25 Gün Boyunca 25 Bitcoin Dağıtacak!

Egehan Karışman
Egehan Karışman 2 Aralık 2017
1 görüntülenme

BITCOIN NOEL BAĞIŞLARI

Yeni yıla yaklaştığımız şu dönemde bağış yapmak için iyi bir sebebiniz yok mu? Reddit yazarı deannolan dün açıkladığı yazıda 25 Aralık 2017’ye kadar her gün 1 BTC bağışlayacağını söyledi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde gerçekleşen fiyat artışından faydalanan tüm Bitcoin yatırımcılarını da aynı şeyi yapmaya davet etti. Yatırım olanaklarının yanında, Bitcoin’ler yeni yıl ruhunu yayma konusunda da yardımcı olabilir. Buna ek olarak artan bir şekilde dernekler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyorlar. Özellikle reddit platformu gibi bir takım idealleri benimsemiş kuruluşlar – online gizlilik, ifade özgürlüğü ve limitli hükümet gözetimi konularında birbirlerine destek olmaya çalışıyorlar. Deannolan reddit yazarlarından dernek, kitlesel fon veya açık-kaynaklı proje önerilerini bekliyor ve bunların arasından en iyilerini oylamalarını istiyor. En çok oylanan öneriye her gün 1 Bitcoin vereceğini iddia ediyor.

TOPLULUK ÇABASI

Reddit altındaki kripto birliği olan r/bitcoin üyeleri, bu fikre heyecanla karışık sahtekarlıklara karşı bir birlik düşüncesiyle karşılık  verdi. Deannolan isimli kullanıcı internet üzerinden yapılan bağışların sahtekarlar için çekici olduğunu, yapacağı bağiş sitelerinde aradığı kriterlerden birinin bu sitenin reddit tarafından onaylanması gerektiğini söyledi. Ancak bu durum ayrıca cömert reddit’çilere bağış yapmak için bir fikir de vermiş oluyor. Deannolan’ın bağışlarını kontrol edebilmek için kullanıcı ayrıca bir adres de belirtiyor. Bu yeni yıl ruhu içerisinde, deannolan’ın yazısı diğerlerini de tatil sezonu boyunca herhangi bir hediye vermeye teşvik ediyor.

İLK GÜNÜN KAZANANI

Dün yani 1 Aralık’ın en çok oylanan önerisi San Fransisco merkezli kar amacı gütmeyen kuruluşu Electronic Frontier Foundation (Elektronik Sınır Kuruluşu) oldu. EFF kuruluşun amacı dijital mahremiyetin korunması yanında ifade özgürlüğünün de sağlanması. Şu anda odak noktaları yenilikçiliğin üst düzeyde olduğunu iddia eden şirketlerin “aşırı dolaşımını” ve “hükümet iktidarının kötüye kullanımını” ortadan kaldırmaktır. Ayrıca kuruluş kullanıcıların online mahremiyetini ve güvenliğini sağlamak için açık-kaynaklı teknolojiler geliştiriyor. Reddit yazarı “corm”, EFF’nin Bitcoin bağışları için “bariz bir seçim” olduğu konusunda onay verdi.

Sonuç olarak eğer Bitcoin’leri ödeme olarak kabul eden, dünya adına güzel şeyler yaratan bir kuruluş biliyorsanız, bunu reddit altındaki /bitcoin adresine bildirebilirsiniz. Yeni yılınız kutlu olsun!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tesla S ile Bedava Bitcoin Madenciliği Kripto para dünyasının insanları yaratıcılıkta sınır tanımıyorlar. Tesla Model S araç sahibi bir meraklı, forumlarda ve internet sitelerinde bir süredir “fikir” olarak konuşulan şeyi yaptı ve aracını bir madenci havuzuna dönüştürdü. Bu sayede Model S sahiplerinin dahil...
Kubilay Öztürk 2 Aralık 2017