Analistler Güçlü Yükselen Binance’deki 3 Altcoin İçin Sıradakini Açıkladı

Vural Erkan
Vural Erkan 6 gün önce
3.062 görüntülenme
Analistler Güçlü Yükselen Binance’deki 3 Altcoin İçin Sıradakini Açıkladı

Kripto analisti Filip L’ye göre, Binance Coin (BNB) boğaları burada %10’luk bir düşüş riskiyle oynamış olabilir. Analist, önünde engebeli bir arazi olduğu için Tezos (XTZ) rallisinde yakıtın neredeyse bitmek üzere olduğunu söylüyor. Analist Ekta Mourya, Polygon (MATIC) fiyatının, 2,474 dolar hedefiyle simetrik bir üçgeni kırma yolunda olduğunu söylüyor. Filip L ve Ekta Mourya’nın üç altcoin projesine iliişkin analizlerini okuyucularımız için derledik.

“BNB, farklı bir oyun oynayan ayıları görüyor”

Altcoin fiyatı Salı sabahı ASIA PAC oturumunda 323,80 dolara ulaştı. Bu seviyenin geçen yılın Haziran ayından bu yana çok önemli olduğu gerçeği olmasaydı. Bu bize pek bir şey söylemiyor. Aslında, hem yukarı hem de aşağı yönde kırılmış olsa da, bu dönem boyunca, üstünde veya altında birkaç kapanışla ve genellikle herhangi bir yukarı yönlü kırılmayı durdurarak belirli bir alaka düzeyini korudu. 10 doların üzerindeki mevcut düşüşü görünce, ayıların gitmediği, sadece kenarda kaldıkları ve saldırmak için doğru anı bekledikleri anlaşılıyor.

Bu nedenle BNB, ayılar kesinlikle 323,80 doları işaretlediğinden ve satış tarafı tekliflerini bu seviyede havaya uçurmak için hazır olduğundan, yakında oyalanma riskiyle karşı karşıya olabilir. Boğalar biraz kapana kısılmış olacak. Aynı zamanda Göreceli Güç Endeksi aşırı alım seviyesine geri döndüğünden, düşüş yalnızca güç kazanabilir. Bu, yeni yatırımcıların ve boğaların yukarı yönlü potansiyel sınırlı olduğu için fiyat hareketine girmeden önce beklemek isteyecekleri anlamına geliyor. Bu da hayati destek seviyesi olarak 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile 280 dolara doğru başka bir satış yapabilir.

Altcoin
BNB günlük grafiği

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, mevcut piyasa eğilimlerine ve koşullarına daha yakından bakıldığında, piyasaların ABD dolarından biraz detoks yapmakta olduğu görülüyor. Pazartesi gecesi bile, hisse senetlerinin kripto para birimleri için arka rüzgar olduğu anlaşıldı. ABD hisse senetleri yükseldiğinde, bundan birkaç saniye sonra yükselen ilk üç kripto için vızıldıyordu. Hisse senetleri bu ralliyi tekrarlayabilirse, bu BNB’nin 323,80 doları aşıp 336,50 dolara doğru ilerlemesi için yeterli olabilir.

“Altcoin, rallinin uçup gittiğini görüyor”

Tezos fiyatı, 18 Ocak Çarşamba gününden bu yana, R1 direnç tabanını 0,9385 dolardan vurduktan sonra %20’nin üzerinde artışla şaşırtıcı bir teknik sıçrama yaptı. Bu saf teknik kırılma, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) aşırı alım bölgesinden düşmesiyle de geldi. 1,1936 dolara karşı kesin bir ret aldıktan sonra, boğalar, bazı sorunlara rağmen hala ayıları geride bırakıyor gibi görünüyor. Bu nedenle XTZ’nin hala bir miktar yukarı potansiyeli var. Ancak boğalar yakıtlarını oldukça hızlı tüketiyor. Bu da ayıların önünde kalmayı çok zorlaştırıyor. Ne yazık ki, 1,1936 doların üzerine çıkmayı başardıklarında, bazı engebeli arazi onları terletecek. Böylece, bir miktar kar almayı tetikleyecek ve aşağı doğru kaybolacak. Baş ağrısına neden olacak ilk seviye, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama ile aylık R3 pivotunun çok yakın olduğu 1,30 dolar civarında.

Genel olarak bir R3 direnç seviyesi genellikle bir fiyat hareketinin o zaman için gidebileceği en uzak seviye olarak görüldüğünden ve genellikle ayıların fiyat hareketini short’lamaya başlaması için bir tutamaç olarak kullanıldığından, bu seviyede küçük bir durma ve düşüş görme fikrine katkıda bulunur. RSI ayrıca, fiyat hareketindeki soğuma için kısa bir düşüşün ardından aşırı alım bölgesine girerken bu fikri doğruluyor. En fazla 1,40 dolara doğru bir ralli bekleyin. Kaldı ki bu ralli için fazla talepkar olacaktır. Vurulduktan sonra, XTZ 1,30 dolar veya 1,19 dolara geri döndüğünü görecek.

Altcoin
XTZ günlük grafiği

Zaten yukarıda belirtilen birkaç unsur, rallideki soğumayı çok daha erken tetikleyebilir. RSI’nın yeniden aşırı alım yapması ve Cumartesi günü alınan fiyat hareketinin reddedildiğini görmesi ile ayılar şimdiden mücadeleye giriyor olabilir. Bu, yakında duyarlılığın değişeceği ve aylık R1’den gelen desteği test etmek için fiyat hareketinin 1 doların altına düşebileceği anlamına geliyor.

“MATIC fiyatı hedefine ulaşma yolunda ilerliyor”

Polygon ağının yerel tokeni olan MATIC, şu anda simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, altcoin 2,474 dolar hedefine doğru bir boğa koşusuna tanık olma yolunda ilerliyor. Bulkowski Measure kuralını kullanarak, simetrik üçgenin yukarı yönlü kırılma hedefi, A ve B arasındaki farkı alıp yukarı yönlü bir kırılma için %58’lik toplantı fiyatı hedefine ekledikten sonra 2,474 dolardır.

Altcoin
MATIC fiyat grafiği

Göreceli Güç Endeksi (RSI) momentum göstergesi 64,32. Bu da aşırı alım seviyesi olan 70’in altında. Bu, altcoin fiyatının daha yükseğe tırmanması için yer olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, simetrik üçgeni oluşturan alt trend çizgisinin altına bir düşüş veya 50 günlük ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) birleşmesi, MATIC için yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İflas Eden Kripto Para Şirketi Yeni Çıkaracağı Tokenlerle Ödeme Yapacak
İflas Eden Kripto Para Şirketi Çıkaracağı Tokenlerle Ödeme Yapacak! Kripto para piyasasında 2022’de yaşanan krizin etkisiyle çöken Celsius, yeni bir başlangıç yapmak istiyor. Bu doğrultuda, iflas eden kripto para şirketi, şu anda iflastan çıkmak için alacaklılarına geri ödeme yapacak yeni bir token çıkarma planı yapıyor. Kripto...
Vural Erkan 6 gün önce