Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin, Sıradaki Bitcoin Olabilir!

Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin, Sıradaki Bitcoin Olabilir!
Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin, Sıradaki Bitcoin Olabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık 10 yıl önce, Bitcoin’in toplam piyasa değeri sadece 111 milyon dolardı. O zamandan beri pek çok iniş ve çıkış yaşadı. Ancak genel eğilim yukarıyı işaret etmeye devam etti. Bu günlerde, en eski kripto para biriminin piyasa değeri yaklaşık 392 milyar dolar değerinde. Yani, on yıl önce Bitcoin’e sadece 1.000 dolar yatırmış olsaydınız, bugün 3,5 milyon dolar değerinde olurdu. Danışmanlık devi The Motley Fool’un analistlerinden olan Anders Bylund, “önümüzdeki on yıl boyunca” kâr sağlayabilecek iki altcoin projesine dikkat çekti. İşte detaylar…

Analist, depolama odaklı altcoin Filecoin’e işaret etti

Bazı verileri bulutta depolamak istediğinizi ancak klasik bulut bilişim devlerinden birine güvenmek istemediğinizi varsayalım. Dosyalarınızın yoğun bir şekilde şifrelenmiş olması ve veri ana bilgisayarı tarafından bile okunamaz olması gerekir. Bu ultra güvenli verilere çok hızlı bir şekilde erişebilmelisiniz. Depolama hizmeti de çok pahalıya mal olmamalı ve verilerin internetteki açıklar dolayısıyla ortaya çıkmayacağından, kaybolmayacağından emin olmak istersiniz.

Analiste göre Filecoin, tüm bu gereksinimleri sağlıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Filecoin, kullanıcıların verilerini zincirde depolamasına izin veren dağıtık bir Blockchain ağıdır. Depolama sağlayıcıları, verileriniz için fiziksel depolama alanı sağlar. Açık pazar platformunda düşük ücretler alarak rekabet eder. Filecoin tokenları şeklindeki finansal teşvikler, her bir depolama sağlayıcısının verilerinizi güvende tutması için savaşmasını da sağlar. Bir dosyanın kaybolması veya bozulması durumunda depolama ücretleri müşteriye otomatik olarak iade edilmekte.

Filecoin tokenı bu yenilikçi depolama hizmetinin can damarıdır. Ağ, finansal hizmetlere, dijital medya platformlarına ve özel dosya depolama araçlarına güç sağlıyor. Örneğin dijital içerik oluşturucular, NFT’ler olarak gerçek eserleri depolamak için Filecoin’e güvenmekte. Bu fikir çok şey vaat ediyor. Analiste göre Filecoin, Web3’ün Blockchain tabanlı dünyasında büyük bir hizmet sağlayıcıya dönüşebilir. Kriptonun mevcut piyasa değeri bugün sadece 1.8 milyar dolar. Filecoin’in uzun vadede trilyon dolarlık bir sektörü destekleyebileceği ortaya çıkarsa, bu, 500 katlık bir yükselişe işaret eder.

Zcash: Bitcoin’in gizlilik odaklı versiyonu

Analiste göre Zcash (ZEC) olarak bilinen gizliliği artırılmış Bitcoin klonu da zamanla büyük dalgalar yaratabilir. ZEC, Bitcoin ile aynı özelliklerin çoğunu sunar ve aynı temel kod üzerine kuruludur. Bununla birlikte, analiste göre, “dijital altın“ın bu versiyonu, Zcash’i Bitcoin’den daha değerli yapacak bazı ek özelliklerle birlikte gelir. Bu kripto para birimi birkaç işlem türünü destekler.

Şeffaf işlemler, gönderenin ve alıcının adreslerini gösterir. Bitcoin göndermeye veya almaya çok benzer. Korumalı Zcash adresleri, dahil olan herkesin kimliklerini ve hesap adreslerini gizler ve tam bir gizliliğe ihtiyaç duyduğunuzda değerlidir. Hibrit tip Zcash işlemleri, hassas bir para akışını denetlemeniz gerektiğinde bazı tanımlayıcı ayrıntıların gizlenmesine ve diğerlerinin görüntülenmesine olanak tanır ve kullanışlı olur.

"Satın Al" Sinyali Veren 7 Altcoin: SHIB de Listede!

Zcash Bitcoin’i geçer mi?

Pek çok hükümet, suçluların gizli veri akışının arkasına saklanırken para kazanabileceğini savunmakta. Bu nedenle, tam korumalı Zcash işlemlerinden hoşlanmaz. Coinbase ve Robinhood Markets gibi popüler kripto para borsaları Zcash tokenleri alıp satmanıza izin veriyor. Ancak yalnızca şeffaf işlemleri destekliyorlar. Bu durum, bir bütün olarak Zcash sisteminin uzun vadeli değerini sınırlıyor. Bu kripto para biriminin en önemli fark yaratan kalitesini ortadan kaldırıyor.

Analiste göre bu kripto para aslında bir gün Bitcoin’i geçme potansiyeline sahip. Ancak dünya çapındaki kanun yapıcıların gerçekten anonim ödemelerin varlığını kabul etmesi gerekir. Zcash gizlilik sorununu çözmenin bir yolunu bulma potansiyelini sergiliyor. Sonuç olarak analist, umutlu olunması gerektiğini aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin, Sıradaki Bitcoin Olabilir!