2017’de Google’a En Çok Sorulan 3. Soru: Bitcoin Nasıl Alınır

Ömer Taha Gülberk
Ömer Taha Gülberk 31 Aralık 2017
0 görüntülenme

Google, 2017 yılının trend konuları listesini açıkladı. Listeye göre “Bitcoin Nasıl Alınır?” cümlesi, 2017 yılında Google’da en çok aratılanlardan biri oldu.

Geçtiğimiz aylarda bitcoin, ethereum ve litecoin gibi kripto paralar, dijital paralara yatırım yapmanın risklerini ve karlarını düşünen birçok insanın dikkatini üzerine topladı. Hızla değer kazanan ve market hacmi 500 milyar doların üzerinde seyreden dijital paraların öncüsü Bitcoin ise 2017’de en çok arananlardan.

Buy Bitcoin

Başarılı isimlerden efsane yatırımcı Jack Bogle ve “Shark Tank”in yıldızı Kevin O’Leary potansiyel bitcoin yatırımcılarını uyarıyor. Fakat dünyanın ilk bitcoin milyarderi olan Winklewoss kardeşler’in başarı hikayesi, insanları bitcoin’e yatırım yapmanın riskli olup olmadığı konusunda kararsız bırakıyor. Dijital para dünyasının kullanıcıları ise kripto paraların geleceğinin sağlam olduğundan epey eminler…

İşte Google’ın açıkladığı liste:

1. Slime nasıl yapılır?

2. Güneş tutulması gözlüğü nasıl yapılır?

3. Bitcoin nasıl alınır?

4. Mayweather ile McGregor’un maçı nasıl izlenir?

5. Stres çarkı nasıl yapılır?

6. Güneş tutulması nasıl izlenir?

7. Kredi kartı nasıl dondurulur?

8. Powerball nasıl oynanır?

9. Bilgisayar görüntüsü nasıl kaydedilir?

10. Göbek yağından hızlı bir şekilde nasıl kurtulunur?

Sıradaki: Edward Snowden: Bitcoin’in En Cazip Alternatifi Zcash

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bat logo min2 1280x720 1
Basic Attention Token (BAT) Nedir? Reklam anlayışını baştan başa değiştiren bir token, Basic Attention Token! Hepimiz internette dolaşırken web sitelerinin bize gösterdiği reklamlardan bıkmış durumdayız. Hatta bu reklamların önüne geçebilmek için çeşitli eklentiler bile piyasada çokça mevcut. Bu durum yalnızca bizler için...
Osman Kuzucu 31 Aralık 2017