28 Altcoin Bu Haftaya Damga Vuracak: Kilitler Açılıyor

28 Altcoin Bu Haftaya Damga Vuracak: Kilitler Açılıyor
28 Altcoin Bu Haftaya Damga Vuracak: Kilitler Açılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yoğun bir jeopolitik ortam ve Bitcoin’deki halving gündeminin ardından kripto para piyasası yeni bir haftaya merhaba demeye hazırlanıyor. Bu heyecana ek olarak, önümüzdeki hafta birçok altcoinde de yüklü miktarda altcoin kilit açılışı gerçekleşecek. Bu durum, hem piyasa genelinde hem de ilgili altcoinlerin fiyatlarında önemli dalgalanmalara yol açabiliyor.

Hangi altcoin projeleri kilit açacak?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere hafta sonu, halving heyecanı yaşadık. Bitcoin ve diğer altcoinler büyük bir değişim yaşamadı. Yine de piyasa, jeopolitik gerilimler ve Bitcoin’deki halving gündeminin ardından heyecanlı bir haftaya merhaba demeye hazırlanıyor. Bu haftaya heyecan katacak bir diğer gelişme ise, birçok altcoinde yüklü miktarda token kilit açılışlarının gerçekleşmesi olacak. Kilit açacak coinler şu şekilde:

  • 22 Nisan: Covalent (CQT), Algorand (ALGO), AltLayer (ALT), Sei (SEI), Space ID (ID)
  • 23 Nisan: Cartesi (CTSI), Bonfida (FIDA), Moonwell (WELL), Coin98 (C98), Chainflip (FLIP)
  • 24 Nisan: Ribbon Finance (RBN), Mask Network (MASK)
  • 25 Nisan: H2O Dao (H2O), Pintu Token (PTU)
  • 26 Nisan: GateToken (GT), Dogechain (DC), BreederDAO (BREED)
  • 27 Nisan: Flow (FLOW), Axelar (AXL), Yield Guild Games (YGG)
  • 28 Nisan: Fetch.ai (FET), Chromia (CHR), Maverick Protocol (MAV), Radworks (RAD), Clearpool (CPOOL), Open Campus (EDU), ECOx (ECOX)
Yeni Haftada, Kripto Para Piyasası O 3 Gelişmeye Hazırlanıyor!

Bu coinler arasında, 46 milyon doların kilidini açacak GateToken (GT) ile 30.18 milyon doların kilidini açacak Axelar (AXL) kritik durumda. Ardından 25.31 milyon dolarlık kilit açma miktarı ile Ribbon Finance dikkat çekiyor. Yield Guild Games de 9.55 milyon dolarlık kilit açma miktarı ise RBN’yi takip ediyor. EDU, FET, FLOW gibi kripto paralar ise 5-6 milyon dolarlık kilit açılımları gerçekleştirecek. Bunların dışında, listede çoğunlukla 1-2 milyon dolarlık kilit açma miktarları var.

Kilit açılışlarının etkileri neler?

Kilit açılışları, dolaşımda olan token arzını artırarak fiyat üzerinde satış baskısı oluşturabilir. Bu durum, özellikle kilit açılan token miktarı fazla ve piyasa derinliği düşük altcoinlerde belirgin olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki, kilit açılışlarının etkisi sadece arz ile sınırlı değildir. Yatırımcı duygusu, proje gelişmeleri ve genel piyasa trendleri de token fiyatlarını etkileyen önemli faktörler arasındadır.

Analistler Açıkladı: Halving Sonrası, Bu Altcoinler İçin Satılabilir!

Yukarıdaki listede yer alan tüm altcoinler, kilit açılışları nedeniyle bu hafta yatırımcıların radarında olacak. Özellikle kilit açılan token miktarı piyasa değerine oranla yüksek olan altcoinler, daha fazla risk ve getiri potansiyeline sahip olabilir. Ancak bu tarz yatırımlarda her zaman olduğu gibi detaylı araştırma yapmak ve riskleri göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Kripto para piyasası, her zaman olduğu gibi heyecan ve belirsizliklerle dolu. Yatırımcılar, bu tarz durumlarda dikkatli olmalı. Ayrıca yatırım kararlarını vermeden önce detaylı araştırma yapmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

28 Altcoin Bu Haftaya Damga Vuracak: Kilitler Açılıyor