2023’te Hangi Altcoin Alınır? Ünlü Şirketten Tahmin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
440 görüntülenme
2023'te Hangi Altcoin Alınır

Danışmanlık devi Fool analistleri, yıkıcı bir 2022’nin ardından yeni yılda hızla toparlanabilecek altcoin projelerini analiz etti. Uzmanlar, Katman-1 Blockchain kategorisinden öne çıkan isimleri değerlendiriyor.

Fool analistleri, 2023’te bu altcoin projesinde toparlanma bekliyor

Kripto piyasasının bu yılki ani toparlanması, daha önce düşük performans gösteren bazı kriptoların hızlıca trendlere ulaşmasına yardımcı oldu. Örneğin Solana (SOL) bu yıl %125’lik muazzam bir artış kaydetti.

Geçen yılki piyasa erimesi, Solana’nın çok büyük bir ilk hamle avantajına sahip olduğunu gösteriyor. Mart 2020’de piyasaya sürülen altcoin, Kasım ayındaki FTX çöküşüne rağmen hala canlı bir kripto ekosistemine sahip. Son üç yılda Solana, NFT’ler, dApp’ler ve Blockchain oyunları için lider bir ağ haline geldi. Dahası, şimdi DeFi gibi alanlara da giriyor. Haftalık grafiğe bakış, Solana’nın bu gelişmelerle son kayıplarını geri almaya başladığını onaylıyor.

2023'te Hangi Altcoin Alınır

Solana’nın yol haritası

Fool analistleri, Solana’nın yol haritası konusunda oldukça iyimser. Ocak ayında, Solana’nın kurucu ortakları, Blockchain’in çok çeşitli endüstri ve sektörlerde değer oluşturacağı tüm yollarını özetledi. Solana Pay ve Solana Mobile’ın lansmanı da dahil olmak üzere son 12 ayın çeşitli stratejik girişimlerinin tümü, Web3 ve merkezsizliğe dayalı daha geniş, daha kapsamlı bir stratejinin parçasıydı.

Ağ performansı

Solana’nın rakiplerinin gerisinde kalabileceği herhangi bir kategori varsa, bu ağ performansıdır. 2022’de Solana’nın en büyük sorunlardan biri ağ istikrarsızlığıydı. Yıl boyunca bir dizi yüksek profilli kesinti yaşandı ve yatırımcılar arasında büyük endişeye neden oldu.

2022’nin sonunda Solana, ağ performansındaki boşlukları gidermek için bir dizi hamle yaptı ve işler iyi görünüyordu. Ancak, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Şubat ayının sonunda başka bir ağ kesintisi daha yaşandı. Solana ağı birdenbire bir kez daha karanlıkta kaldı. Bu da hem Blockchain teknolojisi hem de kripto para düzenlemeleri üzerinde kirliliğe yol açıyor.

Altcoin piyasası FTX çöküşünde savrulurken, en sert darbeyi Solana aldı

Solana’dan söz ederken FTX’den bahsetmemek imkansız. Solana, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve FTX Ventures liderliğindeki kapsamlı risk sermayesi finansmanıyla sahneye çıktı. Riskten korunma fonu Alameda Research gibi FTX’e bağlı kuruluşların, büyük miktarda Solana tuttuğu biliniyordu.

Sonuç olarak, SOL fiyatı Kasım ayında FTX’in çöküşüyle ​​yaklaşık 3 gün içinde %80’in üzerinde çakıldı. FTX’in (veya bağlı kuruluşlarının) elindeki tüm Solana’ları hemen satacağına dair endişeler vardı. 2023’ün başlangıcıyla Solana’daki büyük ralli, uzun vadeli beklentilere olan güvenin bir göstergesi olduğu kadar bir “rahatlama rallisiydi”.

Fool analistleri, son sözlerde, Solana’nın uzun vadeli bir yatırım olarak diğer Katman-1 Blockchain’lerden daha umut verici olduğunu düşünüyor. Solana son üç yılda dinamik bir ekosistem oluşturdu, uzun vadeli değer oluşturmak için bir dizi stratejik girişime sahip ve NFT’ler ve Blockchain oyunları gibi alanlarda geçerli bir rakip olarak ortaya çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Tek Tweetle Bu Yapay Zeka Coini Yerinden Oynattı!
Elon Musk Tek Tweetle Bu Yapay Zeka Coini Yerinden Oynattı! Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para piyasasındaki etki alanı Dogecoin gibi meme coin’lerden yapay zeka coini projelerine kaydı. Musk’ın yaptığı paylaşımlardaki son ipucu, bir yapay zeka coini’nin destekçilerini mutlu etti. Tesla CEO’sunun yeni ilgi odağı yapay zeka...
Vural Erkan 3 hafta önce