Reklamı kapat

Binance’den Bu 2 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

185 görüntülenme
Binance'den Bu 2 Altcoin İçin Delist Duyurusu!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance, 2 altcoin için delist duyurusu yaptı. Kriptokoin.com olarak, Binance tarafından yapılan açıklamayı sizlere aktarıyoruz.

Önde gelen kripto para borsası 2 altcoin projesini delist ediyor

14 Kasım Pazartesi günü yayınlanan resmi açıklamada, Raydium (RAY) ve Serum (SRM) vadeli işlemlerden delist ediliyor. Yapılan açıklamaya göre Binance, RAY ve SRM işlemlerini 15 Kasım tarihinde kapatacak. Açıklamada yer alan saat ise 04:00 ila 04:30 UTC (TSİ 7.00 ila 7.30) olarak bildirildi. Delist işlemi bu saatler arasında otomatik olarak gerçekleşecek.

Kripto para borsası Binance, tüm bu işlemlerden sonra bekleyen tüm emirleri iptal edecek. Ardından 2 altcoin projesininde bütün paritelerini sürekli vadeli işlemlerden kaldıracak. Ayrıca yapılan açıklamalarda söz konusu altcoin’lerin platformda bulunan spot işlem çiftlerinde ticaretine devam edilip edilemeyeceği ise henüz paylaşılmadı. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, her iki altcoin’de düşüşte.

Açıklamanın ardından düşüşler yaşandı

Raydium, geçtiğimiz yıldan bu yana yüzde 98 oranında değer kaybı yaşadı. FTX krizi döneminde düşüşüne devam eden proje son 7 günde yüzde 55.5 oranında düştü. Şu anda ise son 24 saatte yüzde 0.5 düşüşle 0,226520 dolardan işlem görüyor. Diğer altcoin Serum ise son 1 yıl içerisinde yüzde 98.7 oranında geriledi. Bununla birlikte yaşanan krizler esnasında SRM, yüzde 70 değer kaybı yaşadı. Şu anda ise son 24 saatte yüzde 19 düşüşle 0,222272 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

FTX’teki likitide krizi SRM’yi etkiledi

Geçtiğimiz 11 Kasım cuma günü FTX’te yaşanan kriz durumunun henüz detayları net değil. Bununla birlikte ekosistemdeki gizemli para çıkışları olası bir hack saldırısı durumunu tetikledi. 400 milyon dolarlık varlık çıkışı ile sonuçlanan potansiyel bir hack durumu yaşandı. Hack sonucunda ise Solana (SOL) geliştiricileri bi adım attı. Saldırının FTX tarafından geliştirilen, Solana blockchain’inde onlarca uygulama tarafından kullanılan Serum’u da etkisi altına almış olabileceği açıklandı.

https   specials images.forbesimg.com imageserve 1140203067 Dissecting The Twitter Hack With A Cybersecurity Evangelist 960x0

Bununla birlikte geliştiriciler, kontrolü sağlayan orijinal algoritmanın yalnızca FTX tarafından kontrol edildiğini aktardı. Ayrıca, Serum DAO tarafından kontrol edilmeyen özel bir anahtar aracılığı ile çalışmakta olduğu bildirilmektedir.

Konu ile ilgili olarak Solana geliştiricilerinden Mango Max açıklamada bulundu:

Serum programının güncelleme anahtarı kendi kuruluşu tarafından kontrol edilmemektedir. FTX’e bağlı özel bir anahtar tarafından kontrolü sağlanıyordu. Ayrıca şimdi bu anahtarı kimin kontrol ettiğini bilmiyor ve dolayısıyla programı güncelleme gücüne sahip olup olmadığını bilmiyoruz. Eğer hacker bu anahtara sahipse neler yapmış olduğu hakkında en ufak bir fikri yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

8 Uzmandan Kripto Para Tahminleri: Bu Hafta Neler Olacak?
8 Uzmandan Kripto Para Tahminleri: Bu Hafta Neler Olacak? Bitcoin (BTC) Pazar gününe kadarki yedi günlük süreç içerisinde yüzde 22 düştü. Kripto para uzmanları, FTX tarafından darbe alan kripto para endüstrisi için “kötü yıl” değerlendirmesi yapıyor. Kripto para piyasaları, olası politika sonuçları için görünümü değerlendirmek için...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce