Reklamı kapat

“Büyük Deprem Olacak” 2 Uzmandan Altın İçin Görülmemiş Tahmin!

Serkan Eser
Serkan Eser 2 ay önce
2 görüntülenme

TCMB’nin faiz kararı öncesinde Türkiye’de düşüşe geçen altın fiyatları, değer kazanmaya başladı. TCMB kararı öncesinde 1,000 liranın altına kadar düşen gram altının fiyatı, bugün kısa süreliğine seviyenin üzerine çıktı. Bu noktada finans alanında uzman olan iki isim, en son fiyat tahminlerini paylaştı. Buna göre uzmanlar, küresel ekonomide “büyük bir deprem” ve dolayısıyla altında yükseliş bekliyorlar. İşte ayrıntılar…

“Deprem geliyor, altın için bu seviyeleri izleyin”

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından döviz kurlarıyla beraber altın da yükselişe geçti. Finans uzmanı Tunç Şatıroğlu, altındaki yükselişin devam etmesini beklediğini ifade etti. Ona göre, yakın vadede değerli metalin fiyatı %35 oranında artacak. Ona göre gram altının fiyatı 1,500 liraya kadar yükselecek gibi duruyor. Bu arada çeyrek altının fiyatı için de tahminini paylaşan Şatıroğlu, çeyrekte 2,000 liraya işaret etti. Ona göre mevcut olarak 1,600 lira olan çeyrek, 2,000 bandına kadar yükselişine devam etme potansiyeli taşıyor.

Bunlara ek olarak finans uzmanı ‘deprem geliyor’ sözleriyle durumu özetledi. Ona göre yakın vadede altın için büyük fiyat hareketleri göreceğiz ve bunlar piyasayı deprem gibi sarsacak. Analist bu noktada duraklama olmadan bir fiyat yükselişi öngörüyor. Bu tezini ise ABD’nin ekonomi politikalarına bağlıyor. Şatıroğlu’na göre altındaki yükselişin en büyük nedeni FED. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere FED, ABD’de düzenli olarak faiz artırımları yapıyor. Bu faiz artırımları da değerli metalde fiyat yükselişini destekliyor. Son olarak Şatıroğlu, tam altında 8,000 lirayı beklediğini ifade ediyor.

“Dip seviyeleri görüyoruz, yükseliş yakın”

Tunç Şatıroğlu’na ek olarak Kapalıçarşı esnafı Rıdvan Lebit de altın için yükseliş bekliyor. Lebit, dünya genelinde güç kazanan dolar nedeniyle altının son dönemde düşüş kaydettiğini ifade ediyor. Ancak, şu anda “dip seviyelerde olduğumuz” konusunda da yatırımcıları uyarıyor. Ona göre altında daha düşük seviyeleri görmemiz çok zor, ancak bu yine de mümkün. Lebit, “biraz daha düzeltme görmemiz olasılıklar dahilinde” diyor.

Uzman, cumhuriyet ve gram altına ülkemizde büyük bir talebin başladığını da ekliyor. Ona göre bu varlık sınıfları, yakın zamanda değer kazanabilir. Lebit, sene sonu için gramda 1,000 lira bandının üstüne bahis yaptığını ifade ediyor. Ayrıca şu anda 1,600 doların üstünde işlem gören ons altın için de 1,850 doların üzerinde bir yıllık kapanış beklediğini söylüyor. Ona göre mevcut 1600 dolarlık ve 1,000 liralık seviyeler ciddi alım yerleri. Ayrıca merkez bankaları faiz artırımlarını sona erdirdiğinde altında bir fiyat patlaması gerçekleşecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023’te Fiyatı Patlayabilecek En İyi 6 Altcoin Bunlar! CoinMarketCap verilerine göre, küresel kripto piyasasının değeri son 24 saatte %1,52 oranında düştü. Buna göre kriptoların toplam piyasa değeri bugün 923,12 milyar dolar olarak kendini gösterdi. Peki bu trader’lar ve yatırımcılar için bir satın alma fırsatına mı işaret ediyor?...
Serkan Eser 2 ay önce