Analist: Bu 3 Altcoin, Mart’ta Boğa Koşusunu Başlatabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
9.084 görüntülenme
Analist: Bu 3 Altcoin, Mart’ta Boğa Koşusunu Başlatabilir!

Bazı altcoin’ler, 2023’ün ikinci ayında çok az artış yaşadı ve bu da neredeyse yatay bir piyasa trendine yol açtı. Bununla birlikte, piyasa oyuncuları arasındaki çalkantılı ruh haline rağmen, kripto piyasası güçlü bir yükseliş eğiliminin ortaya çıktığını gösterdi. Kripto analisti Selena’ya göre, bu teknik yapılandırmalar, 3 altcoin projesinin Mart’ta boğa koşusu yapmasına yardımcı olabilir.

İlk altcoin projesi: Ripple (XRP)

İki aşağı eğimli trend çizgisi arasında, mevcut XRP fiyatı düzeltmesi destekleniyor. Altcoin fiyatı, bu düzeltme aşamasında son beş ayda %11,7 düştü ve şu anda token başına 0,379 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, bu düzeltici aşama, iyi bilinen bir yükseliş bayrağı modeli bileşenidir. Model, teoriye göre, tipik olarak, küçük düzeltmenin aşırı alımı dengelemeyi ve bir sonraki boğa döngüsünün başlamasından önce kısa bir mola vermeyi amaçladığı halihazırda kurulmuş bir boğa trendi sırasında ortaya çıkıyor.

Altcoin
XRP 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, kripto para holder’ları ve bir giriş noktası arayanlar, modelin direnç trend çizgisinden yukarı yönlü bir atılım izleyebilirler. Önceki boğa trendi, bu kopuştan sonra devam edecek ve bir giriş fırsatı sağlayacaktır. Bir boğa senaryosunda, XRP’nin genel trend çizgisinden kopması, fiyatı 5,1 dolar seviyesine itebilir.

İkinci sırada Solana (SOL) geliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana fiyatı, hızlı bir yükselişin ardından Ocak ayında 28,6 dolara ulaştıktan sonra düz bir düşüş yaşadı. Bu nedenle, altcoin fiyatı bir aydan fazla bir süredir sabit kaldı ve 26,8 dolar ile 20 dolar destek seviyeleri arasında kaldı.

Altcoin
SOL 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView

Her halükarda, bu sınırlı aralık büyük olasılıkla alıcıların kısa bir yeniden test etme dönemini temsil ediyor. Bu da boğa momentumunu yeniden canlandırabilir. 26,8 dolar direncinden yukarı yönlü bir kırılma şansı varsa, pozitif baskı artacaktır. Altcoin fiyatı, bu kopuşun bir sonucu olarak bu hedeflere ulaşabilir: 30,5 dolar, 34,6 dolar ve ardından 39 dolar.

Boğa koşusu için son aday altcoin: Uniswap (UNI)

Uniswap’ın önceki yedi aydaki fiyat hareketi, yuvarlak bir dip modelinin gelişimini ortaya koyuyor. Bu boğa devam modeli, istikrarlı ilerlemeyi ve fiyat hareketlerinde yavaş bir değişimi temsil ediyor. Kripto para gösterisi, piyasa tutumu hala belirsiz olduğu için kısa vadeli yatay bir eğilim gösteriyor. Yine de, bir boğa paterni, kripto para biriminin 7,78 dolar direncinin üzerine çıkmasına neden olabilir.

Altcoin
UNI 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Bu kırılma nedeniyle, altcoin fiyatı satın alma baskısını artıracak olan 9,65 dolar boyun çizgisi direncini test etmeye teşvik edilebilir. Her durumda UNI, optimal yükseliş koşulları altında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Tarihler ve Gelişmeler Çok Kritik!
Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Tarihler ve Gelişmeler Çok Kritik! ABD’den açıklanan son makroekonomik verilerin Federal Reserve’in para politikasını sıkı tutma isteğini yeniden teyit etmesiyle, altın fiyatları bu hafta sürekli düşüş baskısı altında kaldı. Altın Cuma günü düşüşünü 1.800 dolara doğru genişletti ve art arda dördüncü haftayı...
Vural Erkan 4 hafta önce