2022’de İzlenecek 10 DeFi Altcoin’ini Açıklandı!

191 1914692 big
191 1914692 big
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansal piyasaları takip ediyorsanız, 2022’de izlenebilecek en iyi DeFi altcoin projelerine değineceğiz. Eşler arası (P2P) ödeme sistemleri günümüz dünyasının standart bir parçası haline gelirken, kripto para birimlerinin yıllık kazançları bireysel ve kurumsal yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor. Kısaca, DeFi sektörüne ve finansal piyasalara kazandırdıklarıyla başlayalım…

DeFi altcoin projeleri nedir?

Giderek dijitalleşen bir finans dünyasında DeFi, yatırımcılara eşler arası (P2P) işlemlerin kolaylığını getirmeye odaklanıyor. DeFi platformları, Blockchain’de yaşayan dijital sözleşmeler olan akıllı sözleşmelerin verimliliğinden ve gücünden yararlanarak, olağan bürokrasi ve küçük ayrıntıların tümünü gerektirmeyen borç verme, borç alma, ticaret, tasarruf ve faiz kazanma için bir alan yaratır.

Bu 10 DeFi Altcoin Projesinde Önemli Gelişmeler

DeFi ağının hedefleri ise oldukça basittir. Kısaca şunlara göz atın:

  • Evrakları boşver: Akıllı sözleşmeler, Blockchain teknolojisi üzerinde dijital olarak işlenir, bu nedenle herhangi bir evrak işi ve banka aracılığıyla işlemlerin tamamlanması için bekleme süresi yoktur.
  • Aracıları ortadan kaldır: Blockchain üzerindeki sözleşme sürecini otomatikleştirmek, insan aracılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, taraflar arasındaki anlaşmaları işlemek için avukatlar gibi dış arabuluculara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.
  • Tempolu işlemlerle tanış: Farklı taraflara güvenmeden veya bir işlemi tamamlamak için bekleme süreleriyle uğraşmadan DeFi, iş yapmayı baştan sona daha sorunsuz ve hızlı bir deneyim haline getirir.
  • Fırsatları eşitle: DeFi platformları aracılığıyla sunulan finansal fırsatların çoğu, genellikle riskten korunma fonları ve bankalar gibi büyük finansal kuruluşlar için ayrılmıştır. DeFi, birey ile finansal oligarşi arasındaki uçurumu kapatıyor.

Tüm bunlar tamamsa, şimdi, 2022’inin en iyi DeFi altcoin seçimleri olabilecek, 10 kripto para biriminden oluşan analist Voyager’in listesine göz atıyoruz…

En iyi DeFi altcoin Aave ile başlayalım

2017 yılında ETHLend adı altında başlatılan Aave (AAVE), piyasadaki orijinal DeFi platformlarından biridir. Aave, kripto para birimlerini ödünç almaya ve mevduatlardan ödül kazanmaya izin veren merkezi olmayan bir likidite platformudur. Eşit fırsat kredisi sistemine izin vermek için borç verenleri ve borç alanlarını merkezi olmayan bir alanda bir araya getirir. Aave DeFi platformunda AAVE token stake ederek de ödüller ve indirimler kazanabilirsiniz.

DeFi'da Yeni Lider: Aave, Toplam Kilitli Değeriyle MakerDAO'yu Geçti

Avalanche (AVAX) ile tanışın

Avalanche (AVAX), kendilerini “Blockchain endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu” olarak pazarlarken, aynı zamanda gelişen NFT alanındaki yerlerini sağlamlaştırıyor ve SushiSwap (SUSHI), Chainlink (LINK) gibi diğer Blockchain projeleriyle bağlantı kuruyor. Proje, zamanın bir bölümünde daha ucuz işlemler sağlama yeteneği nedeniyle kendisini Ethereum’a doğrudan rakip olarak konumlandırıyor. Avalanche kısa süre önce DeFi girişimlerini desteklemek için 230 milyon dolarlık finansman sağladı ve bu da onu DeFi projelerinin mağaza kurması için çekici bir yer haline getirdi.

Sırada Defi altcoin devlerinden Cardano var

Dünyanın en büyük Blokchain projelerinden biri olan Cardano (ADA), etkileyici enerji kullanım raporları ve PoS protokolü nedeniyle bazen “ Yeşil Blockchain ” olarak anılır. Cardano geçen ay, merkezi olmayan finans, NFT’ler ve Blockchain eğitimine yaptığı son 100 milyon dolarlık yatırımdan ekosistem desteği aldığını duyurdu.

