Reklamı kapat

2 Usta İsim: Bu Altcoin Çökecek! Büyük Kanlı Bir Fırsat

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
116 görüntülenme
2 Usta İsim: Bu Altcoin Çökecek

Tanınan altcoin analistleri, FTX krizinin ardından piyasanın en büyük isimlerinden birinin tehlikede olduğunu söylüyor.

“FTX iflasının ortasında %40 çökecek”

Youtube kanalı Coin Bureau’nun analisti Guy, en son videoda da, FTX ile bağlantılı bir altcoin olan Solana’nın daha fazla düşeceği konusunda uyarıyor. Analist, merkezi borsanın iflasıyla Solana’nın itibarının lekelendiğini söylüyor. Guy’a göre, kuşatma altındaki kripto borsası ve kardeş şirketi Alameda Research, etkilenen kullanıcılara ve alacaklılara geri ödeme yapmak için satmaya başladığında, Solana ciddi satış baskısı altına girecek.

Analist, Solana’nın piyasanın muhtemelen henüz dibe vurmadığı gerçeğinin yardımıyla daha da düşeceğini söylüyor. Teknik analizlere dayanarak Solana’nın mevcut seviyelerden yaklaşık %40 düşeceğini öngörüyor:

Daha da kötüsü, kripto ayı piyasasının dibi muhtemelen henüz başlamadı. Bu, bu altcoin’lerden gelen tüm satış baskısı olmasa bile SOL’un daha da düşeceği anlamına gelir. Uzun vadeli fiyat grafiği, SOL’un 8 dolara düşebileceğini gösteriyor. Bu, diğer büyük altcoinlerdeki tahmini kayıp yüzdesi ile tutarlı olacak.

Ünlü ekonomist, altcoin ayı piyasasının ortasında Solana satın almak için doğru zaman olduğunu söylüyor

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi olan Raoul Pal, FTX’in çöküşünün ardından Solana ekosistemini çevreleyen tüm felaket ve karamsarlığa rağmen, bunun SOL satın almak için neden harika bir zaman olduğunu söyledi. Pal, bu haftanın başlarında, Solana hakkında şunları söylemişti:

Solana’yı gerçekten seviyorum ve ağın kırıldığını anlıyorum. Düzelttiklerini de anlıyorum. Bunun hayır-hayır olduğunu da anlıyorum. Çöküş unsurlardan biri, FTX nedeniyle mülkiyetinde yoğunlaşmış olmasıydı. Artık tasfiye edebiliyorlar ve böylece sorunlardan birinden kurtuluyorsunuz.

Bu arada Pal, 7 Ekim’de bir AMA toplantısında Solana hakkında şunları söylemişti:

Solana’yı seviyorum. Kesintilere devam ettiğini görüyorum. Bu nedenle, çökmeden hayatta kalırsa ve en büyük kripto protokollerinden biriyse ve Ethereum dışındaki diğer tüm Blockchain’den daha fazla etkinliğe sahipse, o zaman Solana’nın bir sonraki döngüye iyi bir şekilde katılma olasılığı benim için çok yüksek. .. Yani Solana’yı seviyorum, bu benim için bir tane.

Solana ne kadar tehlikede?

FTX krizinden etkilenen başlıca kripto para birimlerinden biri Solana oldu. Serumu ve Sollet gibi faktörler, Solana’nın FTX çöküşünden etkilenmesinde önemli bir rol oynadı.

Solana’nın kilitli toplam değeri (TVL), FTX iflas ettiken sonra %30 oranında değer kaybetti. Solana etrafındaki FUD’un bir nedeni, Solana tabanlı Serum’du. Diğer yandan, Solana NFT’lerinin taban fiyatı son birkaç hafta içinde önemli bir artışa tanık oldu. Sonuç olarak, kripto topluluğundan insanlar hala büyük Solana NFT’lerine ilgi gösterdiğini gösteriyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Solana fiyatı krizin soğuduğu son günlerde 13 dolar bölgesinde tutunmaya çalışıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoglobe

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: Bitcoin (BTC)'in Dip Fiyatı Bu
Öngörüleri Çıkabilen Analist: Bitcoin’in Dip Fiyatı Bu! FTX’in iflasıyla, Morgan Stanley’den bağımsız piyasa analistlerine uzanan geniş bir analist grubu, Bitcoin tahminlerinde çıtayı 13.000 doların altına çektiler. Şimdi, isabetli tahminleriyle bilinen bir analistte önceki ayı piyasanın diplerine işaret ediyor. Bitcoin fiyatında yeni hedef 2020 dipleri...
Buğra Çağlar 1 hafta önce