Bu 2 Altcoin El Sıkıştı: İşte Ortaklığın Detayları!

alttt scaled
alttt scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dikkat çeken altcoin projelerinden Flow, NFT’leri daha merkezi olmayan hale getirmek için Filecoin depolama hizmetlerini entegre ediyor. Filecoin, Flow Blockchain’in resmi depolama ortağı haline geldi. Bu firma Dapper Lab’ın ağında basılan NFT’ler için merkezi olmayan depolama sağlamak için çalışan bir firma. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Altcoin ortaklığı

Filecoin, resmen Flow Blockchain için depolama işbirlikçisi oldu. Filecoin, 13 Ekim tarihli bir duyuruda, hareketin, sahiplerinin ve ihraççıların NFT’lerinin “her yerde güvenli bir şekilde erişilebilir olmasını” sağlamak için yapılan bir baskının parçası olduğunu söyledi. Duyuru, Ağustos ayında, Dapper Labs‘ın Filecoin’in depolama hizmetlerini Flow Blockchain ile entegre etmek için çalıştığı önceki bir hamleden geliyor. İşbirliği, Flow kullanıcılarının NFT’leri basmasına, InterPlanetary File System (IPFS) içerik adreslemesinden yararlanmasına ve tokenleri Filecoin tarafından barındırılan merkezi olmayan depolamada depolamasına olanak tanıyor.

Filecoin’e göre, IPFS içerik adresleme, URL’lerin arkası gibi web üzerindeki belirli konumlardan çevrimiçi bilgi alan konum adresleme için bir çözümdür. Filecoin, verilerin konumlara sahip olan ve dolayısıyla “içeriği kontrol edebilen” merkezi varlıklara dayanması nedeniyle bu yöntemin “bariz olumsuz yönleri” olduğunu iddia ediyor. Filecoin durumu, “İçerik tabanlı adreslemede, içerik artık web’deki tek konumlardan alınmıyor. Bunun yerine, IPFS ağındaki istediğiniz içeriğe sahip olan herhangi bir katılımcı düğümden içerik alınır” diye özetledi.

İşbirliğinin bir parçası olarak Filecoin, IPFS veya Filecoin’in ağı ile entegre olan Flow’daki her uygun NFT projesi için 5.000 dolar değerinde “Sonraki Adım Hibeleri”ni de açtı. Duyuruda, “Flow ekosistemi büyüdükçe, Filecoin’in merkezi olmayan depolama çözümü, Flow üzerine inşa edilecek gelecekteki uygulamaların NFT medya varlıklarını ve meta verilerini korumanın kolay bir yoluna sahip olmasını sağlayacak” dedi.

Başka işbirlikleri de var

Dapper, Flow Blockchain’i 2020’nin sonlarında başlattı ve ağ, NBA Top Shot ve CryptoKitties dahil olmak üzere en iyi NFT projelerine ev sahipliği yapıyor. Eylül, Dapper için büyük bir aydı, firma en iyi firmalarla çok sayıda ortaklığa imza attı ve 250 milyon dolarlık finansman sağladı. Cointelegraph, 14 Eylül’de Google’ın Flow için bir ağ operatörü olarak hizmet vermek üzere Dapper ile ortaklık kurduğunu bildirdi. Google, “ölçeklenebilir” ve “güvenli altyapı” ile NFT projeleri gibi Web 3.0 ürün ve hizmetlerinin geliştirilmesini desteklemek için imza attı. NFL, 30 Eylül’de Dapper ile ortaklık kurdu ve bu yıl içinde çıkması planlanan NBA Top Shot on Flow’un Amerikan futbolu eşdeğerini piyasaya sürdü. 250 milyon dolarlık finansman turunun duyurusu sırasında Dapper, yeni sermayenin NBA Top Shot platformunu büyütmenin yanı sıra spor, müzik ve eğlence alanlarında daha fazla lisanslı NFT projesini finanse etmek için kullanılacağını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 2 Altcoin El Sıkıştı: İşte Ortaklığın Detayları!