Reklamı kapat

Dünyaca Ünlü 2 İsim: Alacağım, Bu Altcoin Uçacak!

Serkan Eser
Serkan Eser 2 ay önce
0 görüntülenme

Kripto fenomeni David Gokhshtein ve bestseller yazarı Bryant McGill, bir altcoin projesi hakkında konuştu. Buna göre dünyaca ünlü iki isim bahsi geçen kripto para biriminden alacaklarını açıkladı. Onlara göre varlığın fiyatı büyük bir yükseliş için sinyal veriyor. Bu varlık piyasadaki en büyük 6. kripto para birimi olan Ripple (XRP).

“Bu altcoin projesinden alıyorum, fiyatı patlayacak gibi duruyor”

CoinMarketCap verilerine göre, XRP’nin fiyatı son 24 saatte %6,75 düşüşle 0,443 dolarda işlem görüyor. Altcoin, boğaların 29 Eylül’de 0,509 dolarlık yüksek dirençle karşılaşmasının ardından düştü. Bunu takiben, şu anda XRP, bir geri dönüş olmadığı sürece, art arda dördüncü kayıp gününü tamamlayabilir. XRP’nin son üç gündeki düşüşünde, Gokhshtein Media’nın kurucusu ve kripto fenomeni David Gokhshtein ortaya çıktı.

David Gokhstein XRP’nin fiyat hareketi hakkında düşüncelerini açıkladı. Buna göre kripto fenomeni “süper değer düşüklüğü olan bir şey aradığını” ifade etti. Ardından, “bu nedenle XRP’ye 1000 dolar koymayı düşündüğünü” açıkladı. Görünüşe göre Gokhshtein, Ripple’ın mahkemede SEC’e karşı kazanacağını düşünüyor. Bu nedenle, cüzdanına beklediği “fiyat patlaması” gerçekleşmeden olabildiğince çok XRP eklemeye çalışıyor.

“Yükseliş beklentimin hâlâ arkasındayım”

Bu arada bestseller yazarı ve sosyal girişimci Bryant McGill de XRP için yükselişte. McGill, Ripple ve XRP hakkındaki önceki yükseliş tweetine atıfta bulundu. Buna göre dünyaca ünlü isim, bu görüşün hâlâ arkasında olduğunu takipçilerine duyurdu. Yakın tarihli bir tweet’te yazar, 4 Eylül’deki kendi Twitter gönderisine yanıt vererek, o zaman yazdıklarının arkasında olduğunu ifade etti. Eylül ayında McGill, XRP ve Ripple “volkanının” yakında patlayacağını tweetle’mişti.

Tweet’inin hâlâ arkasında olduğunu söyleyen ünlü isim, bunu bir yıldır söylediğini de ekledi. McGill, son zamanlarda XRP ve Ripple hakkında tweet atan birçok kitap yazarından biri. Geçen hafta, NFT’ler hakkında yakın zamanda bir kitap yazan Anndy Lian, topluluğuna “XRP ya da ADA satın almaya mı başlamalıyım yoksa meme tokenlerinde mi kalmalıyım” diye sordu. Bu arada dizi camiasında da Ripple destekçileri var. “Breaking Bad” televizyon dizisinden bir aktör olan Daniel Moncada da Ripple’ın mahkemede SEC’i yeneceğini tweetledi.

Ripple (XRP) fiyat performansı ne durumda?

XRP, 28 Eylül’de 0,43 dolardan toparlandı. Böylece, düşüşlerde satın alma duyarlılığında bir artış olduğunu gösterdi. Ancak Ripple fiyat rallisi, bu seviyenin üzerindeki dirençle karşılaştıktan sonra 29 Eylül’de 0,509 dolarda durdu. Düşen piyasa koşullarıyla birleşen tükenme, XRP fiyatını tekrar aşağı itti. Böylece altcoin, 3 Ekim’de 0,43 dolarlık kilit desteği yeniden test etti.

Boğalar önceki zamanlarda görüldüğü gibi 0,43 dolar seviyesinden herhangi bir önemli girişimde bulunursa, başka bir ralli girişimi XRP’nin fiyatını %7 artışla 0,468 dolara çıkaracaktır. Bununla birlikte ayılar, 0,48 ila 0,509 dolar bölgesinde toparlanmayı durdurmaya çalışacak. Oldukça olumlu bir senaryoda, XRP fiyatı 0,558 dolarlık engeli yeniden test edecektir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP, şu anda kırılma öncesi bir konsolidasyon dönemini temsil eden üçgen şeklinde işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’i Sattı! Bu 2’sinden ise Aldı! Eylül ayının son haftasında kripto para piyasasına toplam 10 milyon dolarlık giriş gerçekleşti. Bu düşük miktardaki giriş, yatırımcılar arasındaki korkuların hâlâ devam ettiğini gösteriyor. Bununla birlikte son haftanın verileri, kurumsal yatırımcıların 3 altcoin projesinden çıktığını, 2 altcoin’e...
Serkan Eser 2 ay önce