Reklamı kapat

Analist ‘100x Yapabilir’ Dediği 2 Metaverse Coin Açıkladı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
21 görüntülenme
2 Metaverse Coin 100x Yapabilir

NFT ve metaverse projeleri, FTX’in iflası arından arka planda beklemek zorunda kalıyor. Özellikle Blockchain oyunları, düşük kazançlar nedeniyle oyuncularının büyük bir kısmın kaybetti. Dipteki fiyatlar nedeniyle metaverse coin piyasasına yönelik iştah tekrar kabarıyor.

2023 radarı için en iyi metaverse coin seçimleri

Ayı piyasaları dışarda kalmayı başaranlar için büyük bir indirim sezonudur. Bu pencerede doğru bir altcoin portföyü inşa edilebilir. Örneğin ApeCoin, kötü şöhretli NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) destekliyle 2022’nin yıldızlarındandı. Yerel token APE, merkezi olmayan bir ERC-20 yönetim ve hizmet tokenidir. Apecoin yatırımcıları, ağ üzerinden oy hakkı veren Ape Coin DAO’yu kullanarak kendilerini yönetirler.

Özellikle 2021’in başlarında, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT piyasasının göz bebeğiydi. Bunu yeni yılda Apecoin’in performansı takip etti. Tahmin platformu Wallet Investor AI, şimdi APE fiyatının önümüzdeki 5 yıl içinde +%956,99 artacağını öngörüyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum tabanlı, merkezi olmayan, kullanıcılara ait bir sanal dünyadır. Metaverse ekosisteminde oyunlar ve çeşitli etkinlikler düzenlenir. Burada, bir birey olarak kendi tasarımlarınızı ve uygulamalarınızı ortaya çıkabilirsiniz. Hatta arsalar üzerinden emlak ticareti yapmakta mümkün.

Kullanıcılar ayrıca bu sanal dünyada canlı müzik konserleri, konferanslar, sergiler vb. etkinliklerde bir araya gelirler. Decentraland dünyasında içeriğinizden ve uygulamalarınızdan para kazanabilirsiniz. MANA, bu ekosistemin yerel kripto para birimidir. Aynı zamanda piyasanın en büyük metaverse projelerinden biridir. Önümüzdeki yıllarda bu sektöre neler kazandıracağını izlemek oldukça ilginç olacak.

Metaverse coin piyasasında ilginç düşüşler yaşanıyor

Karamsar tarafta, yıldan başından bu yana eriyen metaverse coin piyasası henüz belirgin bir geri dönüş sağlayamadı. Verilere göre, metaverse piyasanın işlem hacmi üçüncü çeyrekte %91,61 düşüşle 90 milyon dolara geriledi. Arsa satış adetlerinin bir önceki çeyreğe göre %37,54 azalması, bu tür projelere olan ilginin eskisi kadar azalmadığını gösteriyor. Ayrıca, ilk 10 metaverse projesinin işlem hacmi ikinci çeyreğe göre ortalama %80 azaldı. Buna rağmen, satış sayısı ortalama olarak yalnızca %11 azaldı.

Eylül ayında, her arazi satıcısı için 1,48 alıcı olmasına rağmen, Decentraland’ın 97.000’den fazla mülkünün yalnızca %0,7’si listelendi ve satıldı. Sandbox Alpha Sezon 3, bir cüzdana kayıtlı 4 milyon kişi ve aylık 200.000’den fazla aktif kullanıcıyla 90’dan fazla deneyime ev sahipliği yaptı. Bu, platformun satış sayısını önceki çeyreğe göre %190 artırmasına yardımcı oldu. Sonuç olarak, metaverse tabanlı coin’ler, ekonomik belirsizlik nedeniyle değerlerinin ortalama %60’ını kaybetti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız güncel raporlara buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Borsadan Bitcoin Çıkışları Başladı
Uyarılan O Borsadan Şaşırtan Miktarda Bitcoin Çıkışları Başladı! FTX’te yüklü miktarda fonu sıkışan kripto para borsası Genesis, 16 Kasım’da para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Şimdi, işbirliği yaptığı borsalardan Gemini, yüklü miktarda Bitcoin taşıyor. Para çekme işlemlerini durduran Genesis’ten 25.000 Bitcoin çıktı Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz...
Buğra Çağlar 2 hafta önce