Kritik Gelişme: Bu 23 Altcoin Coinbase’e Boşaltıldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
604 görüntülenme
Kritik Gelişme: Bu 23 Altcoin Coinbase'e Boşaltılıyor!

On-chain izleme platformu Lookonchain, Voyager’ın 14 Şubat’tan bu yana Coinbase’e neredeyse her gün kripto varlıkları gönderdiğini iddia ediyor. Bugün çıkan verilere göre iflas başvurusunda bulunan kripto para şirketi Coinbase’e 23 altcoin projesine ait tokenleri boşalttı.

Voyager, Coinbase’e 23 altcoin boşalttı, satış devam ediyor!

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Voyager Digital, Temmuz 2022’de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Şimdi de merkezi finans (CeFi) platformu Voyager’in Coinbase kripto borsası aracılığıyla varlık sattığı bildiriliyor. On-chain veriler, Voyager’ın 24 Şubat’tan başlayarak üç gün içinde en az 100 milyon dolarlık USD Coin USDC aldığını gösteriyor.

On-chain analist Lookonchain, Voyager’ın 14 Şubat Sevgililer Günü’nden bu yana Coinbase’e neredeyse her gün kripto varlıkları gönderdiğini iddia ediyor. Soruşturma, Voyager’ın Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Chainlink (LINK) dahil olmak üzere karışık bir kripto para birimi tokenleri kullanarak milyonlarca dolar aktardığını gösteriyor.

Bu arada, Lookonchain, Voyager’ın değeri 100 milyon doları aşan 23 altoin projesine ait token kullandığını ortaya çıkardı. Aşağıdaki tabloda, ABD doları cinsinden değerleri ile tokenlerin bir listesi yer alıyor. Ancak Coinbase, iddianın meşruiyetini doğrulamak için henüz bir açıklama yapmadı.

Altcoin
Voyager tarafından Coinbase’de satılan tokenlerin listesi / Kaynak: Lookonchain

Bununla birlikte, satışlara rağmen, Voyager yaklaşık 530 milyon dolarlık kripto paraya sahip. Ayrıca, en büyük hisseler Ethereum (276 milyon dolar) ve Shiba Inu’da (81 milyon dolar) bulunuyor.

SEC, Binance.US’nin Voyager’a ait varlıkları almasına itiraz etti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iddia edilen fon satışının ortasında, Binance.US’nin Voyager’a ait 1 milyar doları aşkın varlığı satın alma hamlesine itiraz etti. SEC, New York Güney Bölgesi için ABD İflas Mahkemesine sunulan 22 Şubat tarihli bir dosyada şunları belirtti:

Ancak Borçlular (Binance.US), bu tür satışları federal menkul kıymetler yasalarına uygun olarak gerçekleştirebileceklerini henüz kanıtlamadı.

Dosyalama, satın alma yoluyla planlanan varlık yeniden yapılandırmasını üstlenmenin yasallığı ve yeteneği konusundaki endişeleri vurguluyor. Ayrıca, Voyager borçlularının firmanın iflasının ardından varlıklarının bir kısmını geri alıp alamayacaklarını da sorguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Bu Altcoin Önemli Oylamayı Bitirdi! İşte Sonucu
Binance’deki Bu Altcoin Önemli Oylamayı Bitirdi! İşte Sonucu Kripto para borsası Binance’ın da listesinde yer alan 51 milyon dolar gibi düşük bir piyasa değerine sahip altcoin projesi olan Litentry, oylamaya sunduğu token yakma teklifinin kabul edildiğini duyurdu.   Litentry’nin token yakma teklifi kabul edildi! Litentry,...
Vural Erkan 4 hafta önce