Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!

Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!
Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance.US ekibi, düzenleyici baskılarla başa çıkmak adına iki önemli ismini daha kaybetti. Şimdi iki üst düzey Binance yöneticisi Krishna Juvvadi ve Sidney Majalya, şirketlerini terk ediyor.

Binance, üst düzey yöneticileri kaybetmeye devam ediyor

Binance.US’ta görev yapan hukuk başkanı Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya, işlerini bırakma kararı aldı. Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, düzenleyici baskılar bu kararda etkili oldu. İkilinin ayrılığı, başkan Brian Shroder’ın işten ayrılmasından kısa bir süre sonra geldi.

Shroder, Binance operasyonlarını azaltma kararı aldıktan sonra istifa etmişti. Öncesinde, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Haziran ayında Binance’e dava açmıştı. Shroder, SEC’in agresif girişimlerini eleştirerek, bu durumun ABD’deki gidişatı ve inovasyonu olumsuz etkilediğini belirtti.

Krishna Juvvadi, Binance.US ekibine Mayıs 2022’de katılmıştı. Daha önceki görevinde Uber’de küresel uyum operasyonları başkanıydı. Sidney Majalya ise Binance’a Aralık 2021’de katıldı ve Intel’de uyumluluk görevini üstlenmişti. BinanceUS yetkilileri, ikilinin ayrılığıyla ilgili yorum yapmadı. Özetle Binance, yaşanan bu gelişmelerin ardından zor bir dönemden geçiyor.

SEC baskısı etkisini sürdürüyor

ABD’li düzenleyici SEC ise Haziran 2023’te Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) ciddi suçlamalarda bulundu. SEC, Binance’in kayıtsız bir borsa olarak faaliyet gösterdiğini ve ABD menkul kıymet yasalarını ihlal ettiğini öne sürdü. SEC yetkilisi Gurbir S. Grewal, borsası ve Zhao’nun yasalara bilinçli olarak uymadığını ve müşterilerini riske attığını belirtti.

Binance şirketi ve yöneticileri, SEC’in suçlamalarına karşı nasıl bir savunma yapacak, merak konusu. İstifaların ardından Binance’in atacağı adımlar, şirketin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Şirket, yaşanan bu sıkıntılı süreci nasıl yöneteceği konusunda karar aşamasında.

Binance.US personel sayısını azaltıyor

BinanceUS başkanı ve CEO’su Brian Shroder, firmanın operasyonlarına aşina olan kaynaklara göre, personelinin üçte birini işten çıkardığı için firmadan istifa etti. Şirkete Eylül 2021’de başkan olarak katılan Shroder, artık Binance’in ABD kolunda değil. Kaynaklar, eski Uber yöneticisinin, Salı günü dahili olarak çalışanlarının üçte birini işten çıkaracağını açıklayan Binance.US için belirsizliğin olduğu bir dönemde ayrıldığını ekledi. Bir sözcü, açıklamalarda şunları kaydetti:

Bugün gerçekleştirdiğimiz eylemler, Binance.US’a yedi yıldan fazla bir finansal platform sağlıyor ve yalnızca kripto borsası olarak faaliyet gösterirken müşterilerimize hizmet etmeye devam etmemizi sağlıyor. Endüstrimizi felce uğratmaya yönelik agresif girişimler ve bunun işimiz üzerindeki etkileri, ABD istihdamı ve inovasyonu açısından gerçek dünyada sonuçlara yol açıyor ve bu da bunun talihsiz bir örneği.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!