Bu 2 Bitcoin Borsası İçin Son Dakika: Karar Verildi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
754 görüntülenme
2 Bitcoin Borsası İçin Karar Verildi

ABD’li düzenleyiciler, piyasanın en büyük 2 Bitcoin borsası hakkında karar vermeye hazırlanıyor. Özellikle Coinbase, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı ile yapılan anlaşmanın ardından 50 milyon dolar ceza ödeyecek. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Yeni yılda iki Bitcoin borsası hakkında kritik karar geldi

New York düzenleyicileri 4 Ocak’ta kripto para borsası Coinbase’in New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı ile yapılan anlaşmanın ardından 50 milyon dolar ceza ödeyeceğini ve uyum programına 50 milyon dolar daha yatırım yapacağını duyurdu.

Para cezası, düzenleyicilerin, şirketin müşterilerin yeterli geçmiş kontrolü yapmadan hesap açmasına izin verdiğini ve bunun da Kara Para Aklamayı Önleme yasalarını potansiyel olarak ihlal ettiğini tespit etmesinden sonra verildi. Şirketin müşterileri doğru bir şekilde tanımlama ve şüpheli faaliyetlere karşı faaliyetlerini izleme konusundaki başarısızlığı, ilk olarak 2020’deki rutin bir inceleme sırasında tespit edildi, ancak düzenleyiciler şirketin sorunlarının devam ettiğini belirleyerek 2021’de resmi bir soruşturma başlattı.

Coinbase Dogecoin Davasını Kaybetti

Coinbase, incelenmeyen potansiyel olarak şüpheli müşteri işlemleri hakkında 100.000’den fazla uyarıyla karşı karşıya kaldı ve insanların hesap açmasına izin vermeden önce yalnızca temel “Müşterinizi Tanıyın” kontrolleri yaptığı tespit edildi.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, konuda hakkında, “Bugün Coinbase ve NYDFS, 2021 yıllık 10K dosyalamamızda açıklanan bir NYDFS soruşturmasını tarihsel uyum programımıza dahil etmek için anlaşmaya vardı. Coinbase, bu tarihsel eksiklikleri gidermek için önemli önlemler aldı ve uyumluluk söz konusu olduğunda düzenleyicilerle ortaklık yapmak da dahil olmak üzere kripto alanında lider ve rol model olmaya kararlı olmaya devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Huobi, çalışanlarını kripto ödemelerini kabul etmeye zorluyor

Bir diğer gelişmede Huobi, çalışanlarını fiat para birimi yerine USDT/USDC cinsinden maaş kabul etmeye zorladığı haberliyle gündeme geldi. Ayrıca ödeme yöntemini reddederlerse kovulacakları iddia ediliyor. Bu karar, çalışanlar tarafından firmaya karşı protestolara yol açtı.

Geçen ayın sonunda, çeşitli kaynaklardan Huobi’nin toplu bir işten çıkarmaya hazırlandığına dair haberler gelmişti. 1200 olan çalışan sayısını 600-800 kişiye indirmeyi planlıyorlardı. Daha sonra yıl sonu ikramiyeleri reddedildi ve üst düzey yetkililerin maaşları düşürüldü.

Huobi Yöneticisi Satış Yaptı: Altcoin Fiyatı Fırladı!  

Bu arada Huobi, yerel düzenleyicilerin gözetiminden uzaklaşmaya çalışıyor. Borsa çalışanları şimdi denizaşırı kuruluşlarla anlaşmalar imzalayacak. Bu tür haber turlarına rağmen, aynı zamanda Huobi danışmanı olan Justin Sun 29 Aralık’ta daha fazla çalışanı işe aldığına dair tweet atmıştı. Tweet’inde, bir iş yerinde çeşitliliğin önemine dikkat çekti ve bu nedenle kadın çalışanları işe alacağını bildirdi. Fakat, Kriptokoin.com olarak aktardığımız son haberler başka bir tablo ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: MATIC ve Bu Coinler Yıldız
Milyonluk Aboneli Analist: MATIC ve Bu Coinler Yıldız Olabilir! Milyon aboneli kripto YouTube kanalı Coin Bureau analisti Guy, Ethereum tabanlı ikinci katman Blockchain’lerin kripto ödemelerinde baskın rol oynayacağını öngörüyor. Analistin tahminlerinde MATIC gibi seçili altcoin’ler ön planda. Coin Bureau, 2023’ün MATIC gibi ikinci katmanların yılı olacağını...
Buğra Çağlar 4 hafta önce