2022’nin Merakla Beklenen NFT Kart Oyunu Ön Satışa Başladı (Sponsorlu)

Kriptokoin
Kriptokoin 2 hafta önce
121 görüntülenme
2022'nin Merakla Beklenen NFT Kart Oyunu Ön Satışa Başladı (Sponsorlu)

İlgiyle takip edilen blok zinciri teknolojileri gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. 2022 yılı itibarıyla milyarlarca dolarlık değere ulaşması beklenen sektördeki gelişmeler, oyun dünyasını da temelinden değiştiriyor. Blok zinciri tabanlı oyunların sunduğu eşi benzeri görülmemiş özellikler kullanıcıların, geleneksel oyunlardan ziyade NFT ve Metaverse oyunları gibi yeni oyun ekosistemlerine ilgi göstermesini sağlıyor. Bazı oyunlar benzersiz NFT’ler tarafından desteklenirken bazı oyunlar kullanıcılarına, en iyi Metaverse coinleri ile yepyeni bir dünyanın kapısını aralıyor. 

Gelişmiş teknolojileri bir araya getirerek blok zinciri altyapısının sağladığı imkanları bir araya getiren bu projeler, kripto para odaklı yatırımcıların ve oyuncuların yoğun ilgisini üzerinde toplamayı başarıyor. 

2022 yılında geliştirilen ve önümüzdeki dönemlerde yükselmesi öngörülen kripto para birimleri arasında ilk sırada yer alan RIA tokene ev sahipliği yapan Calvaria projesi, bu yılın en çok merak edilen kripto projesi olarak görülüyor. Yakın zamanda başlayan ön satış etkinliği ile kripto para yatırımcılarının hızla dikkatini çekmeyi başaran bu projenin ana oyunu Duels of Eternity, an itibarıyla en popüler NFT oyunları arasında gösteriliyor. 

Splinterlands ve Hearthstone hayranlarının merakla beklediği ve ön satış etkinliği son sürat ilerleyen savaş temalı NFT kart oyunu Calvaria projesinin bütün detaylarını adım adım inceleyelim.

Benzersiz Oyun NFT’leri İle Calvaria: Duels of Eternity

Calvaria projesinin ana oyunu Duels of Eternity, oyuncuları ölümden sonraki bir dünyaya davet ediyor. Gerçekçi grafikleri, şaşırtıcı tasarımı ve Meksika mitolojisinden ilham alan elementleriyle Calvaria: Duels of Eternity, oyuncularını adeta büyülüyor.

Calvaria: Duels of Eternity, benzersiz oyun NFT’leri, projenin native tokeni RIA token, bahis havuzları ve bir DAO’yu içeriyor.

Oyna-Kazan (P2E) NFT oyunları arasında bu yılın en çok beklenen oyunu olmayı başaran Calvaria: Duels of Eternity’de oyuncular, oyunu oynamaya devam ettikçe çeşitli ödüller ve projenin native tokenlerini kazanma fırsatı elde ediyor. 

Savaş temalı bir Oyna-Kazan NFT oyunu olan Calvaria: Duels of Eternity, oyuncuların birbiriyle savaşmasına ve turnuvalara katılmasına olanak tanıyor. Oyuncular, tek oyuncu seçeneği ile Calvaria dünyasına yavaş yavaş adım atarken diğer oyunculara karşı savaşabilecekleri bir diğer oyun modu ile de stratejilerini test edebiliyor.

Oyunda bulunan oyun NFT’leri şeklindeki savaş kartları, kendine özgü yeteneklere sahip 3 boyutlu bir karakteri temsil ediyor. Rakiplerini yenerek ödül kazanmak isteyen oyuncular, farklı özel desteler toplayarak çeşitli taktikler geliştirebiliyor. 

Calvaria: Duels of Eternity’de ki tüm savaş kartları NFT şeklinde olduğundan tüm ‘karakterler’ tamamen kullanıcıların mülkiyetine geçiyor. Kullanıcılar bu oyun NFT’lerini oyun ekosisteminde konumlandırılan bir NFT pazar yerinde alıp satabildiğini de belirtelim.

