Tahminleri Çıkabilen 2 Analistten Bitcoin Tahmini: Tehlike Geliyor!

2022 Dibini Tahmin Eden Bitcoin Analisti Uyardı: Tehlike Geldi!
2022 Dibini Tahmin Eden Bitcoin Analisti Uyardı: Tehlike Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihli bir güncellemede, ünlü kripto analisti DonAlt, Bitcoin (BTC) üzerinde tam bir yükseliş duruşunu sürdürme konusundaki endişelerini paylaştı. Diğer yandan Dave  the Wave, Bitcoin ve altcoinlere yönelik beklentilerini paylaştı. İşte detaylar…

DonAlt, Bitcoin tahminini paylaştı: Satış yaptı

X’te 507.100 kişilik önemli bir takipçi kitlesine sahip olan DonAlt, BlackRock’ın söylentilere göre spot piyasa Ethereum (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun Bitcoin fiyatı üzerindeki potansiyel etkisine ilişkin endişelerini dile getirdi. DonAlt, BlackRock’ın Ethereum için ETF başvurusunun Bitcoin’den girişleri yönlendirebileceğine inanıyor ve “Bu BTC’den teklif çalıyor ancak ETH’yi satın almak için en kötü coinlerden birinden tekrar iyi bir bahse dönüştürüyor.” dedi. Kısa bir süre önce Bitcoin’de uzun pozisyona giren ve bunun bir kısmını yaklaşık %40 kârla kapatan analist, son gelişmelerin ardından potansiyel üstün performans beklentisiyle bir miktar fonu Ethereum’a kaydırdı.

27.000 dolardan aldığım BTC’nin büyük bir kısmını 37.500 dolara sattım. Çok daha küçük bir ETH pozisyonu aldım, son haberlere göre BTC zorlansa bile bunun biraz daha iyi performans gösterdiğini görebilirim.

Yatırımcılar Akın Ediyor! Efsane Analist Bitcoin Hedefini Açıkladı

Yükseliş öngörüleri de var

İlgili bir gelişmeyle, bir başka önde gelen kripto para traderı Dave the Wave’den yorum geldi. Analist, zıt bir bakış açısı sağladı. X paylaşımına göre Dave the Wave, Bitcoin için yüzde 95’in üzerinde potansiyel bir artış öngörüyor. BTC başına yaklaşık 69.000 dolar ile önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı hedefliyor. Dave the Wave, analizini desteklemek için, tarihsel olarak dalgalanmanın etkisini azaltırken önemli yüksek ve düşük seviyeleri belirlemede etkili olan Logaritmik Büyüme Eğrisi (LGC) göstergesine güvenmekte. Analist, Bitcoin (BTC)’in LGC göstergesine karşı davranışına işaret etti. Böylece, genellikle keskin bir fiyat artışının göstergesi olan üst sınırdan bir kırılmadan bahsetti.

Ayrıca Dave the Wave, Bitcoin’in 2020 halving olayına kadar olan tarihsel performansıyla paralellikler kurdu. Özellikle, önceki “mini parabol koşusu” sırasında değerde önemli bir artış olduğunu vurguluyor. Bitcoin’in bir sonraki yarılanması, tarihsel olarak bir yükseliş olayı olarak kabul edilen Nisan 2024’te planlanıyor. Matrixport’un araştırma ve strateji müdürü Markus Thielen de bu bakış açısını destekliyor. Matrixport’un analistleri, Bitcoin’in yıl boyunca gösterdiği performansa işaret etti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin için %71’lik bir Noel Baba Rallisi şansı olduğunu düşünmekteler. Ayrıca potansiyel yılsonu rallilerinin ortalama +%65 olacağını tahmin ediyor. Thielen, Bitcoin’in bu yılki gidişatının yılsonu pozisyonu için güvenilir bir gösterge olabileceğini öne sürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Tahminleri Çıkabilen 2 Analistten Bitcoin Tahmini: Tehlike Geliyor!