Reklamı kapat

2 Milyar Dolar Kaybeden Kripto Kart Sağlayıcısı İflas Başvurusunda Bulundu

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 25 Haziran 2020
0 görüntülenme
bankruptcy

Kriptokoin.com – Wirecard, finansmanındaki 2.1 milyar dolar eksik nedeniyle bugün Münih’te iflas başvurusunda bulundu.

Wirecard, çeşitli kripto banka kartı sağlayıcısı olan Alman bir dijital ödeme şirketi. Kripto kartı sağladığı şirketler arasında Crypto.com ve TenX bulunuyor. Şirketler kayıt fonların kendilerini maddi olarak etkilemediğini belirtti.

Bloomberg’e göre Wirecard denetçisi Ernst&Young Wirecard’ın bilançosunda 1.9 milyar euro, yani 2.1 milyar dolarlık bir eksik bulduklarını açıklamıştı. Bu miktar, net nakitlerinin %80’ini oluşturuyor. Bu haberin ertesi günü Wirecard CEO’su istifa etti; ardından tutuklama emrinin çıkarılmasıyla kendini polise teslim etti.

Wirecard’ın eski CEO’su Dr. Markus Braun ise kayıp fonlar konusunda denetçilere yalan söylemekle suçlanıyor. Wirecard, paranın muhtemelen “olmadığını” ve yatırımcılarını nasıl kar elde ettikleri konusunda yanlış yönlendirdiklerini söyledi. O zamandan beri şirket yıllık hesaplarını geri çekti ve hisse senedi fiyatları düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

circle centre coinbase usdc ethereum algorand gID 1
Dev Şirket Circle, Ethereum’u Bırakıp Bu Altcoin’e Taşınıyor Kriptokoin.com – USDC stablecoin’ini yöneten Coinbase ve Circle arasındaki işbirliği Centre, Çarşamba günü USDC’ye çoklu-zincir desteğini açıkladı. Algorand, dünyanın en popüler ikinci stablecoin’ini entegre etmek ile ilgilenen ve USDC’yi destekleyen, Ethereum olmayan ilk blockchain olacak. Duyuruda Center,...
Aslı Dinçer 25 Haziran 2020