Dikkat: Bu 2 Altcoin, Blockchain’in Google’ı Olabilir!

Dikkat: Bu 2 Altcoin, Blockchain'in Google'ı Olabilir!
Google News

Algorand ve The Graph, kripto endüstrisinde yavaş yavaş ilgi kazanan iki altcoin projesi oldu. Ancak, farklı odak noktaları ve kullanım durumları vardır. Kripto dünyasında bir şeyin “Google’ı” gibi lakaplar sıklıkla konuşulsa da, bu projelerden hangisinin tacı alacağını bilebilir miyiz?

İki popüler altcoin: ALGO ve GRT’nin pozitif yönleri

Algorand, ölçeklenebilir, güvenli ve hızlı olmaya odaklıdır. Pure Proof of Stake (PPoS) adlı bir konsensüs algoritması üzerine kurulmuştur. Algorand’ın ana odak noktası, güvenlik veya hızdan ödün vermeden çok sayıda işlemi gerçekleştirebilen bir blockchain platformu oluşturmaktır. Öte yandan The Graph, Blockchain’deki verileri endekslemek ve sorgulamak için kullanılan, merkezi olmayan bir protokoldür. Çeşitli Blockchain ağlarından veri sorgulamanın hızlı ve kolay bir yolunu sağlayarak, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. The Graph’ın ana odak noktası, geliştiricilerin blockchain verileriyle çalışmasını kolaylaştırmaktır.

'Şubat'ın Kâr Kralı Olacak' Denilen 10 Altcoin Bunlar!

Algorand, hızlı ve güvenli işlemlere izin veren benzersiz bir mutabakat algoritmasına ve yerleşik bir akıllı sözleşme platformuna ve yönetişim sistemine sahiptir. Ayrıca Algorand, Ethereum’dan daha hızlıdır ve temel olarak gas ücreti almaz. Algorand’daki minimum işlem ücreti 0.001 ALGO’dur.  Diğer yandan The Graph,  Blockchain’deki verileri endeksleme ve sorgulama konusunda benzersiz bir yaklaşıma sahiptir.

Bu iki altcoin’in eksileri neler?

Algorand, sektörde henüz geniş çapta benimsenmedi ve merkezi olmayan bir ortamda çok sayıda işlemi ne kadar iyi yönetebileceğini göreceğiz. The Graph hala nispeten yeni bir proje ve henüz geniş çapta benimsenmemiş halde. Üstelik büyük miktarda merkezi olmayan veriyi ne kadar iyi işleyebileceği bilinmemektedir. Diğer yandan, Algorand’ın benzersiz konsensüs algoritması, yerleşik akıllı sözleşme platformu ve yönetişim sistemi, projeyi benimseme açısından güçlü bir rakip haline getiriyor.

Dikkat: '100x Yapabilir' Denilen 6 Altcoin Belli Oldu!

The Graph da buna sessiz kalmıyor. Projenin blockchain üzerindeki verileri endekslemeye ve sorgulamaya yönelik benzersiz yaklaşımı dikkat çekiyor. Hatta bu özellik, onu geliştiriciler için blockchain verileriyle çalışmak için umut verici bir araç haline getiriyor. Ancak uzmanlara göre tüm bu gelişmeler, hangisinin “Blockchain’in Google’ı” olacağına dair net bir manzara sunmuyor.  Uzmanlara göre bu iki coin de büyük olasılıkla, farklı demografilere hizmet eden ilgili hedeflerine ulaşacaklardır.

Scaramucci etkisi de altcoin’lerin gelişiminde önemli bir rol oynuyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci kısa süre önce ALGO kripto para birimine 250 milyon dolar yatırdığını açıkladı. Bu, Digital Asset News adlı bir YouTube kanalında yapıldı ve kripto para dünyasında oldukça heyecan yarattı. Algorand artık büyük bir hedge fonunun favori kripto para birimi olarak görülüyor ve büyüme potansiyeli açısından Google ile karşılaştırılıyor. Scaramucci’nin onayıyla Algorand, piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri ve gerçek bir oyun değiştirici haline gelebilir.

Algorand, diğer blockchain platformlarına göre çeşitli avantajlara sahip. Ölçeklenebilirlik, güvenlik, akıllı sözleşme platformu, yerleşik yönetim sistemi, düşük işlem ücretleri, merkeziyetsizlik, birlikte çalışabilirlik ve erişilebilirlik; bunlardan bazıları.  Diğer yandan, Algorand’ın rakipleri arasında GRT’nin dışında Solana, Cosmos, EOS, Avalanche, Near yer almakta.

Yine de, Blockchain hala genç bir teknoloji ve potansiyel kullanım durumlarının çoğu henüz tam olarak gerçekleştirilmedi. Örneğin, Blockchain finans endüstrisinde başarılı bir şekilde uygulanmış olsa da, diğer endüstrilerde henüz yaygın olarak benimsenmemiş durumda. Ek olarak, ölçeklenebilirlik ve düzenleme sorunları gibi ele alınması gereken zorluklar da var. Bu nedenle önümüzdeki süreçte neler olacağını zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Kaynak Beincrypto Fxempire Kitco

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku