Reklamı kapat

Akıllı Para, Bu 2 Kripto Para İçin ‘Süper’ Yükselişte!

1.869 görüntülenme
Akıllı Para, Bu 2 Kripto Para İçin 'Süper' Yükselişte!

Daha geniş kripto para piyasası, son birkaç gün içerisinde başka düşüşlerle karşılaştı. Ancak tüm bunlara rağmen, kurumsal yatırımcılar ve balinalar, kripto kışı şartlarının kötüleşmiş olmasına rağmen birikimlerine devam ediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi, özellikle bu 2 kripto para birimi yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda.

Kripto para balinaları bu altcoin’lere yöneldi

Önde gelen kurumsal tabanlı blockchain protokolü VeChain (VET) ve VeChainThor Energy’nin (VTHO) yerel altcoin’leri dikkat çekiyor. Ağda gelişmeler devam ederken büyük kripto para balinaları arasında ilgi görüyor. Özellikle, karbon nötr platformun popülaritesi şu anda Katar’da devam eden FIFA Dünya Kupası döneminde artıyor.

VeChain, kurumsal düzeyde üst düzey bir blockchain ve İklim Zinciri İttifakının (CCA) üyesi olarak bilinmektedir. Ayrıca proje, devam eden FIFA Dünya Kupası sırasında Katar’a karbon nötr danışmanlık hizmetlerini sağlamayı amaçlıyor.

Bununla birlikte çeşitli veri ölçütleri, Katar’ın futbol Mundial sona ermeden önce yaklaşık 3,6 milyon ton karbon emisyonu üreteceğini gösteriyor. Ancak Katar, tasarım ve hazırlık aşamasında karbon emisyonlarını azaltmak için her türlü adımı attığını belirtmektedir.

Özellikleri sayesinden VET takip edilen altcoin’lerden oldu

Tüm bunlarla birlikte, blockchain ekosistemi daha geniş çapta benimsenmeye devam ediyor. Ayrıca VET’in balinalar tarafından alınan ve en çok aranan kripto para birimlerinden biri olması şaşırtıcı değil. VeChain’in performansı devam ederse VET yükselişe devam edebilir.

Analistlere göre en gözde token’lar arasında da yer alması muhtemel. VeChain’in son 24 saatte yüzde 1.18 oranında arttı. Şu anda 0.01896 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Coinbase kripto para yatırımcıları arasında anket düzenledi

Coinbase tarafından yapılan bir ankete, kurumsal yatırımcılar düşüş piyasası eğilimine rağmen kripto birikimlerini artırıyor. ABD merkezli kripto borsası, Eylül ve Ekim ayları arasındaki çalışmasına 140 kurumsal yatırımcıyı dahil etti. Coinbase, birikim yapılan token’ların 2,6 trilyon dolar değerinde yönetim altındaki varlıkları (AUM) temsil ettiğini belirtmektedir.

Ayrıca anket, Ekim sonundaki düşüşe rağmen piyasa değerinin hala 1 trilyon dolar aralığında olduğunu gösterdi. Anketten, katılımcıların yüzde 62’si geçen yıla kıyasla temel kripto varlıklarına yatırım yaparak uzun vadede plan yapmaktadır. Bunların yalnızca yüzde 12’si kripto yatırımları için azaltılmış bir birikim bildirdi.

Ayrıca, katılımcıların yüzde 58’i önümüzdeki üç yıl içinde kripto yatırım portföylerini genişletmek istediklerini belirtiyor. Bununla birlikte, yüzde 6’sı kripto para birikimlerini azaltacaklarını açıkladı. Anketten elde edilen verilere göre, düşüşlere rağmen yatırımcılar hala alıma devam ediyor. Kripto kışına rağmen büyük ölçekli yatırımcıların yüzde 72’si kripto paraların geleceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

8 Analistten Altın Fiyatları İçin Flaş Yıl Sonu Tahminleri!
8 Analistten Altın Fiyatları İçin Flaş Yıl Sonu Tahminleri! ABD Merkez Bankası’nın faiz artırım stratejisindeki güvercin eğilimi algısı üzerine dolar geri çekildi. Bundan destek alan altın fiyatları, haftalık kazanç yolunda Cuma günü istikrarını korudu. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor. Güvercin FOMC tutanakları ve resesyon korkuları...
Vural Erkan 2 hafta önce