2017’de En Çok Blockchain Patenti Çin’de Alındı

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 27 Mart 2018
1 görüntülenme

Financial Times raporuna göre 2017’de World Intellectual Property Organization’a en çok Blockchain patenti için başvuran ülke Çin oldu.

Uluslararası patent organizasyonundan Thomson Reuters’a göre 2017’deki 406 patentin yarısından fazlası Çin’den geldi, Çin 225 Blockchain patenti alırken onu 91 patentle Amerika ve 13 patentle Avustralya takip etti.

Geçtiğimiz yıl Blockchain patent başvuruları üç katına çıktı. Alex Batteosn’a göre “Firmalar teknolojik gelişmeler hakkındaki fikirlerini korumak için, teknoloji piyasaya yayılmadan önce, hızlı olmaya çalışıyorlar.”

Tüm patentler işe yarar ürünlere dönüşmemiş olsa da veri oldukça dikkat çekici.

Batteson ayrıca yatırımcı çekmek için patentlerin firmaların işine yaradığını da ekledi. Firmanın patentleri yatırımcılarda “firmanın tamamen kendi kontrolünde olan bir sermayesi var ve başkalarının müdahalesine maruz kalmayacak” izlenimi uyandırıyor.

Çin Hükümeti ülkede Blockchain teknolojisi geliştirmek konusuyla ilgileniyor. Cointelegraph’ın haberine göre ülke Blockchain Geliştirme Merkezi sözü verdi.

Cointelegraph- Aaron Wood

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CoinBase Ethereum Bazlı Kripto Paraları Destekleyecek Binance kadar popüler olmasa dahi CoinBase yüksek standartları, güçlü kullanıcı kitlesi ve kaliteli ağıyla kripto para borsaların arasında en prestijlisi olarak görülüyor. Öyle ki herhangi bir koinin CoinBase’e ekleneceği söylentisi dahi hızlı bir şekilde değer kazanmasını sağlıyor....
Serkan Eser 27 Mart 2018