2 Önemli Shiba Inu Tahmini: Büyük Dalga Mı Geliyor?

Serkan Eser
Serkan Eser 15 Eylül 2022
10 görüntülenme

Token yakımlarıyla gündeme gelen Shiba Inu, bu Pazartesi yüksek bir yakım oranına ulaştı. Köpek temalı meme coin, son 24 saat içinde 200 milyona yakın coin yaktı. SHIBBurn verilerine göre, SHIB tokenlerinin yanma oranı 1 gün içinde yaklaşık %3000 arttı. Pe

Shiba Inu yakımları artıyor

Ayrıca, Shiba Inu’nun ölü cüzdanına gönderilen tokenlerin çoğu, bireysel balinalardan geliyor. Bu yakım hareketleri, bu ayın başından beri büyük bir ivme kazandı. Böylece, Eylül’ün ilk haftasında 500 milyondan fazla token dolaşımdan çıktı. Oran artışı bu şekilde devam ederse, birkaç gün içinde %5000’e ulaşacak. Peki balina hareketleri ve yakımlar SHIB fiyatını nasıl etkileyecek?

Balinalar SHIB portföylerini genişletiyor

Shiba Inu fiyatı hızla yükselirken, SHIB bireysel balina cüzdanlarından büyük yatırım alıyor. Geçen hafta sonu, iki balina meme coin’de milyonlarca dolar değerinde pozisyon satın aldı. Bir balina, 8,7 milyon dolara yakın bir maliyetle 702 milyar SHIB’i cüzdanına ekledi. Etherscan.io verilerine göre başka bir balina ise, ilk işlemde neredeyse 7 milyon dolar değerinde 541 milyar token satın aldı. Bununla birlikte, Shiba Inu’daki en yeni balina, merkeziyetsiz finansın faydaları sayesinde anonim kalmaya devam ediyor.

Artan yakım oranı SHIB fiyatını nasıl etkiler?

“SHIB fiyatı, FOMC toplantısı öncesinde düşebilir”

Shiba Inu protokolünde yakılan SHIB sayısı arttıkça, fiyat olumlu yönde etkilenir mi? Milyonlarca SHIB tokeni dolaşımdan çıkmaya devam ederken, bu soru birçok yatırımcının aklında kalıyor. SHIB, dün kısa bir süreliğine 0.00001198 dolara düştükten sonra şu anda 0.00001233 dolardan işlem görüyor. Kripto para, genel ayı piyasasının ortasında, yıllık bazda yaklaşık %93 artışla kendisi için oldukça iyi durumda. 

Aslında meme coin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00004217 dolara Ekim 2021’in sonuna doğru ulaşmıştı. Ancak, genel piyasa oynaklığının mevcut fiyatında durma noktasına gelmesiyle düşmeye devam etti. Shiba Inu yakmadaki artışın tokeni Ekim 2021 zirvesine daha da yaklaştıracağı belli değil. Bununla birlikte yükseliş yönünde meme tokenin önünde bazı engeller var. Yükselen enflasyon, TÜFE verileri ve gelecek haftaki FOMC toplantısı ile birleştiği için yükselmesi zor. Hatta fiyatın düşmesi son derece olası.

“Shiba Inu oynaklığı düşüyor, çöküş yakın”

Shiba Inu Bollinger Bandı (BB), SHIB’in oynaklığının düştüğünü gösteriyor. Kripto para, 9 Eylül’den bu yana %90 düşüş yaşadı. Buna rağmen CoinMarketCap, SHIB’in son 24 saatte %4,64 daha değer kaybettiğini bildiriyor. Meme coin daha az oynaklıkla işlem görürken, uzun vadeli yatırımcılar ticaret stratejilerini yeniden gözden geçirmek zorunda kalacak. 20 EMA ve 50 EMA’ya göre, SHIB güçlü bir satın alma eylemi gösteriyor olmalı. Ancak şu anda fiyat durgun olduğu için durum böyle değil. 

Bunun nedeni, 50 EMA’nın 20 EMA’ya yaklaşması. Alıcılar bu nedenle, köpek temalı meme coin’den uzaklaşıyor. Öte yandan, kısa vadeli yatırımcılar için 200 EMA, SHIB’nin önümüzdeki günlerde bir fiyat artışı görmeyeceğine işaret ediyor. Ek olarak SHIB, Bitcoin ile birlikte hareket etme eğiliminde. Bu nedenle, BTC bir dalgalanma görürse, meme coin için hala umut var demektir. Göreceli Güç Endeksi (RSI) bile, 11 Eylül’de SHIB’in düşmesinin ardından, alıcıların duruşlarını kaybettiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Korkutan Tahmin: Altın Fiyatları, Bu Seviyelere Düşebilir! Düşen enerji fiyatları, barınma ve gıda maliyetlerinde keskin bir artış devam ettiğinden tüketiciler için çok az rahatlama sağladı. Bu yüzden, enflasyon başlangıçta beklenenden önemli ölçüde daha kalıcı olduğunu kanıtlıyor. Bu durum da altın fiyatları konusunda yatırımcıları endişelendiriyor....
Vural Erkan 15 Eylül 2022