Binance’deki Bu 2 Altcoin Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Binance'deki Bu 2 Altcoin Hakkında Soruşturma Başlatıldı!
Binance'deki Bu 2 Altcoin Hakkında Soruşturma Başlatıldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’te işlem gören iki altcoin projesine yönelik birkaç yasal mücadelenin ortaya çıktığı bildirildi. Çeşitli raporlara göre stablecoin ihraççısı Paxos, yetkililerin odağındaydı. İşte detaylar…

Bu altcoin projeleri inceleme altına alındı

Bir rapora göre, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), stablecoin ihraççısı Paxos’u araştırıyor. Soruşturmanın tam kapsamı belirsiz. Paxos’un stablecoin’leri arasında beyaz etiket hizmeti aracılığıyla sunulan Binance markalı bir stablecoin olan Pax Dollar (USDP) ve Binance USD (BUSD) yer alır. Bir federal banka düzenleyicisi olan ABD Para Birimi Denetçi Ofisi’nin (OCC) Paxos’un kendisinden bankacılık sözleşmesi başvurusunu geri çekmesini isteyebileceği söylentileri son zamanlarda haberlerde yer aldı. Ancak Paxos bu söylentileri yalanladı.

Listeye Dikkat: Bu 9 Altcoin Güçlü Hareketlere Gebe!

Bununla birlikte, bir devlet düzenleyicisi tarafından devam eden bir soruşturma, 2021’de OCC’den geçici bir banka sözleşmesi alan şirketin gerçekten de emsallerinden daha yakından inceleme altında olduğunu gösteriyor. Paxos ayrıca, NYDFS tarafından verilen – genellikle BitLicenses olarak anılan – bir kripto para birimi lisansına sahiptir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi NYDFS, Haziran ayında stablecoin kılavuzu yayınladı ve ihraççıları, stablecoin’lerin, fonlarından ayrılan ve düzenli olarak tasdik edilen varlıklarla tamamen desteklenmesini sağlamaya yönlendirdi.

TerraUSD/LUNA stablecoin ekosisteminin çöküşünün ardından yayınlanan kılavuz, varlığa dayalı stablecoin’lere odaklanıyor. Müfettiş Adrienne Harris, o sırada verdiği demeçte, NYDFS’nin çöküş öncesinden beri rehberlik üzerinde çalıştığını söyledi.

Tahmini Çıkan Analistler 6 Altcoin Patlayacak

Paxos’un yalanladığı söylentiler

Geçtiğimiz günlerde Paxos, ulusal tröst bankası tüzüğü başvurusunun devam ettiği konusunda ısrar etti. Şirket Twitter’da “Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için: Paxos’tan OCC’den ulusal tröst bankası tüzüğü başvurusunu geri çekmesi istenmedi ve tüzük reddedilmedi. Paxos, OCC ile yapıcı bir şekilde çalışmaya devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

O günün erken saatlerinde basında ve Twitter’da, Paxos ve diğer kripto şirketlerinin bir kripto bankacılığı darbesi ile karşı karşıya kaldığına dair spekülasyonlar dönüyordu. Fortune, Protego’nun başvurusunun durumunun da belirsiz olduğunu bildirdi. Şirket, Nisan 2021’de OCC’den koşullu onay aldı ve operasyonlarını biri ulusal düzeyde düzenlenen, diğeri ise mevcut düzenleyici yapısını koruyan iki kuruluş arasında bölmek için yeşil ışık yaktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’deki Bu 2 Altcoin Hakkında Soruşturma Başlatıldı!