Dikkat: 2 Analist, 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı Yaptı!

491 görüntülenme
Dikkat: 2 Analist, 3 Altcoin İçin Çöküş Uyarısı Yaptı!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, lider altcoin Ethereum’un (ETH) bu ayki fiyat artışına rağmen zorlu günler içinde olduğunu düşünüyor. Diğer yandan, popüler bir kripto para analisti ve traderı, Binance Coin (BNB) ve bir Ethereum (ETH) rakibi için yakın vadeli düşüş eğilimini ifade ediyor. İşte detaylar…

Cowen, en büyük altcoin için uyarı yaptı

Cowen, 783.000 YouTube abonesine, ETH’nin mevcut fiyatlardan kabaca yüzde 50-60’lık bir düşüşle 600-800 dolar aralığına düşeceğine inandığını söylüyor. Cowen, ETH’nin fiyat düşüşünün onu “abartısız, balon olmayan verilere” uyan, gerçeğe uygun logaritmik regresyon çizgisine; “evine” geri getireceğini söylüyor. Analist, “Bence Ethereum ana üssünde biraz zaman geçirene kadar Ethereum için sürekli bir boğa piyasası oluşmayacaktır,” ifadelerini kullanıyor.

Ardından bir süredir bu seviyeyle flört ettiğimizi, hatta bunun kendisi için de bir sürpriz olduğunu, ancak ETH’nin gereğinden fazla bir süredir burada dirençli kaldığına işaret etti. Sonuç olarak ETH’nin eninde sonunda bu alt regresyon bandına girme ihtimalinin daha yüksek olduğunu düşünüyor. Analist, “Bunun bizim ona gittiğimiz anlamına mı geldiği yoksa bize mi geldiği konusu elbette yoruma açık. Sonunda olumsuz yönde kırılma olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.

BNB ve AVAX için tehlike çanları çalıyor olabilir

Diğer yandan Analist Smart Contracter, 219.100 Twitter takipçisine, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para olan Binance Coin’in (BNB) mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 12 düşebileceğini söylüyor. Teknik analizinde Elliott Dalga Teorisini uygulayan trader, grafikte Binance Coin’in beş dalgalı bir yükseliş modelini tamamladığını belirtiyor. Bunun, 323 dolardan yüzde 61,8 ile çakışan bir seviye olan yaklaşık 265 dolara kadar düzeltmeye hazır olduğunu öne sürdüğü görülüyor.  Minimum 265 dolarlık beklentisiyle, kripto para biriminde açığa satış pozisyonu açmaya hazır olduğunu aktarıyor.

Sırada Ethereum rakibi Avalanche (AVAX) var. Smart Contracter’a göre Avalanche, beş dalgalı bir yükseliş modelini tamamladıktan sonra Şubat ayında yüzde 30’a kadar düzeltme yapabilir. Smart Contracter’ın grafiklerinden, Avalanche’ın 14 doların hemen altına düşebileceği görülüyor; bu alan, yılın başından bugüne kadarki en yüksek seviyesi olan 18,97 dolardan yüzde 61,8 Fibonacci seviyesine denk geliyor. Analist, “Birçok “majör” varlık, şimdi günlük olarak temiz, net 5 dalgalı yükselişler gerçekleştirdi, hepsi değil, ama yeterli,” ifadelerini kullandı. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

AVAX için önümüzdeki ay boyunca potansiyel olarak yüzde 25-30’luk geri çekilmelerin başladığını görebileceğimizi düşünüyorum. Kötü haberler vermekten nefret ediyorum ama olan bu.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Smart Contracter, daha önce doğru çıkan tahminleriyle gündeme gelmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ayı Piyasasına Meydan Okuyan Coinler (Sponsorlu)
FTM, APT, MATIC Tavan Yaptı! Efsane Analist, Sıradakileri Açıkladı Geniş çapta takip edilen bir kripto analisti, APT, MATIC, ETH’de bir sonraki “devasa döngünün” daha yeni başladığını söylüyor. Analist BTC ve ETH hakkında kısa yorumlar yaptı Kripto traderı Michaël van de Poppe, 646.700 Twitter takipçisine, sadece birkaç...
Emre Borsan 2 ay önce