XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

2 Türk Bankası, Bu Altcoin ile El Sıkıştı: Fiyat Zıpladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
0 görüntülenme
2 Türk Bankası, Bu Altcoin ile El Sıkıştı: Fiyat Zıpladı!

Merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören Avalanche, Türk bankalarıyla ortaklığını genişletiyor. Altcoin, önde gelen Türk bankalarından Yapı Kredi ve Akbank ile işbirliğine gidiyor. Bu haberler, Avalanche için bir katalizör görevi gördü ve altcoin fiyatını ateşledi.

Avalanche, iki Türk bankası ile işbirliği yaptı, altcoin fiyatı yükseldi

Kripto ekosistemi reel dünya ekosistemi ile işbirliklerini geliştiriyor. Bu da kripto evreninin benimsenmesi için önemli bir adım olarak kabul görüyor. Avalanche, akıllı sözleşmeler için en popüler Blockchain olan Ethereum’un güçlü rakiplerinden birisi. Türk piyasasının önde gelen büyük bankalarından Yapı Kredi Bankası, bugün yaptığı bir duyuruyla Avalanche ile el sıkıştığını açıkladı. Bu kapsamda banka, Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:

Avalanche iş birliğiyle Blockchain teknolojileri ile ürün ve hizmet geliştiren girişimlere destek sağlayacağımız Yapı Kredi Fast FRWRD Hızlandırma Programı çok yakında başlıyor.

Avalanche’ın banka işbirlikleri bununla sınırlı değil. Ayrıca, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin bir diğer Türk bankası olan Akbank ile de işbirliği yapıyor. Konuya ilişkin olarak Akbank’ın yaptığı açıklamaya göre, banka Avalanche’ın teknolojisiyle Hackathon düzenleyecek.

Bu işbirliği haberleri altcoin projesinin piyasa performansına olumlu yansıdı. Avalanche (AVAX) fiyatı, 26 dolardan 30 dolara kadar bir atak yaptı. Bununla birlikte fiyat daha sonra geri çekildi. Basın zamanında altcoin, günlük bazda %4,86 artışla 28,74 dolardan işlem görüyor.

Altcoin
AVAX 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Avalanche (AVAX) işlem metriklerinde rekor kırdı

Avalanche ağı, 9 Ağustos’un sonlarında günlük işlem metriklerinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Daha sonra yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Metrik 1,51 milyon işlemi aştığını gösteriyor. İlginç bir şekilde, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) sadece bir gün önce gözlemlendi. Daha etkileyici olan, metriğin değerinin Ethereum, Arbitrum ve Optimism’in toplamından daha büyük olması.

Altcoin
Kaynak: Patrick O’Grady / Twitter

Ava Labs ayrıca ağı aktif olarak geliştiriyor. Popüler bir kayak destinasyonunun adını taşıyan AvalancheGo Verbier adlı bir yükseltme yayınladılar. Ayrıca, çekirdek tarayıcı uzantısı, Ethereum ve EVM uyumlu zincirlerle birlikte özel Avalanche alt ağlarına da desteğini duyurdu.

Bu güncelleme, kullanıcılara tüm cross-chain varlıklarının kontrolünü sıkı bir şekilde veriyor. Ayrıca, ağlar üzerinden favori dApp’lerine erişmeyi kolaylaştırıyor. Buna ilaveten, kullanıcıların birden çok Blockchain’de varlıkları kolayca görüntülemesine, köprülemesine ve aktarmasına olanak tanıyor. Bu güncelleme, Avalanche’ı operasyonlarını büyük bir platformda ölçeklendirmek için bir kutup konumuna getiriyor.

Bununla birlikte, Hubble Exchange, Avalanche üzerinde yerel bir kalıcı vadeli işlem borsası başlattı. Borsa, traderların kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri trade’i yapmak için birden fazla tokeni teminatlandırmasına izin veriyor. Bu şekilde, traderların dijital varlıları almalarını sağlarken, bunları sürekli trade için teminat olarak kullanma imkanı sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB İçin 3 Son Dakika Gelişmesi: Gizemli Satın Alma!
SHIB İçin 3 Son Dakika Gelişmesi: Gizemli Satın Alma! Popüler meme con’i Shiba Inu (SHIB) gizemli ‘satın alma’ aktivitesi tespit edildi. Bu arada SHIB yakma oranı %250 artış kaydetti. BitPay, SHIB kullanarak ön ödemeli kartlarıyla alışveriş yapanlara müjde verdi. İşte haberlerin detayları… Gizemli SHIB satın alma...
Vural Erkan 2 ay önce