2023 İçin Kripto Para Tahminleri: Bunlara Hazırlanın!

504 görüntülenme
2023 İçin Kripto Para Tahminleri: Bunlara Hazırlanın!

Bu yazıda, türevler büyümeye devam ederken 2023 yılında kripto piyasasının evriminden bahsedeceğiz. Yeni yılda kripto para piyasasını neler bekliyor, raporlara göz atalım.

Kripto para piyasası 2022’de nasıl performans gösterdi?

Kripto paralar için gelmiş geçmiş en kötü yıllardan biri 2022 idi. Yılın başından bu yana piyasanın toplam değeri ortalama %70 oranında düştü. Bu düşüşün başlıca iki nedeni var:

  • Kripto para piyasası iki yıllık aşırı yükseliş yaşadıktan sonra gecikmiş bir düzeltme gerekliydi. Bu nedenle fiyatlar düştü.
  • FTX ve diğer kripto para borsaları, zayıf temeller nedeniyle 2022’de iflas ettiler. Sonuç olarak yatırımcıların çoğu, diğer yatırımcıları geride bırakarak karlarını kilitlemek için hisselerini sattı. Bitcoin piyasası sonuç olarak FUD yaşadı.

2023’te kriptonun evriminin nedenleri

Yazının devamında, yukarı betimlenen ortamdan nasıl çıkabileceğimiz hakkında ipuçları veren gelişimlere göz atalım…

Kripto türevlerinin büyümesi

Kripto para türevlerinin miktarı iki faktöre bağlı. Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları gibi uygun altyapıların geliştirilmesi ve ikincisi, daha deneyimli ve saygın aracıların girişi. İkincisi, nihayetinde ek kurumların dahil olmasına neden olacak.

Kripto piyasası henüz emekleme döneminde

2023 şüphesiz kripto para türevleri için bir dönüm noktası olacak. Yapılandırılmış kasalar, kalıcı seçenekler ve türev ürünleri gibi yeni kripto ilkellerinin sürekli gelişimi olacak, hem merkezi hem de merkezi olmayan opsiyon altyapısında bir artış olacak. Bu arada, türev işlemlerinin çoğu, ABD merkezli olmayan ve düzenlemeye tabi olmayan Binance, OKX ve Bybit üzerinde gerçekleşir.

Ayrıca, türevler daha geleneksel yatırımcıları cezbedebilirler. Bu ürünler, sabit gelirle karşılaştırılabilir öngörülebilir getiriler sunabildiğinden, kurumsal yatırımcılara bunları daha çok tercih ediyor. Bu işlemler, bull veya bear gibi çeşitli ürünler kullanılarak gerçekleştirilir. Ek olarak, kurumsal yatırımcılar bir risk sınırı belirleyebilirler. Opsiyon bahisleri için tasfiye riski olmadan alım ve satım opsiyonlarını birleştiriyor olabilirlerler.

Büyük İsimler, Bu Kripto Para Projelerine Para Akıttı!

Büyük şirketler küçük, türev işletmeleri satın almaya devam edecek

Bireysel ve kurumsal talebi ayırt etmek daha zor hale geliyor. Wall Street’in en büyük ve en deneyimli firmalarından bazıları, kripto para borsalarının satın aldığı bireysel odaklı işlerden sorumlu. Örneğin Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Coinbase, küçük bir Chicago vadeli işlem borsası olan FairX’i Ocak 2021’de satın aldı. Anlaşma, yatırımcıların türev piyasalarına girmesini kolaylaştırmak amacıyla yapıldı.

DeFi altcoin türev piyasası genişliyor

Sürekli vadeli işlemler, merkezi olmayan türev hacminin çoğunu, merkezileştirilmiş platformlar kadar oluşturur. Merkezi olmayan türevlerin günlük hacmi günde 3 milyar dolara yaklaşıyor. Güçlü büyümeye rağmen, kripto türevlerinin toplam hacminin %5’inden azı merkezi olmayan sürekli hacimden oluşuyor.

2023 kripto para piyasası için iyi bir yıl olacak mı?

Kripto para birimlerinin büyümesine katkıda bulunan bir diğer faktör, Blockchain teknolojisinin artan şekilde benimsenmesidir. Blockchain’in merkezi olmayan, güvenli doğası, onu tedarik Blockchain yönetiminden oylama sistemlerine kadar çok çeşitli endüstriler için çekici bir çözüm haline getirdi. Analistlere göre, Blockchain teknolojisinin bu artan şekilde benimsenmesi, muhtemelen kripto para birimlerinin daha fazla büyümesini ve benimsenmesini sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2023'e Damga Vuracak Metaverse Coinler
2023’e Damga Vuracak Metaverse Coinler Bunlar! Bu yazıda, günlük zaman diliminde yükseliş fırsatları sunan metaverse coinler yer alıyor. Kripto piyasasında devam eden düşüşe rağmen, aşağıdaki metaverse coinler, 2023’te önemli bir büyüme sağlayacak bazı olumlu teknik sinyaller veriyor. 2023’te takip edilecek metaverse coinler Apecoin...
Buğra Çağlar 1 ay önce