Dikkat: Bu 2 Altcoin Mucidi, CFTC Ekibine Katıldı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
249 görüntülenme
Dikkat: Bu 2 Altcoin Mucidi, CFTC Ekibine Katıldı!

ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitcoin ve altcoin projeleri ve Blockchain gibi teknolojilerin tartışılacağı Teknoloji Danışma Komitesi (TAC) “yeniden” kurmuştu. En son gelişmelere göre bu komiteye kripto alanında tanınan projelerin yöneticileri katıldı. İşte detaylar…

CFTC, teknoloji odaklı yeni bir komite kurdu

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), eski Beyaz Saray yetkilisi Carole House’u yeni başkan ve Blockchain analiz şirketi TRM Labs’den Ari Redboard’u Teknoloji Danışma Komitesi başkan yardımcısı olarak açıkladı. CFTC Pazartesi günü komiteye üyelerinin bir listesini yayınlayarak komitenin yeni oluşturulduğunu ve geçen Mart ayında göreve başlayan yetkili Christy Goldsmith Romero tarafından desteklendiğini duyurdu.

Yani CFTC komiseri ve TAC sponsoru Christy Goldsmith Romero, yeni komitenin 22 Mart’ta yapılacak açılış toplantısıyla birlikte, 13 Mart’ta bir basın açıklamasıyla güncellenen üyeliği duyurdu. TAC’nin kendisi 1999’da kuruldu ve CFTC’ye “finansal hizmetler ve piyasalardaki teknolojik yeniliğin etkilerini ve sonuçlarını belirleme ve anlama” konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. Duyuruda, “TAC, türev ve emtia piyasalarının bütünlüğünü ve diğer kamu yararı hedeflerine ulaşılmasını sağlama misyonunu desteklemek için Komisyon’un teknolojiyle ilgili konuları dikkate aldığı konusunda bilgi verebilir,” ifadeleri yer aldı.

TAC ayrıca, “Komisyon’u gözetim ve uygulama sorumluluklarını yerine getirmede destekleyebilecek” teknoloji yatırımları hakkında tavsiye verme potansiyeline de sahiptir. Eski Beyaz Saray yetkilisi Carole House, komite başkanı olarak görev yapacak ve blockchain istihbarat firması TRM Labs’ın hukuk ve devlet işleri başkanı Ari Redboard, başkan yardımcısı olarak görev yapacak.

CFTC'den Bu Altcoin ve Borsaya Dava

Komiteye bu altcoin yöneticileri katıldı

Kripto ile ilgili diğer üyeler arasında AVAX altcoin projesinin arkasındaki Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, popüler stablecoin USDC’nin ihraççısı Circle’ın küresel politikadan sorumlu başkan yardımcısı Corey Then yer alıyor. Ayrıca  FireBlocks’un kurucu ortağı ve CEO’su Michael Shaulov, Inca Digital CEO’su Adam Zarazinski ve Blockchain denetçisi Trail of Bits’in kurucu ortağı Dan Guid de komiteye katılan kişiler arasında bulunuyor.

Kripto dışında, geleneksel sektör temsilcileri arasında IBM’den Francesca Rossi, S&P Global Commodity Insights’tan Stanley Guzik, ICE Futures ABD başkanı Jennifer Ilkiw, National Futures Association’dan Todd Smith, CME’den Sunil Cutinho ve Cboe Digital Başkanı John Palmer yer alıyor.  Duyuru kapsamında Goldsmith Romero, emtia/vadeli işlem piyasasını düzenlemek ve korumak için özel teknoloji ve diğer kuruluşlardan üyelerle çalışmanın önemini vurguladı. Uzmanların teknoloji hakkında temel bilgilerin yanı sıra teknolojinin finansal piyasalar üzerindeki karmaşık ve incelikli etkileri ve sonuçlarını ortaya koyma kabiliyetine dikkat çekti.

Dev Bankaların Tercihi, BTC Değil: Bu Altcoin Oldu!

CFTC’nin işbirlikçi yaklaşımı, kapalı kapılar ardında kripto firmalarına soğuk davrandığı bilinen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi diğer ABD kurumlarınınkiyle zıt görünüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Kraken’in kurucu ortağı Jesse Powell ve Custodia Bank CEO’su Caitlin Long gibi yöneticilerin tümü, son birkaç yıldır SEC ve hükümetle proaktif olarak çalışmaya çalışırken ortaya çıkan sorunları vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bugün Açıklanıyor: Bitcoin ve Altın O Habere Kilitlendi!
Bugün Açıklanıyor: Bitcoin ve Altın O Habere Kilitlendi! Piyasalar ABD’den önemli ekonomik verileri beklerken, Bitcoin 14 Mart’ta 25.000 dolar civarında kilit direnç gördü. ABD’deki veriler altın için de önem taşıyor. İşte ABD’den gelecek enflasyon verisine dair detaylar ve altın ve BTC’nin fiyat hareketleri… TÜFE’nin Bitcoin’e...
Aslı Dinçer 1 hafta önce