Strateji tabanlı NFT oyunları arasında yer alan Calvaria dünyasında oyuncular, ne kadar güç toplarsa kazanma şansları da o kadar artıyor. Oyuncuların gücünü artırması için çeşitli NFT savaş kartlarını toplaması gerekiyor. Ayrıca oyunda aynı özelliğe sahip oyun NFT’leri birleştirilerek karşılığında daha üstün yetenek setine sahip bir NFT de alınabiliyor.

Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edilmiş olan Calvaria, hikaye modu gibi seçenekleriyle de NFT oyunları ile ilgilenen yatırımcıların dikkatini çekiyor. 

Calvaria Oyun Coinleri: RIA Token ve eRIA Token

Calvaria: Duels of Eternity dünyasının ana odak noktalarından biri, oyunculara eğlenirken para kazanma fırsatı sunan Oyna-Kazan (P2E) mekanizmasıdır. Calvaria ekibi bu gerekçeyle projede iki adet native token konumlandırıyor: RIA token ve eRIA token.

eRIA token, kullanıcıların Oyna-Kazan özelliklerinden faydalanmasını ve oyun içi satın alımlar yapmasını sağlıyor. Yani oyun içerisinde yapacağınız herhangi bir maddi değeri olmayan satın alım işlemlerinde eRIA kullanılır.

Buna karşılık RIA token ise yalnızca oyun içi satın almalar için kullanılmıyor. Ön satış etkinliği devam eden RIA token, devreye alınması planlanan staking mekanizması ile pasif gelir elde etme imkanı ve merkeziyetsiz (DAO) platformda kendisine sahip kullanıcılara, projenin geleceğiyle ilgili söz sahibi olma fırsatı sunuyor. 

Kullanıcıların Calvaria: Duels of Eternity oynaması için herhangi bir ücret ödemesi gerekmiyor. Ancak Oyna-Kazan özelliğinin aktif hale gelmesi için oyun NFT’leri içeren bir NFT kart destesi satın alması gerekiyor.

Oyuncular satın aldıkları varlıkların tam mülkiyet hakkına sahip olduğundan bu varlıkları dilediği gibi satabiliyor. İleride devreye alınması planlanan bir kart kiralama özelliğinden de söz ediliyor. 

Projenin teknik dokümanına göre oyun içi satın alımlardan elde edilen gelirlerin yüzde 10’luk dilimi, staking ve ödül havuzuna aktarılıyor. Ayrıca RIA tokenler ile ilgili herhangi bir işlem ücreti uygulanmıyor. 

Calvaria RIA Token Ön Satış Etkinliği Başladı

ERC-20 protokolüne uyan Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan RIA tokenin ön satış etkinliği hızlı başladı ve halen devam ediyor. Ekim ayının başında devreye alınan ön satış etkinliği ile erken dönem yatırımcıların beğenisine sunulan RIA tokenler, projeye gösterilen yoğun ilgi sebebiyle tahmin edilenden hızlı tükeniyor.

RIA tokenin toplamda 1 milyar adet token arzı bulunuyor ve ön satış etkinliğinde bu arzın yüzde 30’una denk gelen 300 milyon adet RIA token satışa sunuluyor.

RIA token ön satış etkinliğinde toplamda 10 aşama bulunuyor. Dijital varlığın fiyatının her bir aşamada artırılması, yatırımcıların indirimli fiyattan RIA token satın almak için birbirleriyle adeta yarışmasına yol açıyor.

Her bir dilimde RIA tokenin fiyatı 0,05 dolar artırılıyor ve bu da erken dönem yatırımcılarının daha borsa listelemeleri gerçekleşmeden son aşamadaki yatırımcılara göre kar elde edeceği anlamına geliyor.

