Finans Şirketi Bu 2 Kripto Para İçin Uzun Pozisyon Aldı!

Finans Şirketi Bu 2 Kripto Para İçin Uzun Pozisyon Aldı!
Finans Şirketi Bu 2 Kripto Para İçin Uzun Pozisyon Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Küresel finansal hizmetler şirketi Galaxy Digital, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında önemli hamleler yapıyor. Lookonchain izlemesinden elde edilen son veriler, uzun pozisyonlarında önemli bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Bu uzun pozisyonlar, özellikle, dünyanın en büyük iki kripto para birimine yönelik alınmış durumda. Bunlar, elbette herkesin bildiği gibi, Bitcoin ve Ethereum. İşte detaylar…

Galaxy Digital’den iki kripto para için uzun pozisyon

Küresel çapta bilinen popüler bir şirket, en son kripto para hamlesiyle dikkat çekti. Kripto para alanındakilerin aşina olduğu Galaxy Digital, Bitcoin ve Ethereum hamlesi yaptı. Özellikle Lookonchain’e göre, Galaxy Digital sadece altı saat önce DAI’den 10 milyon dolar daha borç aldı. Bu krediyi güvence altına almak için şirket, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Ethereum (ETH) stake ederek DeFi platformlarına yaklaşık 178,7 milyon dolar değerinde bu kripto paraları yatırdı. Bu hamle, ödünç alınan toplam stablecoin miktarını yaklaşık 104 milyon dolara çıkararak mevcut ortalama 1,25’lik oranını koruyor.

Galaxy Digital’in stratejisi, Aave ve Compound gibi popüler DeFi platformlarında uzun pozisyonlar almayı içeriyor. Son işlemler, şirketin bu platformlara toplam değeri 170 milyon doları aşan 4.168 WBTC ve yaklaşık 16.000 ETH yerleştirdiğini gösteriyor. Bu kripto para birimleri karşılığında Galaxy Digital 71,6 milyon USDT ve 21,9 milyon USDC borç aldı. Önümüzdeki süreçte Galaxy’nin nasıl hareket edeceğini ise zaman gösterecek. Zira BTC ve ETH fiyatları şimdilik düşüşte.

Uzun pozisyon, iyimserliğe işaret ediyor

DeFi ekosisteminde, uzun pozisyon alan kullanıcılar kripto varlıklarına karşı stablecin ödünç alıyor. Ardından bunları WBTC ve ETH gibi daha fazla kripto para birimi elde etmek için kullanıyor. Bununla birlikte, ETH’nin değerindeki bir düşüş tasfiyeye yol açabileceğinden, bu strateji risklerle birlikte gelir. Özellikle Galaxy Digital ekibi, spot Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayına ilişkin iyimserliğini ifade ediyor. Geçtiğimiz ayın sonunda paylaşılan bir araştırma raporunda şirket, spot Bitcoin ETF’lerinden bahsetti. Zira ETF’lerin bir yıl içinde piyasaya en az 14,4 milyar dolar enjekte edebileceğini öngördü.

Hedefler Belirlendi: Dalgalar Bu 3 Altcoin’i Fırlatacak!

Ancak bu sırada, kripto para piyasası düşüşte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Küresel kripto pazarındaki dalgalanma Çarşamba günü de devam etti. Toplam piyasa değeri yüzde 2,41 düşüşle 1,36 trilyon dolara geriledi. Ancak, toplam işlem hacmi yüzde 1,96 artışla 64,45 milyar dolara yükseldi. Bitcoin yüzde 2,77 düşüşle 35.423,45 dolara geriledi. Ethereum ise bir önceki güne göre yüzde 3,93 düşüşle 1.972,75 dolara geriledi. 24 saatlik işlem hacmi 12,55 milyar dolar oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Finans Şirketi Bu 2 Kripto Para İçin Uzun Pozisyon Aldı!