Reklamı kapat

Bu 2 Altcoin’de Seloff! Fon Yöneticisi: O 2 Coinden Aldık!

Serkan Eser
Serkan Eser 13 Haziran 2022
0 görüntülenme
Anthony Scaramucci SKyBridge Capital Bitcoin 100K

Kripto para piyasasındaki en büyük satışlardan biri tam gaz devam ediyor. Satışlar, Bitcoin’in 2020’den beri görmediği fiyatlara ulaşmasıyla artıyor. Felaket fiyat performansının yanı sıra, trader’ler, ağır satış baskısı altında 1 doları kaybeden USDD ve USDN stabilcoin’leri ile sorun yaşıyor. Ek olarak, piyasa kırmızıda işlem görmeye devam ederken, ünlü fon yöneticisi Anthony Scaramucci, iki altcoin projesine yatırım yaptığını duyurdu.

Stabilcoinler sabitliğini kaybediyor

Tron (TRX) ve Bitcoin (BTC) destekli stabilcoin USDD dolara sabitliğini bu sabah kaybetti. Tron’un stabilcoin’i, yatırımcıların fonlarını türevler gibi farklı varlık sınıflarına kaydırmasıyla %1 düştü. Kriptokoin.com olarak, daha önce, beklenmedik enflasyon verilerinin ardından Paxos Global tarafından geliştirilen kripto altınlara yönelik artan talebi incelemiştik. Artan enflasyonla birlikte, finansal kurumların daha ciddi adımlar atması gerekecek. Bunun sonucunda, altcoin gibi riskli varlıkların çekiciliğinin düşmesi kaçınılmaz olacak.

Stabilcoinlere gelince, Tron DAO ve Neutrino, USDD ve USDN’nin 1 dolara sabitlenmesi için harekete geçtiklerini duyurdu. Justin Sun, USDD stabilcoin’ini savunmak için 2 milyar dolarlık fon ayırdı. Buna göre fonlar, Tron DAO’nun rezervinden gelecek. Neutrion ise, USDN stablecoin’in değerini artırmak için teminatlarının bir kısmını piyasaya saçmaya hazırlanıyor.

Bitcoin ve Altcoin piyasalarında kan banyosu

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyon oranlarının piyasa beklentilerinin yeniden üzerinde çıkması, kripto alanında bir kan banyosunu tetikledi. Bunun sonucunda, Bitcoin ve altcoin fiyatlarının yükselişe geçeceğini öngören piyasa katılımcılarının beklentileri suya düştü. Beklenmeyen makroekonomik verilerin gelmesinden hemen sonra, stETH/ETH çiftinin sabitlenmesi de tehlikeye girdi. Bilindiği üzere stETH, stake edilen Ethereum’un tokenize edilen hali. Bu varlığın sabitliğini kaybetmesinin, Ethereum tarafında bir LUNA olayını tetiklemesi mümkün. Buna göre Ether, kan banyosu sırasında kendi sorunlarıyla karşı karşıya kaldı.

altcoin

Ek olarak, bu şekilde devam ederse, ETH fiyatının 1.150 doların altına düşmesi muhtemel. Bu gerçekleşirse, Ether fiyatındaki düşüş, DeFi alanında bir tasfiye zincirinin başlamasına neden olacaktır. Bitcoin fiyatı da benzer düşüş görünümleri sergiliyor. Yazım sırasında Bitcoin, 23.628 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, herhangi bir geri dönüş belirtisi göstermiyor. Ethereum’a gelince, ikinci en büyük kripto para piyasası 1.200 dolardan işlem görüyor.

Ünlü fon yöneticisi Bitcoin ve Ethereum satın aldı

Tüm bu piyasa kaosunun ortasında ilginç haberler de gelmeye devam ediyor. Görünüşe göre, Bitcoin ve Ether fiyatındaki skandallar ve düşüşe rağmen, bazı yatırımcılar lider kriptolardan vazgeçmiyor. Ayrıca, Son haberlere göre, ünlü fon yöneticisi Anthony Scaramucci, sepetine Bitcoin ve Ethereum ekledi. Bunun sonucunda ünlü yatırımcının lider kriptoya ve altcoin projesine neden yatırım yaptığı merak konusu oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitci TW
Bitci’den Türk Sporuna 140 Milyon TL’lik Destek! Kısa sürede dünyanın sayılı fan token platformlarından biri haline gelen Bitci Teknoloji, son 1,5 yılda Türkiye’de 13 farklı spor takımı ve federasyona 140 milyon TL’nin üzerinde kaynak sağladı. Bitci Teknoloji’den Türk sporuna 140 milyon liralık destek Bitci Teknoloji, son...
Buğra Çağlar 13 Haziran 2022