Dogecoin’i Unutun: Bu 2 Rakip Altcoin İnanılmaz Arttı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
1.175 görüntülenme
Dogecoin'i Unutun: Bu 2 Rakip Altcoin İnanılmaz Arttı!

Kripto yatırımcıları 2023 için ticaret stratejilerini planlamaya başlıyor. Çoğu yatırımcı bir önceki yılın kayıplarını telafi etmeyi hedefliyor. Bu noktada, Solana ve Solana tabanlı bir altcoin öne çıktı. Son zamanlarda, Solana ve meme coin’i BONK, yükselişleriyle dikkat çekti. İşte detaylar…

DOGE değil, Solana ve bu altcoin yükseldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından desteklendiği için Solana (SOL) fiyatı, yeni yıla giden aylarda rekor değer kaybı gördü. Ancak SOL tokeni, 2023’e girerken sadece birkaç gün içinde yüzde 22’den fazla değer kazandı. Solana’nın (SOL) fiyatı geçen hafta Şubat 2021’den beri görülmemiş yeni bir düşük seviyeye ulaşmıştı. Dokuz günden fazla ardışık kayıpların ardından, altcoin fiyatını kabaca 14 dolara itti.

Diğer yandan, Japon bekçi köpeği temasına sahip yeni bir meme coin olan BONK, lansmanından bu yana son zamanlarda yüzde 380 kazanç sağlayan bir boğa koşusu gördü. Uzmanların yorumuna göre BONK, 15. sıradaki kripto para birimi Solana’nın fiyat artışının arkasındaki ana itici güç oldu. SOL Blockchain’inde çalışan DOGE, SHIB benzeri meme coin olan BONK, piyasada büyük bir heyecan yarattı.

BONK, topluluğun Sam Bankman-Fried’dan “intikam” almasını sağlıyor

Sonuç olarak Bonk Coin (BONK), FTXin çöküşü ve bunun SOL üzerindeki müteakip etkisinin ardından Solana’nın yeniden ivme kazanmasını sağladı. Bunun topluluk coin’i olduğunu belirtmekte fayda var. Projeye göre, Bonk’a katkıda bulunan topluluk üyeleri, toksik “Alameda” token ekonomisinden bıkmış insanlardı. Herkesin “adil bir şans” elde ettiği, eğlenceli bir memecoin yapmak istiyorlardı. Bonk Coin’in ekosistemi, kullanıcıların Sam Bankman-Fried’in bir resmini bir beysbol sopasıyla “kafasına vurması” karşılığında BONK’a ödeme yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir uygulama (DApp) içerir. Üstelik böylece, tokenlarının bir kısmını yakar.

Toplam BONK token arzının yüzde 50’si, Solana sahiplerine airdrop olarak verildi ve bu yazının yazıldığı tarihte, BONK’un 51 milyon dolarlık bir piyasa değeri var. BONK, 0,000000086142 dolarlık bir fiyatla piyasaya sürüldü ve yaklaşık beş gün içinde yaklaşık yüzde 1,374’lük bir ralliye işaret ederek 0,00000127 dolara sıçradı. Yeni Solana tabanlı DOGE klonu, o zamandan beri hafif düştü. Şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 39 değer kaybetmiş durumda. Ancak lansman fiyatından hala yüzde 957 yukarıda işlem görüyor.

Sonuç olarak, Solana ağındaki en büyük NFT pazarı olan Magic Eden, şu anda BONK’u ağa entegre etmeyi düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yasa Geliyor: Bu Kripto Paralar Menkul Kıymet Sayılacak!
Yasa Geliyor: Bu Kripto Paralar Menkul Kıymet Sayılacak! İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi (ISA), kripto paralar için yeni bir açıklama yaptı. Kurum, belirli kripto paraları menkul kıymet sayıyor gibi görünüyor. Bu amaçla, yeni bir düzenleyici çerçeve oluşturma aşamasındalar. İşte detaylar… İsrail’in menkul kıymet düzenleyicisinden kripto paralar...
Aslı Dinçer 4 hafta önce