Ekim ayında 0,01 dolar karşılığında satışa sunulan kripto para birimi güncel olarak , ikinci aşamada 0,015 dolar, üçüncü aşamada 0,02 dolar, dördüncü aşamada 0,025 dolar, beşinci aşamada 0,03 dolar, altıncı aşamada 0,035 dolar, yedinci aşamada 0,04 dolar, sekizinci aşamada 0,045 dolar, dokuzuncu aşamada 0,05 dolar ve onuncu aşamada 0,055 dolar ödüyor. 

RIA token yalnızca oyun içi satın alımlar gibi oyuncuların kendisini Calvaria dünyasına ait hissetmesi için değil geleceğe yatırım yapmak isteyen yatırımcılar tarafından da tercih ediliyor. NFT oyunları ile ilgilenen yatırımcılar, minimum 1000 RIA token satın alarak Calvaria ön satış etkinliğine dahil olabiliyor.

RIA token erken dönem yatırımcıları ayrıca geleceğin en popüler oyun coinlerinden birine yatırım yapmakla kalmıyor aynı zamanda oyun piyasaya sürüldüğünde en iyi özelliklere sahip NFT’leri de satın alma fırsatı yakalamış oluyor.

Oyundaki NFT’ler sadece oyun oynarken karakterleri yükseltmek için kullanılmıyor. Oyuncuların gerçek mülkiyet sahibi olacağı benzersiz oyun NFT’leri, devreye alınacak Calvaria NFT pazar yerinde satışa sunulabilecek. Karakterlerinin savaşma kabiliyetini artırmak isteyen oyuncuların talep göstereceği NFT’lerin bu sayede fiyatının artması ve yatırımcısını desteklemesi hedefleniyor.

Calvaria, Gerçek Dünya İle Kripto Arasında Köprü Olmayı Hedefliyor

Kripto projeleri genellikle halihazırda kripto dünyasına adım atmış yatırımcıları ve oyunseverleri hedef kitle olarak kabul ediyor. 

Oyun NFT’leri ve Oyna-Kazan ekosistemi ile dikkat çeken Calvaria projesinin ekibi ise tüm projenin odak noktasına, gerçek dünya ile kripto dünyası arasında köprü vazifesi görme misyonunu koyuyor. 

Olabildiğince fazla sayıda kullanıcıya erişmek isteyen oyunun bu sebeple hem masaüstü hem de mobil uygulama versiyonunun piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Proje ekibi iki farklı versiyon geliştirerek kripto dünyasına adım atmaktan korkan oyunculara erişmeyi ve iki dünya arasındaki bariyerleri kaldırmayı amaçlıyor. 

Kriptoya uzak kullanıcıların bu dünyaya olan aşinalığını sağlamak ve eğitici olmak gibi misyonlarla hareket eden ekip üyeleri, oyunlaştırmanın eğitimin geleceğinde büyük önem arz edeceğini belirtiyor. 

Calvaria ekibi, ön satış etkinliğindeki RIA token fiyatlarının bu misyon doğrultusunda düşük tutulduğunu ve erişilebilirliğin her şeyden önce geldiğini vurguluyor. Calvaria ekibi indirimli RIA token ön satış etkinliği ile NFT oyunları gibi kripto projelere ilgi duyan ancak çekingen oyunseverleri kripto dünyasına çekmeyi hedefliyor. 

Ön satış etkinliğinin aşamalarının hızla geçildiği de göz önünde bulundurulduğunda proje ekibinin doğru yolda olduğu söyleniyor.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 15 Altcoin İçin Alarm: Coinler Piyasaya Dökülecek!
Bu 15 Altcoin İçin Alarm: Coinler Piyasaya Dökülecek! Kripto analitik platformu TokenUnlocks 2022 yıllık raporu yayımladı. Analitik firmasının raporunda 2023’te kilidi açılacak altcoin projelerine yer veriliyor. Ayrıca, kilit açma eyleminin altcoin fiyatlarına etkisi analiz ediliyor.    2023’te kilit açacak altcoin projeleri TokenUnlocks, 2022’de genel kripto...
Vural Erkan 2 hafta önce