Santiment: Bu 3 Altcoin İçin Büyük Dalga Geliyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
648 görüntülenme
Santiment: Bu 3 Altcoin İçin Büyük Dalga Geliyor!

Kripto para piyasası 2022’deki FTX’in çöküşü ve benzer olayların şok dalgasının etkilerini hala hissetmeye devam ediyor. Piyasa, yeni yıla umutlarla girse de bunu sürdürmekte zorlanıyor. Bununla birlikte, bazı projeler piyasadan ayrışıyor ve daha iyi performans sergiliyor. Kripto analitik firması Santiment, üç altcoin için pozitif yönde büyük dalgalanmalar öngörüyor.

Santiment bu altcoin projeleri için yükseliş öngörüyor

Kripto analitik firması Santiment, Cardano (ADA), Maker (MKR) ve Fetch.ai (FET) için bu yıl yükselişe geçen fiyat oynaklığını tahmin ediyor. Santiment, akıllı sözleşme platformu ADA, stablecoin veren MKR ve yapay zeka coin’i FET olmak üzere üç projede balina etkinliğindeki artışa dikkat çekiyor. Bu nedenle, bu altcoin projeleri için büyük fiyat dalgalanmalarının yaklaşmakta olduğunu söylüyor. Santiment, şu açıklamayı yapıyor:

Cardano, Maker ve Fetch’in hepsinin 2023’te parlayacak anları oldu. Özellikle 1 Ocak’tan bu yana 5 kat artan FET. Ancak özellikle bu üç varlığın tümü, balina aktivitesinde büyük artışlar gördü ve buradan büyük dalgalanmalar mümkün.

Kaynak: Santiment/Twitter

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fetch.ai, 2023’te piyasada en güçlü performanslardan birine sahipti. Altcoin, 2022’deki 0,094 dolarlık kapanışından %527 artışla Şubat ayında 0,59 dolara yükseldi. FET, basın zamanında 0,4308 dolardan işlem görüyordu.

Ayrıca Santiment, Maker’ın Aralık 2021’den bu yana ilk kez ortalama fiyatın üzerine doğru güçlü bir ralliye çıktığını söylüyor. Santiment, “Geçen yıl Maker’a yatırım yapan traderlar sonunda suyun üstünde. En son topluluk öngörümüz, MKR’nin borsalardaki %13’lük arz artışına, artan satış baskısına ve tüm bunların gelecekteki fiyat performansı için ne anlama geldiğine bir göz atıyor,” diyor.

Altcoin
Kaynak: Santiment/Twitter

Bitcoin balina adresleri azalıyor

Lider kripto Bitcoin’e (BTC) de bakan Santiment, balina adreslerinin 8 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.489’dan düşüşte olduğunu kaydediyor. Analitik platformu, “Mevcut Bitcoin balina adreslerinin miktarı, bir yıl önce bugün var olan 2.266’ya kıyasla 2.011’e geriledi ve düşmeye devam ediyor. 2.489, 8 Şubat’ta belirlenen Tüm Zamanların En Yüksek seviyesiydi ve sonraki 10 hafta içinde fiyatlar %70 arttı.”

Altcoin
Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment, SAND için fiyat düzeltmesi tahmin ediyor

Son olarak Santiment, popüler metaverse coin’i The Sandbox’ın (SAND) bir token kilidinin açılmasından sonra bir fiyat düzeltmesi için zemin hazırladığını söylüyor. Santiment, “Sandbox, token ekonomisine uygun olarak 4 Şubat’ta tokenlerin %20’sinin kilidini açtı. Ancak fiyatlar durgun,” açıklamasını yapıyor. Bir Santiment Insights blog gönderisinde, analitik firması SAND’da görülen olağandışı bir modelin derinliklerine iniyor ve şunları söylüyor:

Ancak, 20 ve 22 Şubat arasında, daha düşük zirve-zirve değerlerde bile borsalara daha fazla tokenin girdiği alışılmadık bir model ortaya çıktı. Arzdaki bu artış, fiyatların yakında düzeleceğini gösteriyor. Ağustos-Eylül 2022’deki önceki token kilidi açma etkinliklerinde de benzer modeller gözlemlendi. Bir aylık token kilidinin açılmasının ardından fiyatların düştüğü yer burası.

Altcoin
Kaynak: Santiment/Twitter

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler! Kripto analisti Akash Girimath’a göre, Bitcoin fiyatı, Perşembe günkü piyasa satışlarının ardından boğa yapısının alt sınırına yaklaştı. Bu hareket aynı zamanda birçok altcoin traderının hazırlıksız yakalanmasına ve 65 milyon dolarlık tasfiyeye yol açmasına neden oldu. Analist, ne...
Vural Erkan 3 hafta önce