2019’da Yatırım Listesine Eklenebilecek 5 Oyun Kripto Parası

Serkan Eser
Serkan Eser 25 Ocak 2019
0 görüntülenme

Bazı endüstriler hala kripto para birimini ve Blockchain teknolojilerini uygulama konusunda isteksiz olsalar da bu yeni teknolojiyi ve varlık türünü açık kollarla kabul eden birçok kişi var. İşte 2019’da yatırım listesine eklenebilecek 5 oyun kripto parası karşınızda..

Video oyunu ile ilgili kripto paralar fiyat ve hacim olarak patladı

Blockchain ve kripto para birimleri, bankacılık, sağlık, gayrimenkul, kiralama ve binicilik paylaşımı, yardım organizasyonları gibi endüstrileri oldukça uzun bir süredir etkiliyor. Bu köklü endüstriler arasında, Blockchain ve kripto para entegrasyonu için oldukça uygun görünen bir endüstri var ve bu oyun/eSports endüstrisi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, son birkaç yıl boyunca, video oyunu ile ilgili kripto para birimleri fiyat ve hacim olarak patladı. Aşağıda, 2019 yılında dünya çapındaki oyun endüstrisini geliştirmeyi vaat eden en önemli oyun kripto para birimlerinden bazılarını listeliyoruz.

MobileGo (MGO) kripto parası

MobileGo, son birkaç yıl içerisinde oyun endüstrisi ile yüksek oranda ilişkilendirilen, en yaygın dağıtık, Blockchain ile çalışan kripto platformlarından biridir. 2017 yılında GameCredits Inc. tarafından eSports endüstrisinde devrim  yapmak amacıyla çıkarıldı. MGO, Ethereum platformunda çalışan bir ERC-20 tokeni ve P2P maçlarını ve rekabetçi oyunlar için her türlü turnuvayı kolaylaştırmak için tasarlandı.

MobileGo (MGO)

MobileGo (MGO)

Token, şu anda CoinMarketCap üzerinde piyasa değeriyle 128. sırada yer  alıyor. Ayrıca oyunda para ödülü dolandırıcılığı yoktur. Ödemeler ve ödüller, rekabet sona erdiğinde daima teslim edilir. Bunun dışında token, sahiplerine oyun içeriği oluşturucuları için daha fazla ödül, oyun izleyici etkileşimi için yeni ve heyecan verici fırsatlar ve PC’lerin ötesinde rekabetçi oyun oynamanın mobil cihazlara yayılmasını sağlıyor.

GameCredits (GAME) kripto parası

GameCredits hem oyun geliştiriciler hem de oyuncular için ödemeleri mümkün kılan eşler arası ve açık kaynaklı bir kripto para birimi platformudur. Ancak, her şeyden önce, platform, oyun içi satın alma seçeneklerinin ve mekanizmalarının potansiyel olarak yerini alabilecek güvenli ve güvenilir bir sistem sağlamaya odaklandı. 2015 yılında GamersCoin (GMC) adıyla piyasaya sürülen proje, ilkelerinin çoğunu paylaşmasına rağmen, daha sonra yeniden markalandı.

GameCredits (GAME)

GameCredits (GAME)

GAME tokeni, sahiplerine bir dizi avantaj getirir. Geliştiriciler söz konusu olduğunda bunlar; GameCredits mağazasındaki hizmetler için %90’lık bir pay, %10’luk asgari gelir payı ile oyunların ücretsiz olarak verilmesi ve 60 saat içinde ödeme almak şeklinde sayılabilir.

Decentraland (MANA) kripto parası

Decentraland, oyun endüstrisinde, VR teknolojisinde çok ilginç bir konseptle uğraşırken türünün en gelişmiş kripto platformlarından biri olarak ortaya çıkıyor. Daha da önemlisi, bu VR Blockchain tabanlı platform, herkesin VR’ye özgü oyunlar veya uygulamalar oluşturmak için kullanılabilecek sanal arazi satın almasına izin veriyor.

Decentraland (MANA)

Decentraland (MANA)

Token, şu anda CoinMarketCap üzerinde piyasa değeriyle 79. sırada yer  alıyor. Projenin tokeni olan MANA, herkesin VR tabanlı casinolardaki içerikten ya da diğer oyun türleriyle ilgili uygulamalardan para kazanmalarına yardımcı olur.

