Reklamı kapat

2014’te Doğru Tahmin Yapan Reddit Yazarı Zaman Yolcusu Olduğunu İddia Ediyor: “BTC 1M$ Olacak!”

Mert Kaya
Mert Kaya 18 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Luka Magnotta isimli Reddit kullanıcısı gelecekten 2014’ün sonlarına doğru günümüze gelen bir zaman yolcusu olduğunu iddia etti.

Daha önce reddit’e girdiği bir post’ta Bitcoin fiyatının 2017’de 10 bin dolara çıkacağını tahmin etmiş olan Luka bu tahmininde yanılmamıştı. O zamanlar kimse Bitcoin’in bu fiyatlara çıkacağı düşüncesinde değildi.

“Fiat Para Çökecek”

‘Redditor’ siteye hiçbir zaman geri dönmese de hikayesi özellikle 2017’de Bitcoin fiyatının tahmininin dahi üstüne çıkmış olmasıyla gün yüzüne çıktı.

Magnotta paylaştığı post’ta insanları Bitcoin’in tek küresel para birimi haline geldiği bir gelecek hakkında uyarmak için insanlık görevini yaptığını söylüyor. Ona göre 2019 yılına kadar Bitcoin 100.000 Dolara 2021 yılında ise 1 Milyon Dolara yükselecek.

Bu noktadan sonra fiat para o kadar feci bir şekilde çökecek ki Bitcoin’in fiyatı ABD Doları ya da herhangi bir para ile makul bir şekilde ölçülemeyecek hale gelecek.

Emekli Olmak İçin 0.01 BTC Yeterli

Magnotta özellikle 2025 yılından itibaren dünyada her insan için 0.003 BTC bulunacağını iddia ediyor ancak eşitsizlikten dolayı normal bir insan yalnızca 0.001 BTC’ye sahip olacak.

Magnotta’nın ‘geleceğine’ göre 0.01 BTC bile bir insanın emekli olmasına ve rahat bir şekilde yaşamasına yetebilecek bir miktar. Hatta ‘zaman yolcusunun’ sinir bozucu bir komşusu Reddit bağışından aldığı 0.01 BTC ile emekli olma kararı almış…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CoinBase Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin Kurumsal Yatırımcıların Radarında Kripto para piyasası 2018’de üzerine çöken kara bulutu dağıtmaya çalışırken kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum gibi geniş kullanım alanlarına sahip kripto paralara yönelmesi kripto paraların daha geniş bir adaptasyona ulaşması için hayati bir önem taşıyor. CoinBase’in genel...
Serkan Eser 18 Temmuz 2018