Bir oracle platformu: Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri Oracle teknolojisini kullanarak gerçek dünyadan verilerle birleştirmeyi amaçlayan merkezi olmayan bir oracle hizmetidir. Chainlink kısa süre önce DeFi Blockchain’leri arasında yeni iletişime izin verecek bir Programlanabilir Token Köprüsü’nün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu, DeFi’nin önceki nesil Blockchain projelerini engelleyen darboğazları uygun şekilde ölçeklendirmesine ve önlemesine yardımcı olacaktır.

Ünlü Analist: Cardano ve Chainlink’te Bu Seviyeleri Bekleyin!

Cross-chain çalışabilirlik: Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT), bağımsız Blockchain’lerin Polkadot aktarma zinciri aracılığıyla güvenilir bir şekilde bilgi ve işlem alışverişinde bulunabileceği bir interneti kolaylaştırır. Bu, Polkadot’u ve Polkadot üzerine inşa etmeyi seçen projeleri, Ethereum’un mevcut teklifinden çok daha hızlı ve ölçeklenebilir kılıyor. DeFi projeleri için bir temel görevi görerek, bir bütün olarak ağın büyümesine ve potansiyeline yardımcı oluyor.

Merkezi olmayan stablecoin platformu: Terra Luna (LUNA)

Terra Luna (LUNA), merkezi olmayan finansmanı stablecoin kavramıyla birleştiren yeni nesil bir akıllı sözleşme platformudur. Platformu, anında ödemeler, düşük ücretler ve sorunsuz sınır ötesi değişim sunan stablecoin’leri destekler. Luna, stablecoin kardeşi Terra’yı dengeli ve topraklanmış tutan değişken omurga işlevi görüyor. DeFi’nin yükselen popülaritesini, stabilcoin’lerin – hem tüketicilerden hem de hükümetlerden – aldığı ciddi ilgiye eklemek, LUNA’yı izlenmesi gereken bir yer haline getiriyor.

En hızlı Ethereum Katman 2 çözümü: Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC), en iyi benimsenen ve en hızlı büyüyen Ethereum Layer 2 ölçekleme çözümlerinden ve merkezi olmayan uygulama ekosistemlerinden biridir. Birlikte çalışabilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik gibi özelliklere sahiptir. Temel olarak, Polygon, yoğun bir şekilde seyahat edilen Ethereum Layer 1 otoyoluna birkaç trafik şeridi ekler . DeFi projelerinin çoğu şu anda Ethereum Blockchan de barındırılıyor. Bu nedenle, Ethereum’da daha az tıkanıklık, DeFi ekosistemi için daha yüksek hızlar ve daha fazla fayda anlamına gelir.

DeFi altcoin Solana (SOL)

Solana (SOL), tarih kanıtı (PoH) konseptiyle konsensüs mekanizmalarında devrim yaratıyor. Bu, işlemleri doğrulamak için platformda madencilik veya stake yapmak yerine, tüm işlemlerin Blockchain’deli bir zaman damgasıyla doğrulandığı anlamına gelir. Solana, Ethereum’un ana rakibi olarak bilinir, çünkü hala bir Katman 1 platformu iken yüksek hızlar sağlar, yani bu hızlı işlemleri gerçekleştirmek için başka bir platformdan herhangi bir yardıma ihtiyaç duymaz.

Merkezi olmayan borsalardan Synthetix (SNX)

Hızla büyüyen merkezi olmayan bir borsa olan Synthetix (SNX), kriptonun hisse senetleri, para birimleri, emtialar ve hala Wall Street, Londra ve Hong Kong’un geleneksel finans kurumlarının hakim olduğu diğer varlıklar için alınıp satılmasını sağlıyor. En benzersiz özelliği, kullanıcıların “synths” adı verilen kendi sentetik varlıklarını basmalarına (minting) izin vererek fiat, türevler, kripto para birimleri ve farklı varlık sınıflarına ulaşmalarına izin vermesidir. Örnekler arasında Bitcoin, euro, USD, Tesla hisse senetleri, altın vb. kullanıcıların, Synthetix’i mevcut en popüler DeFi ürünlerinden biri haline getiren asıl varlığı elinde tutmak zorunda kalmadan bir varlığın fiyatında pozisyon alabileceği anlamına gelir.

Merkezsiz borsa devi: Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), kullanıcıların minimum maliyetle doğrudan kripto cüzdanlarından likidite satın almasına ve sağlamasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir borsadır. AMM’si ( otomatik piyasa yapıcı), platformunda sağlam trafik ve hızlı ticaret için bol miktarda likidite sağlar. Popülerliği nedeniyle, Uniswap’ın yerel token’i UNI, Voyager gibi DeFi ağının dışındaki yatırım platformlarında bulunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2022’de İzlenecek 10 DeFi Altcoin’ini Açıklandı!