Binance’deki Bu 2 Altcoin Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

2.165 görüntülenme
Binance'deki Bu 2 Altcoin Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

Binance’te işlem gören iki altcoin projesine yönelik birkaç yasal mücadelenin ortaya çıktığı bildirildi. Çeşitli raporlara göre stablecoin ihraççısı Paxos, yetkililerin odağındaydı. Bilindiği üzere Paxos, Binance’in ABD dolarına sabitli stablecoin’i olan Binance USD’nin (BUSD) çıkarılmasından sorumlu bir kripto para platformu. İşte detaylar…

Bu altcoin projeleri inceleme altına alındı

Bir rapora göre, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), stablecoin ihraççısı Paxos’u araştırıyor. Soruşturmanın tam kapsamı belirsiz. Paxos’un stablecoin’leri arasında beyaz etiket hizmeti aracılığıyla sunulan Binance markalı bir stablecoin olan Pax Dollar (USDP) ve Binance USD (BUSD) yer alır. Bir federal banka düzenleyicisi olan ABD Para Birimi Denetçi Ofisi’nin (OCC) Paxos’un kendisinden bankacılık sözleşmesi başvurusunu geri çekmesini isteyebileceği söylentileri son zamanlarda haberlerde yer aldı. Ancak Paxos bu söylentileri yalanladı.

Listeye Dikkat: Bu 9 Altcoin Güçlü Hareketlere Gebe!

Bununla birlikte, bir devlet düzenleyicisi tarafından devam eden bir soruşturma, 2021’de OCC’den geçici bir banka sözleşmesi alan şirketin gerçekten de emsallerinden daha yakından inceleme altında olduğunu gösteriyor. Paxos ayrıca, NYDFS tarafından verilen – genellikle BitLicenses olarak anılan – bir kripto para birimi lisansına sahiptir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi NYDFS, Haziran ayında stablecoin kılavuzu yayınladı ve ihraççıları, stablecoin’lerin, fonlarından ayrılan ve düzenli olarak tasdik edilen varlıklarla tamamen desteklenmesini sağlamaya yönlendirdi.

TerraUSD/LUNA stablecoin ekosisteminin çöküşünün ardından yayınlanan kılavuz, varlığa dayalı stablecoin’lere odaklanıyor. Müfettiş Adrienne Harris, o sırada verdiği demeçte, NYDFS’nin çöküş öncesinden beri rehberlik üzerinde çalıştığını söyledi. Bilindiği gibi UST/LUNA çöküşü kripto para piyasasında derin bir düzeltme evresine geçişi işaret etti. Terra Labs’in algoritmik stablecoin’i olan UST, ABD dolarına 1:1 sabitli olması gerekirken, 0.20 dolara kadar gerilemişti. Bu nedenle, düzenleyicilerin odağında stablecoin’ler yer alıyor.

Tahmini Çıkan Analistler 6 Altcoin Patlayacak

Paxos’un yalanladığı söylentiler

Geçtiğimiz günlerde Paxos, ulusal tröst bankası tüzüğü başvurusunun devam ettiği konusunda ısrar etti. Şirket Twitter’da “Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için: Paxos’tan OCC’den ulusal tröst bankası tüzüğü başvurusunu geri çekmesi istenmedi ve tüzük reddedilmedi. Paxos, OCC ile yapıcı bir şekilde çalışmaya devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

O günün erken saatlerinde basında ve Twitter’da, Paxos ve diğer kripto şirketlerinin bir kripto bankacılığı darbesi ile karşı karşıya kaldığına dair spekülasyonlar dönüyordu. Fortune, Protego’nun başvurusunun durumunun da belirsiz olduğunu bildirdi. Şirket, Nisan 2021’de OCC’den koşullu onay aldı ve operasyonlarını biri ulusal düzeyde düzenlenen, diğeri ise mevcut düzenleyici yapısını koruyan iki kuruluş arasında bölmek için yeşil ışık yaktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Başkanı 'Yasaklanabilir' Dedi: Bu Altcoinler İçin Alarm!
SEC Başkanı ‘Yasaklanabilir’ Dedi: Bu Altcoinler İçin Alarm! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, 9 Şubat’taki bir video sırasında staking’e ilişkin yeni kısıtlamaları olumlu bir şekilde yansıtmaya çalıştı. İşte Gensler’in altcoinler için söyledikleri… Gensler, açıklamaların altcoinler için fayda sağlayacağını söyledi Gensler,...
Aslı Dinçer 1 ay önce