Bu 3 Altcoin İçin Önemli Entegrasyon Duyuruları Geldi!

Bu 3 Altcoin İçin Önemli Entegrasyon Duyuruları Geldi!
Bu 3 Altcoin İçin Önemli Entegrasyon Duyuruları Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürekli gelişen kripto para ve Blockchain teknolojisi dünyası dikkat çekiyor. Özellikle son zamanlarda non-fungible token’lar (NFT’ler), merkezi olmayan cüzdanlar ve stablecoin’ler kritik. Zira bunlarla alakalı olarak kripto dünyasını etkileyen birkaç heyecan verici gelişme oldu. İşte bazı önemli altcoin entegrasyon haberleri…

Magic Eden ve Solana, en son girişimini açıkladı

Önde gelen bir nonfungible token (NFT) pazarı olan Magic Eden, en son girişimini açıkladı. Solana’nın compressed NFT’leri (cNFT’ler) için destek verecek. Bu cNFT’ler, dijital koleksiyonlara sahip olmak için uygun maliyetli ve ölçekli bir alternatif sunmakta. Geleneksel Solana NFT’lerinin aksine, cNFT’ler verilerini “sıkışık” bir formatta zincir dışında depolar. Bu yaklaşım, minting ile ilgili ücretleri önemli ölçüde azaltarak NFT’lerin daha büyük miktarlarda üretilmesini mümkün kılmaktadır. Magic Eden, bu yeniliğin oyun, müzik, etkinlikler ve metaverse’ü etkileyeceğini düşünmekte. Bunlar da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde seri üretilen koleksiyonlar için kapılar açacağına inanmakta.

Yarın, Bu 18 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Magic Eden’a göre cNFT’lerin en önemli avantajlarından biri, daha geniş bir içerik oluşturucu ve koleksiyoncu kitlesini çekme potansiyelidir. Daha düşük üretim maliyetleri, içerik oluşturucuların önemli bir finansal risk almadan daha geniş kitlelere ulaşabileceği anlamına geliyor. Bu hamle, NFT’nin benimsenmesini teşvik etmede kritik. Ayrıca altcoin ve kripto varlıkların toplanmasıyla ilgili finansal engelleri azaltmada oyunun kurallarını değiştiriyor.

MetaMask, Tezos’u destekliyor

TriliTech ve ConsenSys, MetaMask cüzdanıyla uyumlu bir MetaMask eklentisi olan Tezos Snap’i tanıttı. Snap, yeni Blockchain ekosistemlerinde cüzdan entegrasyonunu ve işlevselliğini geliştirmek için tasarlanmıştır. Özellikle, MetaMask daha önce desteğini Cosmos, Solana ve Starknet gibi Ethereum Sanal Makinesi (EVM) olmayan zincirlere genişletmesini sağlayan bir özellik olan Snaps’i duyurmuştu. Bir yazılım modülü olan Snaps, MetaMask ile sorunsuz bir şekilde entegre oluyor. Böylece cüzdanın çeşitli Blockchain ağlarında etkin bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Bu gelişme, seçtikleri Blockchain ne olursa olsun kullanıcıları için kolaylığa yönelik artan ihtiyacın altını çiziyor.

LINK Fiyatını Düşüren Olay, Şimdi Bu Altcoin'in Gündeminde!

Bu sırada Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), kritik hamleler yapıyor. Zira banka tarafından çıkarılan bir stablecoin olan A$DC’yi piyasaya sürme yolculuğundalar. ANZ altcoin Chainlink’in Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) üzerinde başarılı test işlemi gerçekleştirdi. Böylece önemli bir kilometre taşına ulaştı ve kurum için çok önemli bir anı işaret etti. ANZ’nin bankacılık hizmetleri portföyünün lideri Nigel Dobson, bu başarının önemini vurguladı. Yani banka için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olduğunu belirtti. Test işlemi, A$DC ve ANZ tarafından ihraç edilen Yeni Zelanda doları cinsinden bir stablecoin kullanılarak tokenize edilmiş bir varlığın satın alınmasını simüle etti.

ANZ, “test et ve öğren” yaklaşımının bir parçası olarak çeşitli Blockchain ağlarını aktif olarak araştırıyor. Bu deneyler, merkezi olmayan ağlarda Avustralya doları stablecoin’i için en etkili uygulamaları belirlemeyi amaçlamaktadır. Yönetim altındaki toplam varlıkları 1 trilyon doların üzerinde olan ANZ, oldukça bilinen bir şirket. Ayrıca güvenli zincirler arası stablecoin işlemleri için CCIP’nin potansiyelini sergiliyor. Böylece altcoin Chainlink ve CCIP’nin bankalar arası işlemler için standart çözümler olarak konumunu güçlendiriyor. Dobson, ANZ’nin bankacılık sektörünü yeniden şekillendirmeye hazır bir gelişme olan Avustralya doları gibi gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmesinin değerine olan inancını vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu 3 Altcoin İçin Önemli Entegrasyon Duyuruları Geldi!