilmektedir. POCO puanları 1PECO tokenlerine dönüştürülebilmektedir.

1eco World nedir? Nasıl alınır?

1eco World’ün yerel kripto para birimleri olan 1ECO ve 1PECO, mevcut olarak bir kripto para borsasında işlem görmektedir. Buna göre, Bittrex borsasında listelenmektedirler. 1eco World ile ilgilenen yatırımcıların Bittrex borsasına erişmesi ve üye olması gerekir. Tokeni satın almak isteyen yatırımcı, hesap oluşturduktan sonra, paritelere uygun bir varlık yatırmalıdır. Bunu yapmasının ardından, cüzdanındaki bakiyeye bağlı olarak 1PECO token satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1eco World Nedir? 1PECO Ne İşe Yarar?