Analist: Binance’deki Bu 3 Altcoin, Boğa Sezonunu Ateşleyebilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 26 Kasım 2022
376 görüntülenme
Analist: Binance’deki Bu 3 Altcoin, Boğa Sezonunu Ateşleyebilir!

Kripto piyasası yeni aylık düşük seviyelerin yakınında duruyor. Bu nedenle, altcoin projelerini değerlendirmek için zaman ayırmak hayati önem taşıyor. Bir analist olan Tony M.’e göre layer-1 tokenları Solana, Litecoin ve Binance Coin daha fazla kazanç potansiyeli gösteriyor. İşte detaylar…

Analist: Popüler altcoin Solana’nın fiyatı 22 dolara çıkabilir

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Solana fiyatı bu ay boyunca yıkıcı bir düşüşe tanık oldu. Sam Bankman-Fried ve FTX skandalı daha fazla bilgi ortaya çıkardıkça, SOL’un adı tartışmaya karıştı. Kaynaklara göre, FTX iflas başvurusunda bulunmadan önce 982 milyon dolardan fazla SOL tutuyordu. Yatırımcılar, muhtemelen SOL’un serbest düşüşüne katkıda bulunarak duruma odaklanmakta. Solana için hacim göstergesinde 13 Kasım’da 13 dolar bariyerinin ilk kırılması sırasında işlemlerde büyük bir artış vardı. Gösterge o zamandan beri düştü. Çünkü boğalar kayıpları telafi etmek için birkaç girişim gerçekleştirdi.

Analiste göre Solana fiyatının, güçlü ralli için piyasada çok daha fazla güç üretmesi gerekecek. Temmuz ayında Solana’yı mevcut fiyat seviyelerine yansıtmak için kullanılan bir fraktal dalga, SOL’un 10,50 dolarlık bariyerini hedeflediğini gösteriyor. Bu seviyeyi işaretledikten sonra, %70’lik düşüşün ortasında 22 dolara yakın bir toparlanma potansiyeli var. Bu nedenle analiste göre traderlar SOL fiyatında düşüş beklemekte. 17.50 doların aşılması ise yüzde 60’lık bir yükselişe, 22 dolara işaret eder.

Litecoin fiyatı piyasadan farklılaşıyor

Kripto para birimi 9 Kasım’dan bu yana %75 oranında ralli yaparak Litecoin fiyatı piyasayı hayrete düşürdü. Fiyat yeni keşfedilen aylık yüksek seviyelere yakın bir yerde konsolide olurken, traderlar bundan sonra ne olacağını sorguluyor. Litecoin fiyatı şu anda 74,65 dolardan müzayedelerde. Ayılar, 70 dolar civarında seyreden 8 günlük üstel hareketli ortalamada bir geri çekilme oluşturmaya çalışırken, rallinin tepesine yakın bir stop mumu üretildi.  Günlük zaman diliminde, Göreceli Güç Endeksi (RSI), 83,66 dolardaki yeni zirveler ile 9 Kasım’da 68 dolar yakınında kurulanlar arasında net bir düşüş eğilimi gösteriyor.

Analiste göre bu patern, traderları önümüzdeki günlerde açığa satmaya teşvik edecektir. Yine de, RSI aşırı alım bölgesinde gösteriliyor. Bu da LTC fiyatının daha yüksek sıçrama şansı olduğu anlamına geliyor. Piyasa gerçekten yükseliş eğilimindeyse, hedeflenecek sonraki hedefler 90 ve 100 dolar. Ayrıca analist, bu likidite bölgelerine bir artış olacağını söylüyor. Analiste göre 64.40 doların altındaki seviyeler, yükseliş tezini geçersiz kılar. Ardından 49.57 dolarlık düşük seviyeler görme olasılığımız var. Yani düşüş, yüzde 37’lik bir gerilemeye neden olur.

Binance Coin fiyatında yükselişe yer var

Binance Coin fiyatı bu hafta %20’lik bir karşı trend artışı üretti. Boğalar, 8 günlük üstel ve 21 günlük basit hareketli ortalamaları başarıyla aştı. Fiyat göstergelerin üzerinde seyrederken, piyasaya girmeden önce dikkate alınması gereken birkaç faktör var. Analiste göre BNB’de, 9 Kasım’daki ilk karşı trend rallisiyle BNB fiyatı arasında düşüş eğilimi var.

Analiste göre bu faktörler göz önüne alındığında, BNB’nin RSI dengesizliklerini azaltmak için daha fazla menzilde kalması gerekir. Yaz rallisinin en güçlü bölümünü çevreleyen bir Fibonacci düzeltme aracı, mevcut aralığı yüzde 61,8 ile 23,6 arasında gösteriyor. BNB fiyatı, boş zamanını 284 dolar yakınındaki yüzde 38,2 bölgesini doldurmakla geçirdi. Analiste göre BNB fiyatı, daha fazla yükseliş ilgisi ortaya çıkmadan önce sınıra geri dönebilir. Analiste göre 284 doların kaybı yükselişi geçersiz kılar. Yukarı yönde ise 310 ve 398 dolarlık direnç seviyeleri var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük Bitcoin ve altcoin borsası olan Binance, "ekosistemde şeffaflık taahhüdü ve güveni artırma taahhüdünün bir sonraki adımı" olduğunu söylediği rezerv kanıtı (PoR) sistemini bugün yayınladı. İşte detaylar...
Binance Bu 5 Altcoin İçin Duyurdu: Yakında Geliyor! Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük Bitcoin ve altcoin borsası olan Binance, “ekosistemde şeffaflık taahhüdü ve güveni artırma taahhüdünün bir sonraki adımı” olduğunu söylediği rezerv kanıtı (PoR) sistemini bugün yayınladı. İşte detaylar… Binance, PoR sistemini yayınladı Resmi...
Aslı Dinçer 26 Kasım 2022