Reklamı kapat

2 Analistten SHIB ve DOGE Tahmini: Hafta İçinde O Seviyeler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 13 Haziran 2022
0 görüntülenme
shutterstock 2074485805

Shiba Inu (SHIB), haftanın geri kalanı için belirleyici teknik bir çizgiyi test ediyor. Dogecoin’de 0,062 doların altında ve düşüş trendinin devam ettiğine işaret ediyor. Kripto para analisti Akash Girimath, daha fazla düşüşten kurtulmak için meme coin boğalarının savunması gereken seviyeleri belirliyor.

SHIB fiyatı dolar kasırgasının kuşatması altında

Shiba Inu (SHIB), kanlı bir hafta sonundan sonra, yatırımcıların düşüş beklentisi nedeniyle sıkıntıda. Görünürde cazip giriş seviyelerinin olmaması, öne sürülen sağlam ticaret planları ve önemli enflasyon rüzgarının güç kaybetmemesi göz önüne alındığında, bu hafta geçen haftaki senaryonun tekrarı olacak gibi görünüyor. Küresel piyasalar için en büyük korku, yatırımcıları şimdilik kenara çeken doların vahşi gücü.

Shiba fiyatı, bu gece kırmızı azalan trend çizgisinin altında kapanırsa kritik bir yol ayrımına ulaşacak. Böyle bir durumda, aylık S1 destek seviyesi ve geçen yılın dip seviyesi ile 0,00000600 dolara başka bir düşüş riski var. Analist, mevsimsellik göz önüne alındığında olası bir kripto para rallisi beklemiyor. Yüzde 30’luk düşüş, daha gerçekçi senaryolar arasında.

Ancak SHIB azalan trend çizgisinin üzerinde kapatır mı? Bu olursa, meme coin boğaları için bir şans daha olacak. Hatta analiste göre boğalar 0.00001000 dolara göz dikecek. Teknik açıdan, bu bir yeniden teste uygun. Aynı zamanda kırmızı azalan trend çizgisinden sıçrayacak. RSI, aşırı satımda işlem gördüğü için böyle bir toparlanmayı da destekliyor. Böylece, Pazar günü meydana gelen kayıpların bir kısmının telafi edilme şansı var. Haftaya bağlı olarak, dolar gevşerse, analist SHIB fiyatının 0,00001209 dolara sıçrayabileceğini söylüyor.

Dogecoin fiyatı daha fazla kayba hazırlanıyor

Diğer yandan Dogecoin, 12 Mayıs’tan bu yana oluşan alçalan üçgen oluşumunu kırdı. Ek olarak, aşırı satış baskısı DOGE’yi 0.062 dolardan sonra mevcut seviyesi 0.056 dolara itti. Piyasadaki satış baskısı nedeniyle, Dogecoin fiyatı da dahil olmak üzere altcoin’ler kontrolsüz bir şekilde düşüyor. DOGE 0.056 dolar civarında işlem görürken, analiste göre bu ivmenin devam etme şansı yüksek.

SHIB, DOGE ve AXS İçin Bu Seviyeler Geliyor!

Böyle bir durumda, analiste göre 0.046 dolar destek seviyesine %17 daha düşme riski var. Kriptokoin.com analizlerin yer verdiğimiz üzere bu destek, 2021’in başlarında Dogecoin’in önümüzdeki %1,500 yükselmesine yardımcı olan önemli bir fırlatma rampasıydı. Bu nedenle, piyasa katılımcıları, kenarda kalan alıcıların bu seviyede devreye girmesini ve kanamayı dağlamalarını bekleyebilirler.

İstikrarlı bir destek seviyesine inme olasılığını destekleyen ilginç bir metrik ile devam edelim. IntoTheBlock’un Historical Break Even Price Endeksi, gerçekleşen kar ve zarara sahip adreslerin sayısını ve bunların zaman içindeki değişimini izlemek için kullanılır.

Şu anda bu indikatör, 2022’den beri DOGE satın alan tüm yatırımcıların %42’sinin ‘zararda’ olduğunu gösteriyor. Geri kalanın yaklaşık %55’i ‘karda’, ancak Dogecoin fiyatı düşmeye devam ederse bu kısımda riski altında.

2 Analistten SHIB ve DOGE Tahmini

Dogecoin, azalan üçgenin 0.062 dolar desteğini ihlal ettiğinden, kendi başına bir geçersiz kılma tezi yoktur. Dolayısıyla, 0.062 doların üzerinde bir toparlanmada boğaları tekrar harekete geçecek. Analist Dogecoin’in %16’lık bir tırmanıştan sonra 0.073 dolara ulaşacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

960770092ed93b450cf3f9a63cd5acdb
Milyarder Yatırımcı: Krizde Altın Yerine Bu Coinden Alacağım! Ünlü milyarder hedge fon yöneticisi Stanley Druckenmiller, enflasyonist bir boğa piyasasında “kesinlikle” altın yerine Bitcoin’e sahip olmak istediğini söylüyor. Ancak ayı piyasasında altın sahibi olmayı tercih edeceğini açıkladı. Milyarder Stan Druckenmiller, enflasyonist boğa piyasasında altın yerine Bitcoin’i...
Buğra Çağlar 13 Haziran 2022