Kurumsal Para Bu 2 Altcoin’i Alıyor: Bu Coinleri ise Satıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
876 görüntülenme
2 Altcoin Alıyor Coinleri Satıyor

Analiz platformu Lookonchain, Ribbon Finance’in portföyünde yaptığı son değişikleri tweet’ledi. Kurumsal müşteri odaklı DeFi altcoin projesi, düşüşe rağmen LDO ve WBTC gibi stake coin’leri toplamakta ısrarcı.

Veriler, Ribbon Finance’in çok fazla LDO ve WBTC topladığını gösteriyor

Lookonchain tarafından sağlanan verilere göre Ribbon Finance, 5,2 milyon Dai (DAI) kullanarak tahmini 2,28 milyon dolar değerinde Lido DAO (LDO) satın aldı. Veriler, emir için ortalama satın alma fiyatının 2,28 dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Ribbon Finance, son piyasa düşüşü sırasında yalnızca LDO satın almakla kalmadı, aynı zamanda ortalama 20.275 dolar satın alma fiyatıyla 21 milyon DAI kullanarak 1.036 Wrapped Bitcoin (WBTC) satın aldı. Lookonchain, Ribbon Finance’in LDO satın alımına hala devam ettiğini söylüyor.

Altcoin piyasası iflas haberleriyle tekrar düşüşte

CoinMarketCap verileri, kripto piyasasının toplam değerinin son 24 saat içinde %6,50 düştüğünü gösteriyor. Son 24 saat içinde toplam piyasa değerinden 931,44 milyar dolar silindi. Kriptokoin.com olarak 10 Mart’ta Silvergate iflas haberlerinin neden olduğu yıkıma bu yazıda yer verdik. BTC ve ETH, 20.000 dolar ve 1.500 dolar desteklerinin altında işlem görürken, LDO fiyatı %8 düşüşle 2,00 dolar desteğini tutuyor.

LDO’nun fiyatı, altcoin piyasasındaki genel eğilimi takip etti ve gün içinde 2.42 dolardan 2,01 dolara geriledi. Dolar karşısında zayıflamasına rağmen, LDO’nun fiyatı iki kripto piyasası lideri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla %4,43 ve %3,92 oranında güçlendi.

Bitcoin, Biden bütçesi ve Silvergate’in çöküşü arasında 20 bin doların altına düştü

ABD’de kripto firmalarına hizmet veren en önemli bankalardan biri olan Silvergate Bank’ın 8 Mart’ta gönüllü tasfiyeye girdiği duyurusu, kripto endüstrisi için olası güçlü bir ters rüzgar olarak ortaya çıktı.

Bu arada, 9 Mart tarihli ek bir bütçe açıklayıcı makale, ABD kripto madencilerinin “madencilik faaliyetlerini azaltmayı” amaçlayan bir Biden bütçe teklifi kapsamında sonunda elektrik maliyetleri üzerinden %30 vergiye tabi tutulabileceğini ortaya koydu.

Silvergate, ağını Silvergate hesapları ve hesapları arasında fiat para transferi yapmak için kullanan büyük kripto borsaları, madenciler, stablecoin ihraç edenler, piyasa yapıcılar ve dijital varlık fonu yöneticileri dahil olmak üzere 1.000’den fazla kurumsal kripto piyasası katılımcısı için bir ağ geçidi olarak faaliyet gösterdi. Yaşanan olaylar, satıcıların ortaya çıkması için yeterli neden sağladı. Bunların arasında, ABD merkez bankasının 2023’ün başlarında bir dezenflasyon eğiliminin başladığına dair iddiasını sorgulayan, beklenenden güçlü bir enflasyon raporu vardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD İstihdam Verileri Geliyor! Bitcoin ve Altın Ne Olur?
ABD İstihdam Verileri Geliyor! Bitcoin ve Altın Ne Olur? ABD işsizlik başvurularının geçen hafta beklenenden fazla arttığını gösteren verilerin ardından doların geri çekilmesiyle altın Perşembe günü yükseldi ve yatırımcılara Federal Reserve’in faiz artırımlarının korkulandan daha az agresif olabileceğine dair bir miktar umut verdi. Öte yandan kripto...
Vural Erkan 2 hafta önce