WAX (WAX) kripto parası

WAX, oyuncular için eksiksiz bir pazar yeri olarak işlev gören modern, Blockchain tabanlı bir platformdur. Kısacası proje, deriler, silahlar ve modlar gibi dijital, video oyunu temelli varlıklar için merkezi olmayan bir ticaret platformu sağlamaya odaklanıyor.

WAX (WAX)

WAX (WAX)

Token, şu anda CoinMarketCap üzerinde piyasa değeriyle 98. sırada yer  alıyor.  Oyunla ilgili diğer türler, Mike Novogratz gibi sektördeki büyük isimlerin ilgisini çekmeyi bile başardı. Mike Novogratz projeyi, temsil ettiği her şey için övdü.

Enjin Coin (ENJ) kripto parası

Enjin, dünya çapında yaklaşık 20 milyon oyuncunun bulunduğu büyük bir oyun topluluğu platformudur. Platformun kripto parası olan ENJ, Ethereum Blockchain’i üzerinde çalışan bir ERC-20 tokenidir ve binlerce oyun boyunca eşya alıp satmak için kullanılabilir.

Enjin Coin

Enjin Coin

Proje, en iddialı yol haritalarından birine sahip ve oyun içi satın alımlar için akıllı bir cüzdan, Minecraft için bir eklenti ve bir emanet akıllı sözleşmesi geliştirmeyi ümit etmektedir. Platform, sanal ürünlerin etkin yönetimi ve ticaretini sağlamak için ademi merkeziyetçilik (merkezi olmayan) sağlar. Token, şu anda CoinMarketCap üzerinde piyasa değeriyle 113. sırada yer  alıyor.

Ionomy (ION) kripto parası

Ionomy, oyuncuları ve oyun geliştiricilerini bir araya getiren merkezi bir oyun ekonomisi oluşturmayı ve sektörü çoğunlukla kâr etmeyi amaçlayan milyar dolarlık teknoloji devlerinden uzaklaştırmayı amaçlayan devrim niteliğinde bir projedir.

Ionomy (ION)

Ionomy (ION)

Proje, statik bir PoS algoritmasına dayanmaktadır ve projenin tokeni olan İyon, sahiplerinin nakit kazançlar ve ticari dijital varlıklar için rekabet edebilmelerini sağlar. Token, şu anda CoinMarketCap üzerinde piyasa değeriyle 415. sırada yer  alıyor.

Loom Network (Loom) kripto parası

Loom Network benzersiz bir Ethereum tabanlı, oyun ve sosyal uygulama geliştirme platformudur. Proje henüz başlangıç ​​aşamasındadır, ancak başarılı olursa, World of Warcraft veya benzeri MMORPG’ler gibi büyük boyut ve kapsamda yeni devler oluşturmanın önünü açabilir.

Loom Network (Loom)

Loom Network (Loom)

Loom Network ile yapılan oyunlarda, çok oyuna yayılan evrenler, sonsuz dünyalar, takas edilebilir tokenler ve bir dizi kıt eşya bulunur. Şu anda, Loom Network’ün tokeni olan LOOM CoinMarketCap üzerinde piyasa değeriyle 106. sırada yer  alıyor.

Sonuç

Kuşkusuz, bugünün oyun dünyasında büyüme ve gelişme için çok yer var. Burada yukarıda belirtilenler gibi kripto para birimi projeleri devreye giriyor. Bu tür projeler oyun endüstrisinin merkezileşmemesinde önemli bir rol oynayacak. Tek gerçek sorun yavaş kabul oranıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Daralan Üçgenle Birlikte Hamle Yapmaya Hazırlanıyor Bitcoin’in (BTC) fiyatı gün boyunca büyük ölçüde değişmedi ve belki de bu durum, haftalarca süren fiyatın yerini güçlendirme döneminden sonra yaşanacak olan, güçlü bir çıkış döneminin inşa edildiği anlamına geliyor. Önde gelen kripto para birimi, çok da...
Mesut İnan 25 Ocak 2019